Viac ako 90% smartphones Android používa staré verzie

Množstvo nie je synonymom kvality a ak sú najnovšie verzie systému Android najvyššej kvality, nie je možné to povedať pre staršie verzie. Viac ako 90% používateľov operačného systému Google má však vybavenie bez aktualizácie systému Android 10. Toto je najnovšia verzia, ktorá umožňuje bezpečnejšie používanie a vyššiu kvalitu.

Nejde o chybu používateľov, ale o fakt, že drvivá väčšina používateľov smartphones Každý, kto používa operačný systém Google, používa zastarané verzie softvéru.

Viac ako 90% smartphones Android používa staré verzie 1

Android 10 dosiahol iba asi 8% V smartphones

Android je najpoužívanejší mobilný operačný systém a nepochybne ten, ktorý ponúka používateľom viac zdrojov smartphones, Avšak vzhľadom na to, ako sú počítače spravované, distribuované a aktualizované, je implementácia modernejších verzií pomalá a prísne trestá používateľa.

Mnoho bezpečnostných funkcií implementovaných spoločnosťou Google, zodpovedných za vývoj a zničenie tohto operačného systému, dokonale funguje v najnovších verziách. Ako však vyplýva z uverejnených údajov, iba malá časť má prístup k najmodernejším dostupným.

Viac ako 90% smartphones Android používa staré verzie 2

Napriek zlej distribúcii najnovšej a najmodernejšej verzie operačného systému Google slúži ako pohodlie predposlednej verzie systému Android, Android 9,0 Pie je najobľúbenejšia verzia. Tento scenár teraz ukazuje, aké ťažké je pre používateľov systému Android mať to najlepšie.

Ako sa však tieto čísla vyskytli?

Ako sme viackrát uviedli, spoločnosť Google začiatkom tohto roku „zavrela“ svoju webovú stránku, ktorá v reálnom čase informovala o počte mobilných operačných systémov. Ale tím vývojári sa rozhodol spustiť nástroj s týmito údajmi.

ON Android Studio v minulosti aj v súčasnosti sa považoval za nový domov pre distribučné údaje systému Android.

Registrácia operačného systému Android

Registrácia operačného systému Android

Tieto informácie sú veľmi dôležité pre tých, ktorí vyvíjajú nástroje pre Android. Umožňuje okrem iného spravovať ponuku prostredníctvom cieľovej skupiny. Na základe týchto aktualizovaných čísel sa vývojári môžu rozhodnúť o najnižšej verzii rozhrania API pre operačný systém Google, na ktorý softvér by sa malo zamerať na základe percentuálneho podielu zariadení prevádzkujúcich dostupné verzie.

Ľudia zodpovední za tento projekt vytvorili nový priestor, nájdete ma AndroidDistribution.io. Tu môžete mať súčasné a minulé čísla. Teraz, keď idete vytvárať aplikácie operačného systému Google, už viete, ktorý účet.

Prečítajte si tiež: