Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

vedieť, ktorý typ je pre vás najvhodnejší

V súčasnosti je SSD na vašom počítači prakticky požiadavkou na dobrú používateľskú skúsenosť. Naučíme vás zvoliť najlepší model pre vás!

Uvažujete o zmene vášho starého HD pre jedného SSD? To dáva zmysel, pretože rýchlejší typ úložného priestoru môže zvýšiť výkon počítačov a prenosných počítačov. Teraz existuje niekoľko modelov tohto kusu a nie nevyhnutne ten, ktorý má najvyššiu cenu a rýchlosť, je pre vás najlepší.

V tomto článku vysvetlíme všetko o úložisku SSD disky a my vám pomôžeme vybrať ten pravý pre vás.

SATA SSD express (Sata)

Úložisko, ktoré má konektor SATA Express prichádza s technológiou, ktorá môže dosiahnuť rýchlosť až 10 GB/ s alebo Gigabajtov za sekundu. Má hybridné pripojenie a skladá sa z dvoch vnútorných jednotiek, čo umožňuje využitie tohto výkonu.

SATA Express má kompatibilitu so štandardom SATA 3, 2 a 1, okrem toho, že slúži ako pripojenie pre vstupy PCI express základná doska. Za zmienku stojí, že neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa prenosovej rýchlosti.

Pretože táto technológia spočíva v tom, že dva disky spolupracujú, je možné pridať dva pevné disky (HD), a tým dosiahnuť lepší výkon. Niečo podobné RAID, čo je technika sistema rýchlejšie a bezpečnejšie.

Tento typ SSD umožňuje vloženie dvoch obchodovTento typ SSD umožňuje vloženie dvoch obchodov

Ak chcete získať predstavu o tom, ako rýchlo je ten chlap, máte prístup k linkám PCI Express základnej dosky pripojením dvoch bežných úložných priestorov (SSD / HD) alebo pomocou jediného konektora Sata ktoré sa zmestia do troch vstupov a sprístupnia internet 4 kolíky. To môže spôsobiť, že rýchlosť dosiahne bezprecedentné hodnoty.

Maximálna rýchlosť, ktorú štandard podporuje, je 1580 MB / s, pretože rýchlosť používania bude viac závisieť od internetu SSD, Ak je napríklad úložisko navrhnuté tak, aby pracovalo pri maximálnej rýchlosti 500 MB / s, malo by zmysel jeho pripojenie k SATA Express vo vzťahu k SATA III, pretože nemá problémy v žiadnom z pripojení.

Model Sata Express SSDModel nie je taký lacný, ale investície sa nestratia

Bolo by to ako zbytočné zrýchlenie, ale nové SSD disky aktuálne vydané množstvo potichu presahuje maximálne pásmo. Preto má zmysel pristupovať k programu PCI Express iba vtedy, ak neexistujú obmedzenia, ktoré je možné prekročiť.

SSD Sata Express mal by sa použiť, iba ak ste mali dostatok kapitálu na investovanie do tohto typu úložiska, pretože to nie je také lacné. Pri rýchlom vyhľadávaní na internete sa nám podarilo nájsť ceny, ktoré dosiahli R $ 2.ooo, oo. Ďalším dôležitým bodom je priestor, ktorý je potrebné zariadiť pre túto novú časť vo vašom puzdre / notebooku.

Nie je to jeden z najpomalších modelov, ale cena a riešenie na nájdenie priestoru sú stále relevantné pri rozhodovaní, či kúpiť alebo nie.

SATA M SSD.2

Jednou z funkcií je mať SSD s SATA M.2 je to, že je možné mať väčšie úložisko, pretože podporuje väčšie množstvo pamäte. V súčasnej dobe máme k dispozícii M. SSD2 s 2 TB, niečo pred chvíľou nemožné.

Problémy s priestorom boli tiež vyriešené, pretože tento typ úložiska je v poriadku malý, Nesmieme zabúdať, že dokáže rýchlo prenášať údaje, a to všetko bez potreby napájacieho kábla alebo pomocného dátového pomocníka.

SSD SATA M.2Model SSD je veľmi malý

M.2 Rýchlosť 10 GB / s, rovnako ako SATA Express. Uvedením PCI-Express 4,0, očakáva sa, že rýchlosť produktu sa pri týchto technológiách zdvojnásobí.

Regulátor nie je potrebný len pre tieto normy, pretože technológie sú teraz natívne podporované – táto zmena pomáha znižovať ceny a odstraňuje problémy so vstupom na trh – spojenie M.2 je tiež prístupnejší.

Postupom času sa táto technológia stala lacnejšou a mnoho počítačových spoločností začalo používať internet M.2 na svojich základných doskách a dokonca aj na stredných doskách.

Ďalším pozitívnym bodom je ich veľkosť SSD disky majú, pretože tieto modely majú iba štyri veľkosti: 42 mm, 60 mm, 80 mm a 110 mm.

Niektoré spoločnosti môžu uviesť na trh väčšie modely, ale bolo by to potrebné, iba ak by bolo odôvodnením ponúknuť obmedzenejšie disky a samozrejme viac pamäte.

SSD SATA M.2Tento typ SSD môžete vo svojom notebooku používať pokojne

Ďalším pozitívnym bodom je podpora dvoch logických rozhraní AHCI a NVM-Express. Pretože podporuje rozhranie Advanced Host Controller Interface, je možné SSD disky M.2 sú kompatibilné so „minulým“ softvérom, so staršími OS as minulými generáciami, nezabúdajú na základné dosky a ďalšie jednotky SATA.

