Va┼íe aplik├ície pre iPhone alebo Android ÔÇ×odhalia, ─Źi ste v strese, upratan├ş alebo ako p├írty zvieraÔÇť

Aplik├ície, ktor├ę m├íte v telef├│ne, m├┤┼żu uk├íza┼ą, ─Źi ste v strese, m├íte upratan├Ż domov alebo ste trochu spolo─Źensk├ę zviera.

Ved├║ci psychol├│g odhalil, ┼że m├┤┼żu poskytn├║┼ą aj mno┼żstvo ─Ćal┼í├şch poh─żadov na v├í┼í du┼íevn├Ż stav, v├í┼í poh─żad na ┼żivot a va┼íe motiv├ície.

Prich├ídza to po hlasovan├ş o 2000 000 pou┼ż├şvate─żov smartf├│nov zistilo, ┼że 44 percent ─żud├ş si mysl├ş, ┼że sa o niekom m├┤┼żete ve─ża dozvedie┼ą pod─ża toho, ako je ich telef├│n organizovan├Ż.

Doktorka Linda Papadopoulos, ktor├í pracuje s investi─Źnou aplik├íciou eToro, sa domnieva, ┼że ma┼ą aplik├ície bezchybne zoraden├ę do ├║h─żadn├Żch prie─Źinkov znamen├í, ┼że vo svojom dome pravdepodobne nebudete ma┼ą hromady ┼ípinav├ęho prania, mont├í┼ż vrstiev prachu alebo ┼ípinav├Żch povrchov.

Je tie┼ż pravdepodobnej┼íie, ┼że budete niek├Żm, kto h─żad├í poriadok a te┼íia ho jasn├ę pravidl├í a ciele.

T├ş, ktor├ş maj├║ 34 rokov a menej, si s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou usporiadaj├║ svoje aplik├ície do prie─Źinkov, a preto si vo svojom zariaden├ş n├íjdu pohodlie.

Na druhej strane, chaotick├Ż mix pracovn├Żch a vo─żno─Źasov├Żch aplik├íci├ş m├┤┼że znamena┼ą, ┼że poci┼ąujete tlak a sna┼ż├şte sa oddeli┼ą rodinn├Ż ┼żivot od kari├ęry.

T├ş, ktor├ş s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou z├ípasia s oddelen├şm pr├íce od osobn├ęho ┼żivota, s├║ vo veku 35 a┼ż 44 rokov, pri─Źom takmer ┼ítvrtina uv├ídza, ┼że svoj telef├│n pou┼ż├şvaj├║ rovnako na podnikanie aj na z├íbavu.

Chaotick├Ż telef├│n v┼íak m├┤┼że tie┼ż nazna─Źova┼ą, ┼że ste v pr├şrode bezstarostnej┼í├ş, mo┼żno kreat├şvnej┼í├ş a m├íte v├Ą─Ź┼íiu toleranciu k neistote.

Zistilo sa, ┼że ┼żeny s├║ najbezstarostnej┼íie, pri─Źom 46 percent priznalo, ┼że si svoje aplik├ície v├┤bec nevybavuje, a 62 percent os├┤b star┼í├şch ako 55 rokov.

Doktorka Linda povedala: ÔÇ×V├Żskum eToro pon├║ka fascinuj├║ci poh─żad na spr├ívanie ─żud├ş okolo ich telef├│nov.

ÔÇ×Mnoh├ş vn├şmaj├║ svoje telef├│ny ako odraz seba sam├Żch prostredn├şctvom toho, ako pou┼ż├şvaj├║ svoje telef├│ny, a tie┼ż v─Ćaka v├Żberu aplik├íci├ş.

“Telef├│ny s├║ teraz ove─ża viac ako komunika─Źn├ę zariadenie a stali sa z├ísadn├Żmi v na┼íom ka┼żdodennom ┼żivote.”

“Z v├í┼ího telef├│nu sa d├í urobi┼ą ve─ża, tak┼że je zauj├şmav├ę analyzova┼ą hodnotu toho, ─Źo rob├şte s ─Źasom str├íven├Żm v telef├│ne.”

