Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Video: Zautomatizujte cestu fotoaparátu pomocou HoloLens a VroomCam

Video: Zautomatizujte cestu fotoaparátu pomocou HoloLens a VroomCam 1

Mladý svet zmiešanej reality každý deň vytvára nové spôsoby, ako môžu ľudia pracovať s počítačmi. Hľadáme a nachádzame nové spôsoby, ako tieto počítače s nosom na hlave porozumieť tomu, čo im hovoríme. Niekedy je to rukami, niekedy otáčame hlavou, niekedy to hovoríme. V nižšie uvedenom prípade kráčame pešo.

VroomCam je platforma navrhnutá na automatizáciu filmovej virtuálnej reality, 360-stupňových obrazov a zachytávania svetelného poľa s ohľadom na šport a zábavu. Predstavte si video VR z terénu so svojim obľúbeným futbalovým tímom alebo sa prechádzate po pódiu, keď vaša obľúbená kapela hrá naživo, a potom premýšľajte o tom, aké nastavenie by to mohlo spôsobiť.

VroomCam používa na vytváranie týchto zážitkov kombinácie robotických 360-stupňových kamier a dronov. Používajú diaľkové ovládače, počítače, smartphones, a teraz Microsoft HoloLens ako platforma na ovládanie a automatizáciu kamerových zariadení. Pozrite si demo HoloLens vo videu nižšie.

Video ukazuje spoluzakladateľa VroomCam Gonzalo de la Torre, hudobníka a filmového režiséra s láskou k začínajúcim podnikom, ktorý ukazuje, ako je možné pomocou fotoaparátu HoloLens nastaviť cestu jednoduchým hlasovým príkazom na spustenie nahrávania a následnou chôdzou. cestu, po ktorej chce kamera ísť. Potom robot použije údaje o polohe zachytené prístrojom HoloLens a ide rovnakou cestou.

Aj keď je táto aplikácia navrhnutá pre platformu robotických kamier spoločnosti VroomCam pre kinematografiu, je to taká jednoduchá a praktická myšlienka, že by sa mala vzťahovať na všetky roboty alebo drony. A ak máte skúsenosti s vývojom HoloLens a so spôsobom, akým sa zaobchádza s polohovými informáciami. Zachytávanie a streamovanie informácií o polohe nie je také ťažké zvládnuť. Nechanie robota pochopiť, že informácie o polohe, si však môže vyžadovať určitú prácu.

Schopnosť nastaviť cestu a nechať automatizáciu prevziať kontrolu sa zdá byť takmer zrejmá. Viem si predstaviť niekoľko nezávislých režisérov fotografie, ktorých poznám, ktorých by možno bavilo oveľa menej ručného pracovného postupu. Bohužiaľ pre malé tímy sa zdá, že VroomCam je zameraná na veľké štúdiá. Podľa VroomCam FAQ nepredávajú aplikáciu, roboty alebo iné nástroje:

VroomCam je vlastný, prenajatý a konzultovaný pre vysielateľov a prevádzku kina. Ak chcete mať príležitosť otestovať VroomCam, vyplňte náš zoznam kontaktov. Tešíme sa na vašu účasť na filmovom zachytení lokomotívy.

– vroomcam

Zaujíma vás tento prípad použitia HoloLens? Napadá vás iné využitie tohto druhu jemnej automatizácie? Chcete v budúcnosti vidieť návody na tento typ pozičného zberu dát? Dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch.

Spoločnosť na CES 2017 niečo odhaľuje, takže majte oči otvorené pre ďalšie novinky.