Vodafone mohol kúpiť MásMóvil Aký neúspech!

Vodafone chce kúpiť MasMovil

Obchody, ktoré vykonávajú mobilné telefónne spoločnosti “pod stolom” Vždy prekvapia, pretože až keď sa takmer všetko dohodne, ohlási sa pohyb nákupu alebo predaja. A toto sa stalo Vodafone, keďže predmetná spoločnosť spustil by sa za žltého operátora MásMóvil predvídať ďalšie potenciálne zainteresované strany.

Vodafone a MásMóvil by sa mohli zlúčiť

Vodafone by mohol kúpiť MasMovil

Podľa uniknutých informácií Vodafone oslovil MásMóvil analyzovať operáciu, ktorá môže úplne zmeniť španielsky trh. V prípade naplnenia dohody by sa Vodafone stal druhým najväčším operátorom v krajine.

Zdroje veľmi blízke spoločnostiam zapojeným do tejto dohody potvrdili, že v tejto chvíli nemožno nič vylúčiť, takže Kúpa MásMóvil Vodafonom nebola dokončená. Čo je potvrdené, je to tak operácia by mohla byť okolo 6 miliárd eur, okrem prevzatia dlhu 2000 miliónov eur, ktorý MásMóvil vlastní.

Vodafone by sa stal druhým najdôležitejším operátorom v krajine

Španielsky operátor Vodafone

Pozoruhodne Vodafone je v súčasnosti tretím najvýznamnejším operátorom v Španielsku, pričom Skupina MásMóvil je na štvrtom mieste. V prípade, že sa táto operácia uskutoční, spol Vodafone by sa vrátil na druhú priečku, pozíciu, ktorú mu Orange zobral pred pár rokmi. To však nie je všetko, keďže Orange by v prípade kúpy / predaja MásMóvil prišiel o jedného z hlavných veľkoobchodných partnerov u nás.

Momentálne je celá operácia v prvých krokoch, aj keď fámy a udalosti sa môžu zo dňa na deň zmeniť. Medzitým to tvrdia niektorí analytici konsolidácia sektora je nevyhnutná, pretože Vodafone potrebuje, aby sa tento pohyb uskutočnil, aby naďalej nestrácal pôdu pod nohami na španielskom trhu mobilných telefónov. Tento nákup vám umožní ďalej zvýšiť pokrytie v Španielsku.