Venujte pozornosť spoločnosti Google Cemetery, ktorá je domovom všetkých mŕtvych produktov a služieb spoločnosti Google

Spoločnosť Google nie je známa zdržanlivosťou pri vytváraní nových produktov a služieb (najmä tých, ktoré majú funkcie, ktoré sa prekrývajú s existujúcimi funkciami), ale je rovnako známa zabíjaním produktov – niekedy dokonca aj tých, ktoré majú špecializované používateľské základne (napríklad Inbox by Gmail). V skutočnosti je to tak známe, že sa neobjavil ani jeden, ale dva rôzne zdroje online, aby vyzdvihol všetky z mnohých mŕtvych produktov spoločnosti Google. Poďme sa prejsť po pruhu pamäti, však?

Prvá platforma, Google Cemetery, ponúka zoznam 44 rôznych produktov „zaslaných do zabudnutia“ spolu s dôvodom, prečo každý jednotlivý produkt zomrel. Napríklad v službe Google+ došlo k malému zapojeniu používateľov a zraniteľnosti údajov. Agregátor informačných kanálov RSS / Atom Google Reader, ktorý zomrel v roku 2013, mal „lojálny, ale klesajúci“ dôsledok a spoločnosť Google sa chcela zamerať na menej produktov. Google Answers (2002-2006) bola online znalostná platforma, ktorá, ako ste uhádli, zomrela pre nedostatok používateľov.

Druhý zdroj, Zabitý spoločnosťou Google, je ešte rozsiahlejší. Stránka s otvoreným zdrojovým kódom obsahuje viac ako 100 náhrobných kameňov, počnúc Google Deskbar (2003-2006) – malé vstavané okno na Windows Panel úloh, ktorý umožnil používateľom vyhľadávať bez opustenia pracovnej plochy – a ukončiť program Google News & Weather. Nižšie nájdete niekoľko mŕtvych produktov, z ktorých niektoré si budú viac pamätať viac ako iné:

Je však spravodlivé viniť spoločnosť Google za všetky jej mŕtve produkty? David Lieb, produktový manažér v službe Fotografie Google, si to nemyslí. Keď partner Alexis Ohanian v spoločnosti Initialized Capital, Garry Tan, navrhol, aby bol cintorín Google dobrým pripomenutím, že všetky služby veľkej technologickej spoločnosti (dokonca tej, ktorú používajú milióny ľudí), by mohli byť zabité s malou milosťou, Lieb tweetoval, že nesúhlasí ,

„Spoločnosť Bigcos prijíma rozhodnutia na základe rovnakých vecí, aké začínajúce podniky robia: 1) To chcú ľudia? 2) Existuje pre túto potrebu lepší produkt? 3) Pomáha táto spoločnosť prežiť a rásť? „Drahý.

Lieb sa v skutočnosti nezameriava na Tanov základný bod, ktorý spočíva v skutočnosti, že veľkosť spoločnosti Google sa v skutočnosti o konkrétny produkt často stará menej ako jeho používateľov – frustrujúcu dynamiku.

Nakoniec však niektoré rozhodnutia týkajúce sa západu slnka dávajú väčší zmysel ako iné. V mnohých prípadoch Google konsoliduje svoje produkty a znižuje prekrývanie funkcií, čo je užitočné. Správy Google a počasie a Kiosk Google Play nedávno zasiahli napríklad službu Google News, a to bez väčších škôd pre spotrebiteľa. V iných prípadoch, napríklad pri úmrtí priečinka Doručená pošta Gmailom, sa však niektoré milované a jedinečné funkcie (napríklad zväzovanie a priložené články) strácajú vo vetre času.

Aspoň teraz sa môžete pohybovať po hroboch týchto produktov, aby ste vzdali úctu – a hej, keď ste pri tom, majte na pamäti službu Google Hangouts. Nedávno to nevyzeralo dobre.