Ventil ├║dajne udrel DOTA hr├í─Źa 2 kto je zlobiv├Ż …

V kontexte: Hovoria, ┼że podvodn├şci nikdy neplatia, a to plat├ş najm├Ą o hr├ích Valve. Vo viacmotorovom titule spolo─Źnosti Source – hlavne Team Fortress 2 a s├ęria Counter-Strike: podv├ídzaj├║ci hr├í─Źi bud├║ r├Żchlo fackovan├ş pomocou automatick├ęho z├íkazu ÔÇ×VACÔÇť. Tento z├íkaz je trval├Ż, ukazuje sa v profile podvodn├şkov okolo 7 pol roka a za ┼żiadnych okolnost├ş sa zriedka odstr├íni.

Aj ke─Ć z├íkaz VAC nie je ┼ąa┼żiskom dne┼ín├ęho pr├şbehu, ukazuje Valveov nezmyseln├Ż pr├şstup k podv├ídzaniu a spr├ívaniu sa v jeho hre. Tento pr├şstup bol ned├ívno demon┼ítrovan├Ż, ke─Ć sa spolo─Źnos┼ą Valve rozhodla spusti┼ą vlnu obmedzen├ş pre hr├í─Źov DOTA. 2 ÔÇ×hrub├ŻÔÇť. Vlna z├íkazov sa za─Źala, okrem in├ęho, ÔÇőÔÇőuverejnen├şm ozn├ímenia zo 17. septembra uverejnen├ęho t├şmom DOTA 2, ktor├Ż bol odvtedy odstr├ínen├Ż (a potom ulo┼żen├Ż v─Ćaka arch├şvu).

Prv├í vlna z├íkazov ovplyv┼łuje hr├í─Źov s ve─żmi n├şzkym sk├│re spr├ívania a druh├í vlna ovplyv┼łuje t├Żch, ktor├ş kupuj├║ alebo pred├ívaj├║ ├║─Źty Steam, aby v DOTA dostali vy┼í┼íie alebo ni┼ż┼íie rozsahy zhody. 2,

─Äal┼íie z├íkazy sa vyd├ívaj├║ aj z d├┤vodov, ktor├ę sa prim├írne t├Żkaj├║ (ale nielen) podv├ídzania v syst├ęme vytv├írania z├ípasov. Napr├şklad, niektor├ş pou┼ż├şvatelia bud├║ zaraden├ş do frontu pre jednu rolu, ale bud├║ hra┼ą in├║, ─Źo m├┤┼że okradn├║┼ą t├şmy o potrebn├║ podporu alebo hrdinov tankov.

V in├Żch pr├şpadoch sa hr├í─Źi s vysok├Żmi schopnos┼ąami alebo vysok├Żmi poz├şciami rozhodn├║ vytvori┼ą nov├ę ├║─Źty pre ÔÇ×┼ímolkovÔÇť a ├║─Źinne zni─Źi┼ą nov├Żch alebo menej kvalifikovan├Żch hr├í─Źov. Okrem priameho z├íkazu vykonal Valve v syst├ęme p├írovania DOTA aj nieko─żko zmien. 2 a kvalifik├ícia hern├Żch po┼żiadaviek. Konkr├ętne spolo─Źnos┼ą po┼żiada pou┼ż├şvate─żov, aby obmedzili probl├ęm ┼ímolkov, aby hrali 100 hod├şn predt├Żm, ako bud├║ ma┼ą pr├şstup k hodnotiacej hre.

To je d├┤le┼żit├í po┼żiadavka, ale spolo─Źnos┼ą Valve d├║fa, ┼że t├íto zmena umo┼żn├ş automatizovan├ęmu syst├ęmu vopred zachyti┼ą vysoko kvalifikovan├Żch hr├í─Źov (s nov├Żmi ├║─Źtami) a umiestni┼ą ich do spr├ívnej kateg├│rie na vytv├íranie v├Żsledkov sk├┤r, ako sa stan├║ probl├ęmom. Ako ─Ćal┼íie prevent├şvne opatrenie po┼żiada spolo─Źnos┼ą Valve o v├í┼í ├║─Źet, aby mal jedine─Źn├ę a platn├ę telef├│nne ─Ź├şslo; Nezastavia sa t├Żm najoddanej┼í├ş ┼ímolkovia, ale to v├ís m├┤┼że spomali┼ą.

Jedn├Żm z najz├íbavnej┼í├şch aspektov, ktor├Ż v┼íak nebol ofici├ílne potvrden├Ż, je v d├┤sledku tejto z├íkazovej vlny doba trvania z├íkazu. Reddit pr├şspevok odoslan├Ż pou┼ż├şvate─żom YeezyReseller s n├ízvom ÔÇ×Pr├íve som dostal 19 BAN ROK? WTF ÔÇťodhalili, ┼że boli zak├ízan├ş na 19 rokov por├í┼żky. ÔÇ×Zhoda bola zak├ízan├í z d├┤vodu nadmern├ęho vykazovania, nemohla by┼ą pripraven├í alebo opusten├í,ÔÇť hovor├ş obrazovka DOTA 2 YeezyReseller. ÔÇ×Zost├ívaj├║ci ─Źas: 1/ / 19 / 2038. "

Kontaktujeme spolo─Źnos┼ą Valve, aby sme zistili, ─Źi je zvy┼íok z├íkazu rovnak├í d─║┼żka, ale nebudeme prekvapen├ş, ak ├íno. Valve op├Ą┼ą nes├║hlasil s podv├ídzan├şm. ─Źoko─żvek typ (─Źi sa vyskytuje v hre alebo vo fronte) mierne.

Kredit na hlavn├Ż obr├ízok: YeezyReseller cez Reddit.