versus 00,75 € Ukážeme vám ľudí s COVID-19: Útočníci sa snažia ukradnúť ľudí

Mnoho ľudí je dnes v dobrovoľnej izolácii a chodia von, len keď je to potrebné. Je celkom prirodzené, že veľký počet ľudí vyhľadáva aktuálne informácie o vývoji epidémie alebo o nových vládnych opatreniach.

Kaspersky varuje, že si toho sú vedomí aj kybernetickí zločinci.

Vyhľadávací nástroj pre ľudí s koronavírusom

Útočníci zodpovední za trójske kone Ginp majú ďalší podvod. Ich modernosť sa zameriava priamo na COVID-19, ktoré sa mnohí obávajú. "Vyhľadávač koronárnych vírusov„Snažím sa presvedčiť ľudí, že vedia, koľko ľudí je infikovaných novým koronavírusom okolo nich. Tieto informácie vrátane presnej adresy sa za malý poplatok objavia – 075 €,

Nebolo by pekné vedieť, komu sa vyhnúť? Možno je váš sused skutočne chorý, ktorý kašeľ už dlho. A možno, že niekto nemá choré príznaky, však? To sú myšlienky, ktoré sa útočníci snažia získať, a nanešťastie áno.

Po zadaní čísla svojej kreditnej karty Nič sa nestalo, odstúpi Ani zmienka 075 €Dáva to dokonalý zmysel. Prečo sa dokonca pokúšajú vybrať také malé množstvo potom, čo majú k dispozícii číslo karty (aj trojciferné zabezpečenie), aby mohli neskôr vybrať? Vyššie množstvoHuh?

versus 00,75 € Ukážeme vám ľudí s COVID-19: Útočníci sa snažia ukradnúť ľudí 2

Najväčší počet ľudí, ktorí videli takýto podvod, je ako trójsky kôň Ginp v Španielsku. Útočníkom je však zakázané viesť kampaň v iných krajinách a na Slovensku.

Takže buďte opatrní. Sledujte overené zdroje informácií a nesnažte sa zistiť, čo nepotrebujete.