Podpora NVMe poskytuje lepšie využitie vysokorýchlostných konektorov PCIe a zároveň umožňuje počítaču vykonávať viac úloh súčasne.

Tento model tiež dokáže bez problémov prenášať najmenej 1 GB / s, všetko však bude závisieť od miesta odoslania súborov. Je zbytočné, ak môžete preniesť celú túto sumu súčasne a prijímajúci úložný priestor to všetko nemôže prijať naraz.

Nie je to však zlý nákup, pretože dochádza k zlepšeniu výkonu stroja, na ktorom je nainštalovaný, či už ide o počítač alebo notebook, pretože má malé rozmery.

Cena je tiež veľmi príjemná, a my nájdeme a SSD M.2 sa predáva za približne 600,00 USD. Tento typ skladovania je veľmi efektívny z hľadiska nákladov.

PCI Express SSD

Existuje veľa úložných SSD, ktoré sa pripájajú k slotom PCI Express, ale používajú štandard uvedený vyššie, SATA M.2, Táto karta je adaptérom, ale existujú obchody, ktoré sa môžu pripojiť k PCI Express priamo, bez „podporného“ mosta. Toto je prípad modelov z Séria Intel 750,

Samsung XP941 rýchlosť čítania až 1.400 MB/ s, ale existujú úložiská, ktoré siahajú 2.400 MB/ s. Citovanie rýchlosti zápisu je možné, že tento typ SSD prísť 1200 MB / s. Dosť na prácu bez slávneho „udusenia“.

Ak je však rýchlosť absurdná, nanešťastie to nie je tak lacné. Tieto modely môžu byť užitočné pri viacerých príležitostiach, ale nemôžu byť zakúpené za menej ako 5 tisíc reaisov. Zdá sa, že vysoká cena zatiaľ neprispela k popularizácii tohto produktu. Existuje tiež niekoľko základných dosiek, ktoré sú kompatibilné pre tento typ úložiska.

PCI Express SSDRýchlosť tohto modelu je vysoká, ale veľkosť a cena sú problémy

Nepochybne ide o veľkolepý produkt, ale oplatí sa investovať, iba ak to budete považovať za potrebné, a cenu ľahko prijmete. Je tiež dôležité skontrolovať, či je vaša základná doska kompatibilná s týmto typom úložiska.

NVMe (Neprchavá pamäťová expresná)

Často zmätený ako vzorec SSD diskyNVMe je vlastne druh rozhrania. Zamerané na zvýšenie výkonnosti SSD, časy prístupu k súborom sú oveľa kratšie. Vďaka tejto technológii je možné použiť rýchlosť PCI Express na rýchlejší prístup k hardvéru.

Vysvetlenie NVMePozrite sa na tabuľku čítania súborov, kde barras väčšie predstavujú rýchlosť. Zdroj: PCWorld

Je dôležité poznamenať, že to tak nie je priorita táto funkcia na zníženie prenosových rýchlostí, ale redukovať čas prístupu, Čítanie súborov je teda rýchlejšie. Je to možné iba preto, že program NVMe bol navrhnutý tak, aby využíval výhody tzv. Vynikajúceho náhodného prístupu (čítanie a zápis údajov), čo je v SSD veľmi bežné. Je možné, že táto technológia sa objaví nielen v SSD, ale aj v nových technológiách, ako sú MRAM a RRAM.

Ale koniec koncov, oplatí sa zvoliť SSD iba pre rýchlosť?

Všetci samozrejme potrebujeme rýchlejší ukladací priestor, je však potrebné zohľadniť aj mnoho faktorov. Prvým je priestor, ktorý budete musieť nájsť pre nové úložisko. Ak používate počítač, máte malý problém, ale ak používate notebook, v závislosti od vybraného modelu vám bude chýbať priestor.

Model PCI Express SSD je rýchlejšie ktoré sme uviedli v tomto zozname, ale jeden z najmenej prístupných z hľadiska ceny a veľkosti. Ďalším modelom, ktorý si môžeme kúpiť, je SATA Express, nie je to však také relevantné, ak sa pozrieme na cenu jednotky.

Fotografie, kde je spolu niekoľko typov úložných jednotiek SSDZmena úložiska je dôležitým krokom, skôr ako to urobíte, dôkladne premyslite

Ak ste odhodlaní zmeniť model úložiska, stojí za to zvážiť jeho kúpu. SSD so SATA M.2, ktorý je menší ako jeho „väčší bratia“, a cena je tiež pomerne prijateľná. Ale premýšľajte o prechode na triedu nad tradičné SSD, pretože súčasné modely stále odvádzajú dobrú prácu a existujú úpravy, ktoré zvyšujú rýchlosť ukladania.

v Amazon, partner spoločnosti Showmetech, existuje niekoľko modelov, ktoré nie sú väčšie ako R $1.000,00, a to všetko sú skvelé náhrady za vaše HD starý. SSD 500 GB Kingston A2000, napríklad, je jedným z najlepších medziproduktov SSD a stojí R 580,00 dolárov. Nedávno sme ho preskúmali; pozrite sa na to nižšie:

Ale ak chcete viac úložiska, môžete si vybrať Intel 660p 2TB ktorý má štyrikrát viac pamäte ako prvá možnosť uvedená v predchádzajúcom odseku. Odchádza R $ 1513 dňa Americanas.com, Pozrite sa na našu recenziu:

Bol tento článok užitočný pre vás, ktorí chcú prepnúť disky SSD? Povedzte nám v komentároch!