Verizon 5G Home Internet sa rozširuje, aby pokryl viac nožníc na káble

Služba 5G domáceho internetu Verizon sa rozširuje, pričom operátor rozsvieti niekoľko nových miest, kde je k dispozícii jeho vysokorýchlostný bezdrôtový kábel a náhrada DSL. Systém sa spolieha na rovnaký mmWave 5G, aký používajú najrýchlejšie 5G telefóny Verizon, iba zapečatený do WiFi routera na domáce použitie.

Ukázalo sa, že je populárny medzi strihačmi káblov, ktorí nechcú obetovať rýchlosti na úrovni káblov. Maximálne rýchlosti sťahovania dosahujú až 1 Gbps, hovorí Verizon, hoci typické trvalé rýchlosti sú viac ako 300 Mbps.

Hlavnou nevýhodou bola vždy dostupnosť. Hoci sú siete 5G vo všeobecnosti dostupné na mnohých miestach v USA, konkrétne mmWave 5G sa rozširovalo oveľa pomalšie. Teraz, hovorí Verizon, časti troch nových miest – Birmingham, AL; Fort Wayne, IN; a Oklahoma City, OK – dostávajú službu.

To znamená, že celkový počet je 60 miest, kde je dostupný domáci internet 5G. Stále to nie je úplne celoštátne, nie, ale lepšie ako predtým. Verizon tiež pracuje na nasadení 5G Ultra Wideband cez spektrum C-pásma.

Novinky o expanzii prichádzajú hneď po tom, ako T-Mobile začiatkom týždňa oznámil zníženie cien za svoju službu 5G domáceho internetu. Zatiaľ čo konkurenčný systém nemá priamu rýchlosť, ktorú používa služba Verizon založená na mmWave, čo znamená pomalšie rýchlosti nahrávania a sťahovania, je k dispozícii na viacerých miestach a teraz ho T-Mobile stanovuje na 50 dolárov mesačne.

Naopak, domáci internet 5G od Verizonu je 50 dolárov mesačne, ak ste existujúcim predplatiteľom Verizonu s oprávneným mobilným plánom. Ak však nespadáte do tejto kategórie, je to 70 dolárov mesačne. Spoločné pre obe služby je, že si celú vec môžete nainštalovať sami a nemusíte čakať na návštevu technika.

Verizon tiež ponúka až 500 USD na pokrytie poplatkov za predčasné ukončenie, ak plánujete zrušiť svojho existujúceho poskytovateľa internetu a namiesto toho prejsť na jeho službu. Operátorovi budete musieť poskytnúť dôkaz o tomto poplatku a musí to byť v priebehu posledných štyroch mesiacov od prihlásenia sa do 5G domáceho internetu. Ak následne zrušíte službu spoločnosti Verizon do 90 dní, dopravca vám medzitým naúčtuje poplatok za predčasné ukončenie.

Ak ste v pokušení, Verizon má kontrolu pokrytia, ktorá ukazuje, kto by mal mať možnosť získať túto službu. Ak nemôžete, môžete sa tiež prihlásiť na odber upozornení, ak by sa to v budúcnosti zmenilo.