Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Vl├ída ┼ápanielska bude upravova┼ą koris┼ą, aby sa zabr├ínilo hazardn├Żm hr├ím u malolet├Żch

Zd├í sa, ┼że Vl├ída ┼ápanielska kone─Źne bude regulova┼ą koris┼ą, a je to, ┼że mnoho kraj├şn pova┼żuje n├íkup t├Żchto ┼íkat├║─ż alebo mikrotranz├íci├ş za Karban, preto┼że m├ş┼łate peniaze, ale neviem, ─Źi vyhr├íte dobr├Ż predmet alebo ni─Ź nevyhr├íte.

dnes Ka┼żd├í hra m├í koris┼ą, a to je v├í┼żny probl├ęm, ke─Ć k nemu m├í nejak├ę die┼ąa pr├şstup a za─Źn├║ utr├íca┼ą peniaze, ─Źo m├┤┼że vies┼ą k a porucha hazardn├Żch hier Tam, kde vid├şte ove─ża v├Żnosnej┼íie utr├íca┼ą peniaze za n├íkup v┼íetk├Żch predmetov, ktor├ę chcete, namiesto hrania a sna┼żenia sa ich zarobi┼ą v priebehu t├Ż┼żd┼łov alebo mesiacov.

Loot boxy Fortnite 740x358 0

ÔÇ×Tieto n├ístroje, ktor├ę sa v priemysle videohier be┼żne pou┼ż├şvaj├║ na vernos┼ą u┼ż├şvate─żovi, odblokuj├║ ├║spechy alebo objekty, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ pokrok vo v├Żvoji hry, rovn├í sa hazardnej hre a m├┤┼żu podnecova┼ą n├íhodne spojen├ę nutkav├ę spotrebite─żsk├ę spr├ívanie podobn├ę chovaniu hracieho automatu.

M├┤┼że to by┼ą nov├í br├ína k spotrebe hazardn├Żch hier pre deti a dospievaj├║cich, ─Źasto s neznalos┼ąou rodi─Źov, ktor├ş si neuvedomuj├║, ┼że videohra, ktor├í je vo─żne pr├şstupn├í, zah┼Ľ┼ła tieto typy ┼íkodlivej dynamiky. ÔÇťÔÇť

V─Ćaka lupin├ím prakticky sa neplat├ş ┼żiadna mobiln├í hra, a d├┤vod je ve─żmi jednoduch├Ż, a to je to, ┼że tieto mikrotranzakcie v ┼ápanielsku vznikli 10,530 mili├│na EUR v roku 2018, pod─ża ┼ápanielskej asoci├ície videohier (AEVI). Napr├şklad filmov├Ż priemysel vygeneroval 585 mili├│nov.

S hrami s bezplatn├Żm pr├şstupom pln├Żm platen├ęho obsahu (ko┼że, zbrane, tance at─Ć.), najmlad┼í├ş s├║ n├║ten├ş ma┼ą v┼żdy najnov┼íie, a m├íme jasn├Ż pr├şklad s Fortnite, kde dokonca aj t├Żch najmlad┼í├şch vyl├║─Źia ich priatelia, ak na hru nestr├ívia peniaze, aby mali rovnak├Ż obsah ako oni.

V─Ćaka u┼ż├şvate─żovi jorge za ozn├ímenie.