Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Virus-Hit Foxconn obnov├ş norm├ílnu v├Żrobu v ─î├şne do konca marca

Virus-Hit Foxconn obnov├ş norm├ílnu v├Żrobu v ─î├şne do konca marca 1

Taiwansk├Ż Foxconn sa po v├Żraznom poklese vr├íti na svoju o─Źak├ívan├║ ├║rove┼ł v├Żroby v ─î├şne do konca marca ├║dajne pripisovan├Ż koronav├şrusu. Je to predov┼íetk├Żm kv├┤li nepriamym dopadom v├şrusu. Konkr├ętne cestovn├ę obmedzenia a pred─║┼żen├í lun├írna novoro─Źn├í prest├ívka sp├┤sobili pomal┼íie zisky z v├Żroby.

Po┼żiadavky karant├ęny v ─î├şne mali podobn├ę dopady na toto odvetvie, predov┼íetk├Żm spojen├ę s ot├ízkami, pokia─ż ide o dod├ívate─żsk├Ż re┼ąazec aj dopyt. Z tohto d├┤vodu bola spolo─Źnos┼ą Foxconn n├║ten├í ust├║pi┼ą od svojich pokynov a o─Źak├ívan├ş za prv├Ż ┼ítvr┼ąrok.

Spolo─Źnos┼ą bola tie┼ż n├║ten├í zn├ş┼żi┼ą svoje usmernenie t├Żkaj├║ce sa rastu v├Żnosov v prvom polroku 2020 do ÔÇ×miernehoÔÇť rozsahu. To je z po─Źiato─Źn├Żch pokynov a o─Źak├íva sa ÔÇ×mierny rastÔÇť po─Źas cel├ęho roka. V prvom ┼ítvr┼ąroku spolo─Źnos┼ą Foxconn o─Źak├íva pribli┼żne 15-percentn├Ż v├Żnos zo spotrebnej elektroniky pre podnikov├ę v├Żrobky.

Mobiln├Ż vplyv Coronavirusu sa ┼í├şri ─Ćaleko za v├Żrobu Foxconnu alebo do ─î├şny

Priamy vplyv koronav├şrusu na mobiln├Ż priemysel a najm├Ą na Android siaha ─Ćaleko za Foxconn. Roz┼íiruje sa aj za hranice ─î├şny, aj ke─Ć s oh─żadom na okolnosti s├║visiace s v├şrusom bude vplyv e┼íte v├Ą─Ź┼í├ş. To nemus├ş by┼ą v├Żraznej┼íie ako zru┼íenie tohto tohtoro─Źn├ęho podujatia MWC 2020 v Barcelone. Zru┼íenie bolo nakoniec sp├┤soben├ę obavami spojen├Żmi s v├şrusom.

Koronav├şrus mal tie┼ż drastick├ę d├┤sledky pre jednotliv├ę OEM. Naposledy bol OnePlus ├║dajne n├║ten├Ż posun├║┼ą za─Źiatok svojho nadch├ídzaj├║ceho OnePlus 8 vlajkov├í lo─Ć iba online. Zvy─Źajne spolo─Źnos┼ą uv├ídza na trh svoje zariadenia prostredn├şctvom ┼żiv├ęho vysielania a nesk├┤r online pre online sekund├írny variant. Tento rok sa o─Źak├íva, ┼że bude online – len plo┼íne.

Mo┼żno e┼íte z├íva┼żnej┼íie je, ┼że spolo─Źnos┼ą Samsung ├║dajne ver├ş, ┼że jej nov├Ż predaj bol ni┼ż┼í├ş ako sa o─Źak├ívalo Galaxy S20 m├┤┼że by┼ą obvi┼łovan├Ż z koronav├şrusu. Od vlajkov├Żch lod├ş, ktor├ę spolo─Źnos┼ą vyd├í, sa zvy─Źajne o─Źak├íva, ┼że poved├║ ├║daje o predaji na trhu s Androidom od za─Źiatku ich predaja. Tento rok sa tieto ─Ź├şsla v porovnan├ş s o─Źak├ívaniami dramaticky zn├ş┼żili.

Spolo─Źnos┼ą Samsung uv├ídza dva d├┤vody poklesu svojich ─Ź├şsel. Uv├ídza sa v ┼łom, ┼że tr┼żby boli prv├Żkr├ít ovplyvnen├ę prudk├Żm poklesom zliav za nov├ę telef├│ny. Pravdepodobne to s├║vis├ş so z─żavami na telef├│noch in├Żch zna─Źiek, ale tie┼ż na prudk├Żmi z─żavami na predch├ídzaj├║cich vlajkov├Żch lodiach. Spolo─Źnos┼ą v┼íak obvi┼łuje aj pokles po─Źtu n├ív┼ítevn├şkov offline obchodov kv├┤li obav├ím z infekcie koronav├şrusmi.

─îo to znamen├í pre poz├şciu spolo─Źnosti Foxconn v priemysle?

Foxconn je najzn├ímej┼í├ş pre svoju v├Żrobu Apple- zna─Źky mobiln├Żch telef├│nov. Nie je to v┼íak jedin├í s├║prava zariaden├ş, ktor├ę u┼ż tradi─Źne vyr├íbala. Firma je zodpovedn├í aj za cel├Ż rad telef├│nov s Androidom a ─Ćal┼í├şch zariaden├ş. Tie sa pohybovali od zariaden├ş Pixel po hern├ę konzoly, zvy─Źajne obmedzen├ę na tie spolo─Źnosti, ktor├ę nemaj├║ v├Żrobn├ę zariadenia na v├Żrobu vlastn├Żch zariaden├ş.

Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, prepuknutie koronav├şrusu v ─î├şne m├í d├┤sledky ─Ćaleko za t├Żmto regi├│nom. Ne├║spech teda nebude nevyhnutne sp├┤sobi┼ą ne├║mern├║ ┼íkodu pre Foxconn. Namiesto toho to bude ma┼ą dopad na cel├ę odvetvie. V tomto oh─żade by sa mala uk├íza┼ą ako u┼żito─Źn├í ÔÇ×dlhodob├í spolupr├ícaÔÇť spolo─Źnosti Foxconn s dod├ívate─żmi a ostatn├Żmi partnermi v tomto odvetv├ş.