T├şto respondenti v prieskume, ktor├Ż zadala spolo─Źnos┼ą eToro, mali v telef├│ne v priemere 36 aplik├íci├ş a domnievaj├║ sa, ┼że bez nich by najviac ┼żili aplik├ície v oblasti soci├ílnych siet├ş, hudby a financi├ş.

WhatsApp sa uk├ízal ako najpou┼ż├şvanej┼íia aplik├ícia, po ktorej nasledoval Facebook a Facebook posol.

YouTube, Instagram a respondenti tie┼ż ve─żmi pou┼ż├şvali Vyh─żad├ívanie Google.

Ale 82 percent nach├ídza pohodlie aj v aplik├íci├ích, ktor├ę ich informuj├║ o v┼íetk├Żch aspektoch ich ┼żivota od financi├ş a┼ż po soci├ílne prepojenia.

Finan─Źn├ę aplik├ície sa pova┼żuj├║ za k─ż├║─Źov├ę, pri─Źom viac ako jeden z piatich m├í v telef├│ne investi─Źn├║ aplik├íciu, ako s├║ eToro, Revolut, Hargreaves Lansdown alebo Moneybox.

Uk├ízalo sa tie┼ż, ┼że ┼íetrenie pe┼łaz├ş je ob─ż├║ben├Żm pou┼ż├şvan├şm aplik├íci├ş pre 49 percent, zatia─ż ─Źo polovica ich pou┼ż├şva na m├ş┼łanie pe┼łaz├ş.

A takmer ┼ítvrtina by bola ochotnej┼íia investova┼ą peniaze, keby to bolo jednoduch├ę prostredn├şctvom aplik├ície.

Ale z├ívislos┼ą na telef├│nnych aplik├íci├ích sa u mnoh├Żch od zablokovania koronav├şrusu u mnoh├Żch zv├Ż┼íila, preto┼że ich pou┼ż├şva 41 percent.

Iqbal V. Gandham, gener├ílny riadite─ż spolo─Źnosti eToro UK, povedal: ÔÇ×Tento poh─żad posil┼łuje d├┤le┼żitos┼ą aplik├íci├ş pre n├í┼í ka┼żdodenn├Ż ┼żivot.

ÔÇ×Jednoduch├ę pou┼żitie a r├Żchly pr├şstup k po┼żadovan├Żm inform├íci├ím je k─ż├║─Źom k ├║spechu akejko─żvek aplik├ície – vec├ş, ktor├ę sme akt├şvne chceli zahrn├║┼ą do aplik├ície eToro.

“Ak vezmeme do ├║vahy v├Ą─Ź┼íinu poznatkov o spr├ívan├ş, ktor├ę sme z├şskali z v├Żskumu, sme presved─Źen├ş, ┼że aplik├ície m├┤┼żu hra┼ą ├║lohu v ka┼żdodennom ┼żivote ─żud├ş teraz viac ako kedyko─żvek predt├Żm, vr├ítane v┼íetk├ęho, od objedn├ívania dod├ívok potrav├şn a┼ż po to, aby sa investovanie stalo pr├şstupnej┼í├şm.”

Ak sa chcete dozvedie┼ą viac, cho─Ćte na Etoro.

Apple odha─żuje lacn├Ż nov├Ż iPhone SE s nov├Żm ─Źipom A13, 4K videom a Touch ID

V ─Ćal┼í├şch novink├ích zistite, ktor├Ż ÔÇ×lacnej┼í├şÔÇť iPhone by ste si mali k├║pi┼ą.

Tieto tajn├ę hesl├í pre iPhone spustia pre va┼íich priate─żov skryt├ę efekty, ak ich odo┼ílete cez iMessage.

Zistite, ako hra┼ą YouTube hudba na pozad├ş pre iPhone a Android.

A tu je jednoduch├Ż n├ívod, ako zaznamena┼ą obrazovku iPhone bez pou┼żitia ak├Żchko─żvek aplik├íci├ş.

─îo si mysl├şte, ┼że o v├ís hovoria va┼íe aplik├ície? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch!

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu