Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie. Recenzia monitora Asus ROG Swift PG27UQ

Posledný mesiac pracujem na monitore pre hráčov, ktorých cena je blízko 9 tis. z. Čo môže Asus ROG Swift PG27UQ urobiť a prečo je jeho cena taká vysoká?

Nerába kávu. Nebudem pre vás čistiť byt. Nebude vám prať bielizeň. Každú sekundu strávenú pri počítači, či už ide o prácu alebo zábavu, však urobí oveľa príjemnejšou ako obvykle.

Takto môžem zhrnúť môj mesiac s monitorom Asus ROG Swift PG27UQ. Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie.

Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie. Recenzia monitora Asus ROG Swift PG27UQ 1

Asus ROG Swift PG27UQ je monitor určený predovšetkým na hranie hier.

27 palcový panel s rozlíšením 4 kB (3840 x 2160 px) ponúka hráčom najviac možností. Najmä tí, ktorí majú dostatočne výkonné počítače, aby mohli využívať svoj potenciál.

Panel sa obnovuje pri 144 Hz (natívne pri 120 Hz) a podporuje technológiu GSync HDR, t. J. Dynamickú adaptáciu obnovovania podľa počtu snímok za sekundu pri zobrazovaní HDR.

V nastaveniach monitorov samozrejme nájdeme režimy venované rôznym žánrom hier. Pokiaľ ide o monitor pre hráčov, máme tiež základné osvetlenie, premietajúce logo Asus ROG na stôl v rôznych farbách a projektor v hornej časti základne, na ktorom môžeme logo ROG zobraziť na stene.

Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie. Recenzia monitora Asus ROG Swift PG27UQ 2

Nemyslite si, že musím niekoho presvedčiť, že tento monitor v hrách sa darí skvele. Priznaj však, že mi nebol daný plný potenciál, pretože som mohol hrať buď v 4K alebo 144 Hz. Nemáte počítač, ktorý je dostatočne výkonný na to, aby ste mali oboje.

V obidvoch scenároch monitor Asus funguje fenomenálne, ako by sa dalo očakávať od zariadenia za takéto peniaze.

Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie. Recenzia monitora Asus ROG Swift PG27UQ 3

Iba dôležité. To isté nemožno povedať pre monitory s oveľa nižšou cenovou reláciou?

Mona. Existuje však len málo herných monitorov, ktoré spolu s ozdôbkami a vybavením pre hráčov ponúkajú taký senzačný obraz, ako je Asus ROG Swift PG27UQ.

Krásnejší obrázok som videl iba na grafických monitoroch.

Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie. Recenzia monitora Asus ROG Swift PG27UQ 4

A vôbec nie a nie v každej situácii. Existujú monitory, ktoré lepšie pracujú s fotografiami, ako je môj BenQ SW320. Ale pokiaľ ide o úpravu videa alebo spracovanie grafiky do siete, herný monitor Asus môže konkurovať tým najlepším.

Začnime s tým, že Asus v tomto monitore používa technológiu kvantovej bodky s dynamickým stmavovaním oblastí. LED osvetlenie je ovládané až v 384 zónach, čo vám umožňuje vidieť viac detailov v tmavých oblastiach bez straty celkovej kvality zobrazeného obrázka.

Monitor tiež podporuje HDR. A nielen HDR, ale skutočný HDR, ktorý spĺňa certifikát DisplayHDR 1000. Áno, tento monitor dokáže zavesiť s jasom 1000 nits, takže ak na ňom spustíme iba kompatibilný obsah, je lepšie dať pohár pod očnice, pretože existuje veľká šanca, že tok očami od dojmu.

Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie. Recenzia monitora Asus ROG Swift PG27UQ 5

Je škoda, že najvyššou hodnotou je 1 000 uzlov a nebráni vám pracovať na tomto type obsahu HDR, kde je základom najvyššia možná jasnosť monitora.

Musia však povedať, že nepočítajúc nedostatok skutočného HDR, nič zo strany tvorby nechýbalo.

Asus ROG Swift PG27UQ podporuje celú škálu farebných paliet DCIP3 a viac ako 100 percent. sRGB palety, takže je ideálny na úpravu fotografií a úpravu videa.

Je to tiež senzačne zdôraznené. Ak sú na paneli nejaké nerovnosti, nie sú viditeľné okom ani na okrajoch.

Tento monitor má navyše vstavaný svetelný senzor, takže sa jasne prispôsobí okolitým podmienkam.

Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie. Recenzia monitora Asus ROG Swift PG27UQ 6

Táto kategória je malá a môžem si tiež užiť hustotu pixelov.

Každý deň pracujú na monitore s rozlíšením 4 kB, ale na obrazovke 32. Tento prístroj sa mi páči a nikdy na to nezabudnem, ale pri takej veľkej obrazovke už text nie je tak ostrý, ako napríklad na displeji prenosného počítača.

Tu máme zase rozlíšenie UHD 4 000 v priemere 27, čo dáva veľmi príjemnú hustotu 164 PPI. Text je ostrý Windows 10 nemajú problémy so škálovaním a všetko vyzerá naozaj krásne.

Z pohľadu toho, na čo som sa pozeral, som nenašiel nič, na čo by som sa mohol držať. Asus ROG Swift PG27UQ je pastvou pre oči. V hrách aj v práci s farbami.

To však neznamená, že Asus ROG Swift PG27UQ je bezchybný.

Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie. Recenzia monitora Asus ROG Swift PG27UQ 7

Zatiaľ čo z pohľadu na obrázku je tento monitor príkladom, na strane použitia má úplne rovnaké nevýhody ako väčšina monitorov.

Po prvé, jeho výkon je absolútne bezkonkurenčný. Za 910 tisíc môžeme si kúpiť grafický monitor Eizo alebo NEC. Monitor, ktorý napriek plastovému krytu bude dokonale zložený, je hustý a jeho základňa poskytuje primeraný odpor pri nastavovaní výšky a sklonu.

Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie. Recenzia monitora Asus ROG Swift PG27UQ 8

Asus monitor je c, plast. Obyčajný. Keby to nebolo pre plastovú dekoráciu, nemohla by som ju odlíšiť od monitorov, ktoré stoja štyrikrát menej.

Služba menu je tragicky zlá. Tlačidlá sú skryté vzadu na pravej strane monitora a zakaždým, keď som ich stlačil, mal som dojem, že som v zhone.

Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie. Recenzia monitora Asus ROG Swift PG27UQ 9

Sú jemné a pri stlačení vydávajú veľmi nepríjemné zvuky. Samotné menu tiež kričí na nebo; je nelogicky usporiadané a kliknutie z možnosti na voľbu trvá príliš dlho, nehovoriac o nájdení správnej možnosti (sústo) 5 minút hľadať prepínač podsvietenia).

Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie. Recenzia monitora Asus ROG Swift PG27UQ 10

O základni mám zmiešané pocity. Na jednej strane je správne stabilný a ponúka široký rozsah nastavenia.

Na druhej strane, jeho nezvyčajná konštrukcia znamená, že monitor stojí takmer 20 cm od steny a nie je možné ho posunúť ďalej.

Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie. Recenzia monitora Asus ROG Swift PG27UQ 11

Ak ste malý držiak stola, budete musieť kúpiť montážnu konzolu VESA, aby ste doplnili sadu monitorov a vymenili stojan.

Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie. Recenzia monitora Asus ROG Swift PG27UQ 12

Posledným negatívnym bodom je nedostatok integrovaného napájania. Tento je externý a pripomína tie, ktoré Asus dodáva do svojich prenosných počítačov. Z hľadiska zvládnutia káblovej neporiadku pod stolom: to nič neuľahčuje. Namiesto toho, aby sme na monitore našli miesto pre ten istý kábel, stále musíme nájsť miesto pre veľký zdroj napájania.

Zostáva iba jedna otázka, pre koho je tento monitor skutočne určený?

A navždy nemám dobrú odpoveď na túto otázku pre tých, ktorí stoja.

Za cenu takmer 10 tisíc. s Asus ROG Swift PG27UQ nebude lákať hráčov šetriacich peniaze ani náročnú grafiku, ktorí sa niekedy chcú zabaviť so svojou obľúbenou hrou.

Pre jednu cieľovú skupinu je príliš drahá a pre druhú paradoxne príliš zlá.

Virtuálny svet na tomto zariadení vyzerá jednoducho lepšie. Recenzia monitora Asus ROG Swift PG27UQ 13

Takže komu sa vám to môže páčiť? Predovšetkým hráči s bohatou peňaženkou, ktorí chcú mať na stole to najlepšie z najlepších monitorov. Pretože nepočítam ultraširšiu verziu podobného panela, preto hľadám lepší herný monitor ako Asus ROG Swift PG27UQ.

Mám však dojem, že tento monitor je skôr ukážkou sily Asus. Ukážka toho, čo môže hráč ROG ponúknuť.

A ak chce Asus použiť tento monitor na vysielanie jasného signálu, určite sa to podarilo. Vedľa tohto zariadenia nie je možné prejsť ľahostajne.