Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Video: Zautomatizujte cestu fotoaparátu pomocou HoloLens a VroomCam

Video: Zautomatizujte cestu fotoaparátu pomocou HoloLens a VroomCam 1

Mlad├Ż svet zmie┼íanej reality ka┼żd├Ż de┼ł vytv├íra nov├ę sp├┤soby, ako m├┤┼żu ─żudia pracova┼ą s po─Ź├şta─Źmi. H─żad├íme a nach├ídzame nov├ę sp├┤soby, ako tieto po─Ź├şta─Źe s nosom na hlave porozumie┼ą tomu, ─Źo im hovor├şme. Niekedy je to rukami, niekedy ot├í─Źame hlavou, niekedy to hovor├şme. V ni┼ż┼íie uvedenom pr├şpade kr├í─Źame pe┼ío.

VroomCam je platforma navrhnut├í na automatiz├íciu filmovej virtu├ílnej reality, 360-stup┼łov├Żch obrazov a zachyt├ívania sveteln├ęho po─ża s oh─żadom na ┼íport a z├íbavu. Predstavte si video VR z ter├ęnu so svojim ob─ż├║ben├Żm futbalov├Żm t├şmom alebo sa prech├ídzate po p├│diu, ke─Ć va┼ía ob─ż├║ben├í kapela hr├í na┼żivo, a potom prem├Ż┼í─żajte o tom, ak├ę nastavenie by to mohlo sp├┤sobi┼ą.

VroomCam pou┼ż├şva na vytv├íranie t├Żchto z├í┼żitkov kombin├ície robotick├Żch 360-stup┼łov├Żch kamier a dronov. Pou┼ż├şvaj├║ dia─żkov├ę ovl├ída─Źe, po─Ź├şta─Źe, smartphones, a teraz Microsoft HoloLens ako platforma na ovl├ídanie a automatiz├íciu kamerov├Żch zariaden├ş. Pozrite si demo HoloLens vo videu ni┼ż┼íie.

Video ukazuje spoluzakladate─ża VroomCam Gonzalo de la Torre, hudobn├şka a filmov├ęho re┼żis├ęra s l├ískou k za─Ź├şnaj├║cim podnikom, ktor├Ż ukazuje, ako je mo┼żn├ę pomocou fotoapar├ítu HoloLens nastavi┼ą cestu jednoduch├Żm hlasov├Żm pr├şkazom na spustenie nahr├ívania a n├íslednou ch├┤dzou. cestu, po ktorej chce kamera ├şs┼ą. Potom robot pou┼żije ├║daje o polohe zachyten├ę pr├şstrojom HoloLens a ide rovnakou cestou.

Aj ke─Ć je t├íto aplik├ícia navrhnut├í pre platformu robotick├Żch kamier spolo─Źnosti VroomCam pre kinematografiu, je to tak├í jednoduch├í a praktick├í my┼ílienka, ┼że by sa mala vz┼ąahova┼ą na v┼íetky roboty alebo drony. A ak m├íte sk├║senosti s v├Żvojom HoloLens a so sp├┤sobom, ak├Żm sa zaobch├ídza s polohov├Żmi inform├íciami. Zachyt├ívanie a streamovanie inform├íci├ş o polohe nie je tak├ę ┼ąa┼żk├ę zvl├ídnu┼ą. Nechanie robota pochopi┼ą, ┼że inform├ície o polohe, si v┼íak m├┤┼że vy┼żadova┼ą ur─Źit├║ pr├ícu.

Schopnos┼ą nastavi┼ą cestu a necha┼ą automatiz├íciu prevzia┼ą kontrolu sa zd├í by┼ą takmer zrejm├í. Viem si predstavi┼ą nieko─żko nez├ívisl├Żch re┼żis├ęrov fotografie, ktor├Żch pozn├ím, ktor├Żch by mo┼żno bavilo ove─ża menej ru─Źn├ęho pracovn├ęho postupu. Bohu┼żia─ż pre mal├ę t├şmy sa zd├í, ┼że VroomCam je zameran├í na ve─żk├ę ┼ít├║di├í. Pod─ża VroomCam FAQ nepred├ívaj├║ aplik├íciu, roboty alebo in├ę n├ístroje:

VroomCam je vlastn├Ż, prenajat├Ż a konzultovan├Ż pre vysielate─żov a prev├ídzku kina. Ak chcete ma┼ą pr├şle┼żitos┼ą otestova┼ą VroomCam, vypl┼łte n├í┼í zoznam kontaktov. Te┼í├şme sa na va┼íu ├║─Źas┼ą na filmovom zachyten├ş lokomot├şvy.

– vroomcam

Zauj├şma v├ís tento pr├şpad pou┼żitia HoloLens? Napad├í v├ís in├ę vyu┼żitie tohto druhu jemnej automatiz├ície? Chcete v bud├║cnosti vidie┼ą n├ívody na tento typ pozi─Źn├ęho zberu d├ít? Dajte n├ím vedie┼ą v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch.

Spolo─Źnos┼ą na CES 2017 nie─Źo odha─żuje, tak┼że majte o─Źi otvoren├ę pre ─Ćal┼íie novinky.