Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

V├í┼í iPhone m├┤┼że zobrazova┼ą va┼íe lek├írske inform├ície na uzamknutej obrazovke – ako zachr├íni┼ą svoj vlastn├Ż ┼żivot

Aplik├ícia VA┼áE iPhone pre zdravie m├í vstavan├║ funkciu, ktor├í upozor┼łuje person├íl z├íchrannej slu┼żby a pohotovostn├ę slu┼żby na inform├ície o alergi├ích a zdravotn├Żch probl├ęmoch, ktor├ę zachra┼łuj├║ ┼żivot, dokonca aj ke─Ć je telef├│n uzamknut├Ż.

M├┤┼że ich tie┼ż informova┼ą o ─Ćal┼í├şch d├┤le┼żit├Żch inform├íci├ích o v├ís, ako je v├í┼í krvn├Ż typ a koho kontaktova┼ą v kritickej situ├ícii – to v┼íetko bez toho, aby ste museli zad├íva┼ą pr├şstupov├Ż k├│d.

  Svoje lek├írske ID si m├┤┼żete nastavi┼ą pomocou aplik├ície Zdravie na va┼íom iPhone

2

Svoje lek├írske ID si m├┤┼żete nastavi┼ą pomocou aplik├ície Zdravie na va┼íom iPhoneCredit: Apple

T├íto mo┼żnos┼ą sa naz├Żva Medical ID a tu je postup, ako ju m├┤┼żete povoli┼ą.

Nastavte si lekárske ID na iPhone

Vytvorte si svoje lekárske ID:

  1. Otvorte polo┼żku Zdravie a klepnite na Medical ID> Upravi┼ą.
  2. Zadajte svoje n├║dzov├ę kontakty a zdravotn├ę inform├ície, ako je d├ítum narodenia, v├Ż┼íka a krvn├Ż typ.
  3. Ak chcete spr├şstupni┼ą svoje lek├írske ID na obrazovke uzamknutia, zapnite mo┼żnos┼ą Show When Locked. V pr├şpade n├║dze to poskytuje ─żu─Ćom, ktor├ş chc├║ pom├┤c┼ą s niektor├Żmi d├┤le┼żit├Żmi inform├íciami, ako s├║ n├║dzov├ę kontakty, ktor├ę ste zadali.
  4. Po dokon─Źen├ş klepnite na Hotovo.
  Vypnut├şm mo┼żnosti m├┤┼żete ─żu─Ćom zak├íza┼ą prezeranie lek├írskeho ID z obrazovky uzamknutia

2

Vypnut├şm mo┼żnosti m├┤┼żete ─żu─Ćom zak├íza┼ą prezeranie lek├írskeho ID z obrazovky uzamknutiaCredit: Apple

Ke─Ć je v├í┼í iPhone uzamknut├Ż, ─Źlen pohotovostn├Żch slu┼żieb bude ma┼ą pr├şstup k inform├íci├ím stla─Źen├şm tla─Źidla Domov, klepnut├şm na N├║dzov├ę situ├ície a v├Żberom Lek├írskeho ID v ─żavej dolnej ─Źasti obrazovky.

Apple tie┼ż ned├ívno predstavila nov├║ funkciu n├║dzov├ęho SOS, ktor├í po zavolan├ş zdie─ża va┼íu polohu v re├ílnom ─Źase s pol├şciou alebo sanitkou.

Spolo─Źnos┼ą dod├íva t├║to jese┼ł mno┼żstvo u┼żito─Źn├Żch funkci├ş ako s├║─Źas┼ą svojej hlavnej aktualiz├ície syst├ęmu iOS 12.

Zah┼Ľ┼ła to nov├ę mo┼żnosti digit├ílnej pohody, v─Ćaka ktor├Żm budete m├┤c┼ą svoj telef├│n pou┼ż├şva┼ą menej.

Pozn├íte nejak├ę tipy a triky pre iOS? Pode─żte sa o ne v koment├íroch ni┼ż┼íie.


Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh The Sun Online spravodajsk├Ż t├şm? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu [email protected] alebo zavolajte na 0207 782 4368. Plat├şme za vide├í tie┼ż. Kliknite sem nahr├ívanie Vy.