Viac ako 90% zľava smartphones Android používa staré verzie

Množstvo nie je synonymom kvality a ak sú najnovšie verzie systému Android najvyššej kvality, to isté sa nedá povedať o starších verziách. Viac ako 90% používateľov najnovšieho operačného systému Google má vybavenie bez aktualizácie pre Android 10. Toto je najnovšia verzia, ktorá umožňuje bezpečnejšiu a vyššiu kvalitu.

Nejde o chybu používateľov, ale o skutočnosť, že drvivá väčšina používateľov smartphones ktorí používajú najnovší operačný systém od spoločnosti Google, používajú zastarané verzie softvéru.

Viac ako 90% zľava smartphones Android používa staré verzie 1

Android 10 dosiahol iba asi 8Zľava% smartphones

Android je posledný najpoužívanejší mobilný telefón a je nepochybne ten, ktorý používateľom poskytuje viac zdrojov smartphones, Avšak vzhľadom na to, ako sa s nimi zaobchádza, distribuuje a aktualizuje na počítačoch, je prijatie modernejších verzií pomalé a prísne trestá používateľa.

Mnoho bezpečnostných funkcií implementovaných spoločnosťou Google, zodpovedných za vývoj a zničenie tohto operačného systému, funguje dobre v najnovších verziách. Ako však vidíme na odhalených údajoch, iba malé množstvo má prístup k najmodernejším dostupným.

Viac ako 90% zľava smartphones Android používa staré verzie 2

Napriek slabému rozšíreniu najnovšej a najpokročilejšej verzie najnovšieho operačného systému od spoločnosti Google slúži útecha, že najbližšia najnovšia verzia systému Android, Android 9,0 Pie, je najobľúbenejšia verzia. Tento scenár teraz ukazuje, aké ťažké je pre používateľov systému Android mať to najlepšie.

Ako sa však tieto čísla objavili?

Ako sme už viackrát vedeli, spoločnosť Google začiatkom tohto roku „uhasila“ svoju webovú stránku, ktorá informovala o distribučných číslach najnovšieho operačného mobilu v reálnom čase. Avšak, a tím vývojka sa rozhodol spustiť nástroj s týmito údajmi.

O Android Studio bol považovaný za nový domov pre distribučné údaje Androidu, minulých aj súčasných.

Používanie najnovšieho operačného systému Android

Používanie najnovšieho operačného systému Android

Tieto informácie sú veľmi dôležité pre tých, ktorí vyvíjajú nástroje pre Android. Umožňuje okrem iného vybaviť ponuku prostredníctvom cieľovej skupiny. Vďaka týmto aktualizovaným číslam môžu vývojári určiť najnižšiu verziu rozhrania API operačného systému Google, na ktorú by mal byť váš softvér zameraný, na základe percentuálneho podielu zariadení, ktoré používajú dostupné verzie.

Osoby zodpovedné za tento projekt vytvorili nový priestor AndroidDistribution.io, Tu môžete mať aktuálnu a minulú v číslach. Teraz, keď vytvárate aplikácie pre najnovší operačný systém Google, už viete, ktorý účet.

Prečítajte si tiež: