VLC vs MX Player: Android – ktorý vyhráva?

Dvaja majstri médií, pričom MX je na čele

Načrtli sme najlepšie prehrávače videa v minulosti a pokúsili sme sa vám pomôcť pochopiť, ktoré prehrávače fungujú dobre pre zvuk aj video. Na mnohých z týchto prehrávačov je skvelé, že môžete použiť takmer akýkoľvek typ média a zistiť, čo robia. Začnem tým, že MX Player som nikdy predtým nepoužíval, ale mám veľa skúseností s používaním prehrávača VLC pre svoj počítač. To znamená, že keď som otvoril MX Player, mal som sa čo učiť, pretože do značnej miery riadi trh, pokiaľ ide o prehrávače médií Android.

Oba prehrávače médií sú pri prehrávaní médií vynikajúce, takže ak milujete podporu VLC, choďte do toho, ale MX Player ponúka aj všetky tieto ďalšie funkcie, ktoré skutočne zosilnia váš zážitok zo sledovania médií. Pozrime sa na môj hĺbkový prehľad VLC vs MX Player a zistíme, v ktorých oblastiach obaja vynikajú.

Naše hodnotenia:

VLC: 4.4 mimo 5 hviezdy

MX prehrávač: 4.5 mimo 5 hviezdy

Hodnotenia a odkazy na Google Play:

VLC: 4.3 mimo 5 hviezdy

Stiahnuť v službe Google Play

MX prehrávač: 4.5 mimo 5 hviezdy

Stiahnuť v službe Google Play

Dobro

VLC prehráva takmer akýkoľvek formát média, ktorý som s ním testoval. Obsahuje tiež praktický widget, ktorý vám umožňuje ovládať aplikáciu prehrávač médií z domovskej obrazovky.

MX Player obsahuje niekoľko šikovných funkcií, ako je priblíženie alebo oddialenie stiahnutia prstov a možnosť pohybu po titulkoch. Tiež ma baví, že rodičia môžu obmedziť obsah, ktorý si ich deti prezerajú, a zabrániť im volať alebo klikať na aplikácie, ktoré by nemali.

Zlý

Na začiatku je aplikácia VLC vo svojej beta verzii, čo znamená, že nie je úplne stabilná. Toto je vyriešené po stiahnutí aplikácie, ale pri práci s ňou som v skutočnosti nenarazil na žiadne problémy.

MX Player obsahuje reklamy, ktorých sa však môžete zbaviť zaplatením za verziu Pro. S MX Player nemôžete vykonávať žiadne online prehliadanie ani zdieľať, takže ak sa chcete o niečo podeliť s priateľom, máte smolu.

Spodný riadok

MX Player je stále kráľom v prehrávačoch médií, pretože je najdlhší a ponúka funkcie, ako napríklad ovládanie gestami titulkov a posúvanie počas videa. VLC je jedným z mojich obľúbených prehrávačov médií PC, pretože podporuje takmer akýkoľvek typ formátu, ale chcel by som počkať, kým sa dostanú mimo fázu beta a uvidíme, aké ďalšie funkcie môžu obsahovať.

Používateľské rozhranie – MX Player vyhráva

Keď som sa prvýkrát začal hrať s používateľským rozhraním MX Player, nebol som veľkým fanúšikom, pretože vás prináša priamo do médií vo vašom zariadení a v skutočnosti neponúka peknú oblasť ponuky ako VLC. To znamená, že som si začal uvedomovať, že aj keď je mi známejšie mať menu, kde si môžem vyberať svoje adresáre a typy médií, MX Player je skutočne navrhnutý tak, aby zobrazoval videá a pokúšajú sa vás dotlačiť k obsahu hneď, ako možné.

Prehrávač VLC celkovo funguje dobre a ponúka vám jednoduchú ponuku na vyhľadávanie, obnovenie obsahu a prepínanie medzi rôznymi možnosťami, ako sú video a zvuk.

vlc hlavná obrazovka

MX Player ponúka podobné možnosti, ale je zahustený do rohu, takže k ponuke máte vždy prístup, kedykoľvek sledujete film. Upravte titulky, hľadajte pomoc v aplikácii a dokonca kliknutím na ikonu priečinka nájdete ďalší obsah, ktorý by ste mohli chcieť zobraziť. Toto rozhranie sa mi páči viac preto, že je navrhnuté tak, aby ste si čo najrýchlejšie pozreli svoje médiá. Pri sledovaní nie sú žiadne rušivé prvky, pokiaľ to tam úplne nechcete.

mx možnosti

Prezeranie médií – VLC víťazí

Podobne ako v prípade rozhrania je ťažké nehanebne vystúpiť a povedať, že MX Player alebo VLC je jednoznačne lepší ako ostatné. Oba ponúkajú skvelé zážitky zo sledovania zvuku a videa. Hlavný dôvod, prečo mám VLC nad MX Playerom rád, je však obrázok nižšie. MX Player zobrazuje reklamy počas vášho prezerania médií, čo nepovažujem za zábavné.

mx panvica

VLC, na druhej strane, je úplne bez reklám, takže je čisté a neruší pozornosť pri sledovaní videa alebo počúvaní zvuku. Majte na pamäti, že vždy si môžete kúpiť prémiovú verziu MX Player, aby ste sa týchto reklám zbavili, ale keďže VLC je zadarmo bez reklám, je na špičke v kategórii skúseností so sledovaním médií.

mx video

Extra funkcie – MX Player vyhráva

Pretože prezeranie médií je hlavným dôvodom, prečo si ľudia sťahujú aplikácie ako VLC a MX Player, dáva zmysel, že vývojári pre MX Player stále vydávajú nové funkcie, ktoré zlepšujú zážitok zo sledovania médií. Keď sa pozriete na snímku obrazovky VLC nižšie, všimnete si, že nie je k dispozícii veľa ďalších funkcií na úpravu alebo zmenenie videa. Pre priemerného používateľa je to v poriadku a absurdné, ale niektorí ľudia potrebujú ďalšie veci.

vlc video

Povedzme napríklad, že sledujete video v cudzom jazyku. Pravdepodobne budete chcieť spustiť niektoré titulky. MX Player vám dáva možnosť zmeniť polohu a vzhľad vašich titulkov. Ako už bolo uvedené, svoje deti môžete počas sledovania filmov tiež zamknúť z určitých aplikácií a funkcií vo vašom zariadení s Androidom. Mojou obľúbenou ďalšou funkciou je ovládanie gestami, ktoré vám umožňuje rýchlo upravovať napríklad hlasitosť a jas.

Majte tiež na pamäti, že MX Player má vstavanú hardvérovú akceleráciu, takže by ste sa nemali obávať oneskorenia alebo problémov so zobrazovaním médií. Pri práci s VLC aj MX Playerom som s tým nemal žiadne problémy, ale je pekné vedieť, že vývojári v MX Player na to myslia a s najväčšou pravdepodobnosťou dôsledne vylepšujú hardvér.

vlc nastavenia

Podpora – VLC víťazí

MX Player má pekný malý fórum a webovú stránku podpory, ale nie je jasné, kto spravuje obsah. Je to webová stránka Google, ale nemôžem nikde nájsť, kde by som mohol niekomu poslať e -mail alebo chatovať so skutočnou osobou. Stránka je však plná podrobností o funkciách a vyhradeného fóra, ale ak máte konkrétnu otázku, možno budete musieť chvíľu počkať. Majte na pamäti, že fórum presmeruje na fórum XDA Developers, ale stále je veľmi užitočné.

podpora prehrávača mx

VLC je na tom s podporou oveľa lepšie, pretože spoločnosť ponúka plne moderovanú webovú stránku s odkazmi na časté otázky, sprievodcu riešením problémov, Wiki, fórum a ďalšie. Ak sa vyskytne chyba alebo pošlete jednoduchú otázku, pošlite tímu podpory e -mail. Pozrite sa na webovú stránku tu a uvidíte, že tím VLC je odhodlaný zistiť všetky problémy, ktoré má s aplikáciou pre Android.

podpora vlc

Povolenia aplikácie – Tie

VLC ani MX Player nemajú veľké starosti, čo z nich robí ideálnych prehrávačov videa, pretože neberú žiadne z vašich informácií.

Záver

Pretože pri prehrávačoch médií nie je také bežné nachádzať útržkovité povolenia aplikácií, máte pri VLC a MX Player dve solídne možnosti. Oba prehrávajú takmer akýkoľvek požadovaný formát médií a pri sledovaní videí a počúvaní hudby v oboch aplikáciách som zažil optimálnu kvalitu.

VLC vlastne používam takmer na všetko, čo je na mojom počítači, ale teraz, keď som našiel MX Player, je to v mojom Androide iný príbeh. Ak sa vám nepáčia otravné reklamy, choďte na VLC alebo si kúpte Pro verziu MX Player. V skutočnosti to nie je také drahé a získate všetky ďalšie funkcie uvedené vyššie.

Dajte mi vedieť v komentároch, ak máte nejaké otázky týkajúce sa mojej recenzie VLC vs MX Player pre Android.

Čo bude ďalej? Prečítajte si o rôznych prehrávačoch hudby, ktoré sa hodia k vašim videám, a pozrite sa na nášho sprievodcu rozbaľovaním súborov, pretože veľké videá musím často rozbaľovať skôr, ako sa ich pokúsim sledovať v prehrávači MX Player alebo VLC.