Váš šéf vás môže špehovať a kontrolovať, či v práci strašidelne nosíte rúška Amazon box

Váš šéf vás môže špehovať a kontrolovať, či v práci strašidelne nosíte rúška Amazon box 1

Spoločnosť AMAZON vytvorila nový systém, ktorý by vášmu šéfovi mohol pomôcť skontrolovať, či máte v kancelárii rúško a dodržiavate pravidlá týkajúce sa ochorenia Covid.

Zahŕňa to pridanie políčka k existujúcim bezpečnostným kamerám, ktoré potom pomocou umelej inteligencie monitoruje správanie.

Tento koncept vyvolal u aktivistov v oblasti ochrany osobných údajov obavy, ale Amazon myslí si, že by to mohlo zvýšiť bezpečnosť a efektivitu na pracovisku.

Podľa BBC, an Amazon hovorca uviedol: „AWS Panorama neobsahuje žiadne vopred zabalené funkcie rozpoznávania tváre.“

Krabicové zariadenie sa nazýva zariadenie AWS Panorama a je možné ho zapojiť do bežných videokamier, ktoré používa veľa obchodov a kancelárií.

Môže byť použitý na monitorovanie výrobných procesov a ľudí.

Amazon uviedol, že zariadenie monitoruje ľudí a môže okamžite informovať všetkých zodpovedných o akýchkoľvek problémoch.

Pracovníci môžu byť sledovaní, ako dlho im trvá dokončenie úlohy.

Veľké spoločnosti ako Siemens a Deloitte už údajne testujú systém.

AWS Amazon webová stránka uvádza, že zariadenie môžete použiť na „počítanie zákazníkov, generovanie tepelných máp a výpočet dĺžok frontov“.

Pod obrázkom diel v tvárových maskách je tiež uvedené: „AWS Panorama vám umožňuje monitorovať bezpečnosť na pracovisku a okamžite vás informovať o akýchkoľvek potenciálnych problémoch alebo nebezpečných situáciách, aby ste mohli podniknúť preventívne opatrenia.“

Najnovšia správa Kongresu odborových zväzov (TUC) o zamestnávateľoch, ktorí používajú nástroje AI, varovala pred niektorými potenciálne negatívnymi účinkami tohto druhu technológie.

Zdravotná sestra prepustená, aby sa pochválila TikTok, nenosí masku

V ďalších novinkách TikTok testuje, aby používatelia mohli vytvárať videá s dĺžkou troch minút a nie so zvyčajnými 60 sekundami.

Služba Spotify Wrapped 2020 bola práve vydaná.

A boli odhalené najlepšie hry Google Play za rok 2020.

Čo si myslíš o Amazon technika tvárovej masky? Dajte nám vedieť v komentároch …

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu