Virtu├ílna realitn├í super hra ako Beat Saber s ─Ćal┼í├şmi krokmi

Vo vn├║tri n├íhlavnej s├║pravy Oculus Quest Virtual Reality Headset je teraz ├║plne nov├Ż syst├ęm dom├íceho cvi─Źenia. T├íto fitness hra s n├ízvom ÔÇ×nadprirodzen├íÔÇť funguje spolu so sprievodnou mobilnou aplik├íciou na sledovanie tr├ęningu a udr┼żanie akt├şvnych hr├í─Źov. T├íto sk├║senos┼ą je podobn├í sk├║senosti Beit Sabre, iba s rozsiahlym prostred├şm a r├┤znymi druhmi prek├í┼żok.

Medzi majite─żmi n├íhlavn├Żch s├║prav virtu├ílnej reality rastie trend okolo fitness. T├şto ─żudia pou┼ż├şvaj├║ prostredie virtu├ílnej reality na zapojenie sa do fyzickej aktivity v n├ídeji, ┼że spa─żuje kal├│rie a zlep┼íuje kardiovaskul├írnu kond├şciu. Na u─żah─Źenie tohto trendu je k dispoz├şcii pomerne mal├Ż po─Źet hier, z ktor├Żch najbe┼żnej┼íou je Beat Saber.

Hra je popul├írna v─Ćaka mixu hudby, r├Żchlym pohybom a prek├í┼żkam, ktor├Żm je potrebn├ę sa vyhn├║┼ą. Skuto─Źn├í hodnota hry z h─żadiska kond├şcie je ot├ízna, ale mus├şte sa ├║myselne pohybova┼ą sp├┤sobom, ktor├Ż hra nepodporuje, aby sa zv├Ż┼íila va┼ía srdcov├í frekvencia. Tu prich├ídza nadprirodzen├í ├║loha.

Je ┼ąa┼żk├ę ignorova┼ą skuto─Źnos┼ą, ┼że Supernatural vyzer├í stra┼íne ako Beat Sabre, ale so zjavn├Żmi rozdielmi, ktor├ę si vy┼żaduj├║, aby sa pou┼ż├şvate─ż posunul trochu viac. Okrem pou┼żitia dvoch zbran├ş podobn├Żch me─Źom na odstr├ínenie prek├í┼żok hra obsahuje aj zlo┼żitej┼íie a men┼íie prek├í┼żky, ktor├ę n├║tia hr├í─Źa k tomu, aby si pripl├íval a uh├Żbal sa, tak┼że sa pohybuje bez oh─żadu na ─Źoko─żvek.

Aplik├ícia s─żubuje denn├ę ┼íkolenie, ┼íkolite─żov, fitnes na po┼żiadanie, dynamick├Ż syst├ęm, ktor├Ż upravuje ┼ąa┼żkosti v re├ílnom ─Źase, kni┼żnicu ÔÇ×pr├ęmiovej hudbyÔÇť a samozrejme fantastick├║ krajinu, ktor├║ zobrazuje vo svojom up├║tavke. Aplik├ícia je bohu┼żia─ż moment├ílne k dispoz├şcii iba pre sl├║chadl├í Oculus Quest a nie je jasn├ę, kedy bude dostupn├í na in├Żch platform├ích.