Vodi─Źi varovali, aby NEZverej┼łovali inform├ície o zapnut├Żch r├Żchlostn├Żch past├ích Facebook alebo tv├ír ┬ú1, 000 pokuta

─ŻUDIA, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ soci├ílne siete na varovanie ostatn├Żch vodi─Źov pred umiestnen├şm pasc├ş na radarov├ę kamery, m├┤┼żu skon─Źi┼ą vysokou pokutou.

Vypl├Żva to z denn├şka Wiltshire Times, ktor├Ż ned├ívno upozornil svojich ─Źitate─żov na hl├ísenie umiestnenia policajn├Żch r├Żchlostn├Żch dod├ívok na Facebook skupiny m├┤┼żu poru┼íova┼ą z├íkon.

Ak varujete ostatn├Żch pred policajn├Żmi r├Żchlostn├Żmi dod├ívkami, m├┤┼żete poru┼íi┼ą ┬ž 89 z├íkona o pol├şcii z roku 1997.

Nov├í spr├íva nazna─Źuje, ┼że britsk├ş vodi─Źi poru┼íia tento z├íkon, ─Źi u┼ż blikaj├║ svetlometmi na ceste alebo zverej┼łuj├║ polohu dod├ívok r├Żchlostn├Żch radarov na soci├ílnych m├ędi├ích.

Poru┼íenie ┬ž 89 z├íkona o pol├şcii z roku 1997 m├┤┼że tie┼ż vies┼ą k trestu od┼łatia slobody a┼ż na jeden mesiac.

─îas┼ą z tejto ─Źasti znie: ÔÇ×Ka┼żd├Ż, kto sa vzpiera alebo ├║myselne br├íni str├í┼żnikovi pri v├Żkone jeho povinnosti alebo osoba, ktor├í pom├íha str├í┼żnikovi pri v├Żkone jeho povinnosti, je vinn├í z trestn├ęho ─Źinu a je ods├║den├í na s├║hrnn├ę ods├║denie za trest od┼łatia slobody za lehotu nepresahuj├║cu jeden mesiac alebo pokutu nepresahuj├║cu ├║rove┼ł 3 na ┼ítandardnej stupnici alebo na obidve. ÔÇť

Pod─ża denn├şka Wiltshire Times: ÔÇ×Ak umiestnite umiestnenie policajn├Żch r├Żchlostn├Żch past├ş na Facebook, Instagram z TwitterÔÇ×Poru┼íujete ┬ž 89 z├íkona o pol├şcii.ÔÇť

Facebook popularita komunitn├Żch a dopravn├Żch skup├şn v posledn├Żch rokoch vzr├ístla.

Ve─ża z nich m├í tis├şce ─Źlenov.

Str├ínky ─Źasto zdie─żaj├║ aktu├ílne inform├ície o dopravn├Żch z├ípchach.

O niektor├Żch pou┼ż├şvate─żoch je v┼íak zn├íme, ┼że poukazuj├║ aj na umiestnenie radarov a policajn├Żch dod├ívok, ktor├ę do─Źasne monitoruj├║ r├Żchlosti na okraji cesty.

Siahli sme po Facebook vyjadri┼ą sa k svojim skupinov├Żm pokynom.

┼Żena bola zatknut├í po tom, ─Źo viedla viac ako 20 vozidiel Garda pri automobilovej jazde

V ostatn├Żch spr├ívach Spotify po spore s distrib├║torom hudby Kakao M. odstr├ínil stovky piesn├ş K-pop.

Twitter spustila platen├ę predplatn├ę, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ ├║─Źtova┼ą sleduj├║cim pr├şstup k va┼íim ÔÇ×exkluz├şvnymÔÇť pr├şspevkom.

A, Apple Pod─ża povest├ş by tento rok mohlo by┼ą vydan├Żch a┼ż dev├Ą┼ą nov├Żch telef├│nov iPhone.

Patr├şte k nejak├ęmu Facebook dopravn├ę skupiny? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu