Váš Gmail alebo Outlook môže byť hacknutý za 800 dolárov, upozorňuje Microsoft

Spoločnosť MICROSOFT vydala mrazivé varovanie pre fanúšikov služieb Gmail a Outlook.

Vedci z oblasti bezpečnosti v americkom technologickom behemote identifikovali rozsiahlu podvodnú operáciu zameranú na používateľov populárnych e-mailových platforiem.

Phishingová kampaň sa zameriava na jednotlivcov aj organizácie v snahe okradnúť ľudí o ťažko zarobené peniaze.

V správe zverejnenej v utorok vedci zistili, ako podvod, ktorý tím nazval BulletProofLink, zničil nič netušiace obete.

BulletProofLink je služba, ktorá je v súčasnej dobe inzerovaná na podzemných fórach o počítačovej kriminalite.

Za cenu 800 dolárov môžu podvodníci nakupovať phishingové súpravy, e -mailové šablóny, hosting a automatizované služby za relatívne nízke náklady.

Potom môžu nástroje použiť na zacielenie na obete na celom svete pomocou phishingových e -mailov, ktoré na oklamanie obetí používajú sociálne inžinierstvo.

Phishingové útoky sa bežne považujú za dôveryhodnú spoločnosť, ako je napríklad vaša banka, s cieľom získať od vás peniaze alebo súkromné ​​informácie.

„S viac ako 100 dostupnými phishingovými šablónami, ktoré napodobňujú známe značky a služby, je prevádzka BulletProofLink zodpovedná za mnohé phishingové kampane, ktoré dnes ovplyvňujú podniky,“ povedal Microsoft.

„BulletProofLink používa viacero skupín útočníkov v jednorazových alebo mesačných modeloch založených na predplatnom, čo vytvára stabilný zdroj výnosov pre jeho operátorov.“

Akonáhle sa zákazník platobných služieb zaregistruje, operátori BulletProofLink vybavia všetko ostatné za nich, uviedol Microsoft.

Medzi služby patrí zriadenie webovej stránky, ktorá bude hostiteľom phishingovej stránky, odosielanie phishingových e -mailov požadovaným obetiam a zhromažďovanie poverení z útokov.

Mnoho z týchto útokov zahŕňalo krádež prihlásenia na iné webové stránky a služby. Tie potom možno predávať na dark webe.

Predpokladá sa, že BulletProofLink skončil 1, 600 členov, „všetci potenciálni kupujúci odcudzených hesiel a phishingových služieb“.

Spoločnosť Microsoft zverejnila zistenia, aby varovala širšiu bezpečnostnú komunitu pred existenciou skupiny.

„Ako súčasť nášho záväzku zlepšiť ochranu pre všetkých zdieľame tieto zistenia, aby na nich mohla širšia komunita stavať a používať ich na zlepšenie pravidiel filtrovania e -mailov a technológií na detekciu hrozieb, ako sú karantény, na lepšie zachytenie týchto hrozieb,“ uvádza spoločnosť. povedal.

Nová funkcia Google Chrome by mohla zabrániť vášmu hacknutiu v SECONDS

V ďalších správach si fanúšik Máp Google všimol „tajnú“ vojenskú základňu ukrytú uprostred saharskej púšte.

Spoločnosť Samsung vrhla letmý pohľad na dizajn pre jeho veľmi očakávané Galaxy Z Fold 3 smartphone.

A podľa najnovších klebiet bude ďalší iPhone v novej ružovej farbe a bude začínať na necelých 800 librách.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu