Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Varovanie pre systém Android: Viac ako 1 miliardy smartphones & # 039; riziko, že dôjde k hackerstvu & # 039;

Varovanie pre systém Android: Viac ako 1 miliardy smartphones & # 039; riziko, že dôjde k hackerstvu & # 039; 1

Hackeri môžu byť zraniteľní viac ako miliardou telefónov a tabletov s Androidom na celom svete, pretože už nie sú podporované aktualizáciami zabezpečenia.

Správa skupiny spotrebiteľov Ktoré? zistili, že približne 40% používateľov systému Android používa staršie verzie softvéru, ktoré už od spoločnosti Google nedostávajú aktualizácie zabezpečenia.

Android je najpopulárnejší mobilný operačný systém na svete a v dôsledku toho, Ktorý? Hovorí sa, že existuje potenciálne milión používateľov smartfónov, ktorým hrozí krádež údajov a iné počítačové útoky.

Podľa údajov z roku 2019 od spoločnosti Google je ich viac ako 2,5 miliárd aktívnych zariadení s Androidom na svete.

Staršie verzie mobilných operačných systémov, zvyčajne starších ako dva roky, často majú vývojári zastavené aktualizácie zabezpečenia – s firmami ako Google povzbudzujú používateľov, aby namiesto toho aktualizovali na novšiu verziu operačného systému, aby čo najlepšie zabezpečili svoje zariadenie pred modernými počítačové hrozby.

Hacker "content =" https://ssf-co.com/wp-content/uploads/2020/03/1583856663_835_Varovanie-pre-system-Android-Viac-ako-1-miliardy-smartphones-amp.jpg "/> Hacker</figure><p>Google a Apple – tvorcovia dvoch najpopulárnejších mobilných operačných systémov na svete – Android a iOS, každoročne vydávajú nové verzie svojho softvéru, po ktorých nasledujú niekoľko rokov menšie pravidelné aktualizácie, aby vyriešili akékoľvek ďalšie problémy, ktoré sa v nich nachádzajú.</p><p>Podľa ktorej? správa, zistilo sa, že staršie telefóny testované od výrobcov vrátane spoločností Motorola, Samsung, Sony a LG majú slabé miesta a ktoré? povedal niekto, kto používa telefón s Androidom vydaný v roku 2012 alebo skôr – vrátane populárnych zariadení v tom čase, ako je Samsung Galaxy S3 a Sony Xperia S – by sa mali „osobitne týkať“.</p><div class='code-block code-block-4' style='margin: 8px auto; text-align: center; display: block; clear: both;'><style>.ai-rotate {position: relative;}
.ai-rotate-hidden {visibility: hidden;}
.ai-rotate-hidden-2 {position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%;}
.ai-list-data, .ai-ip-data, .ai-filter-check, .ai-fallback, .ai-list-block, .ai-list-block-ip, .ai-list-block-filter {visibility: hidden; position: absolute; width: 50%; height: 1px; top: -1000px; z-index: -9999; margin: 0px!important;}
.ai-list-data, .ai-ip-data, .ai-filter-check, .ai-fallback {min-width: 1px;}</style><div class='ai-rotate ai-unprocessed ai-timed-rotation ai-4-2' data-info='WyI0LTIiLDJd' style='position: relative;'><div class='ai-rotate-option' style='visibility: hidden;' data-index=

Povzbudilo tiež každého, kto používa verziu systému Android staršiu ako 7,0 Spoločnosť Nougat, ktorá bola prvýkrát uvedená na trh v roku 2016, sa snaží vyskúšať a aktualizovať svoj softvér, pretože spoločnosť Google túto verziu už nepodporuje.

Ak sa však zariadenie nedá aktualizovať, bude pravdepodobne potrebné vymeniť.

Aké? počítačový editor Kate Bevan tvrdil, že spotrebitelia by mali mať možnosť spoľahnúť sa na dlhšiu dobu podpory svojich mobilných zariadení.

„Je to veľmi znepokojujúce, že drahé zariadenia s Androidom majú takú krátku životnosť, než stratia bezpečnostnú podporu – ak miliónom používateľov hrozia vážne následky, ak sa stanú obeťami hackerov,“ uviedla.

„Výrobcovia spoločností Google a telefónov musia byť vopred informovaní o aktualizáciách zabezpečenia – s jasnými informáciami o tom, ako dlho vydržia a čo by mali zákazníci urobiť, keď dôjdu.

„Vláda musí tiež pokračovať v plánovaných právnych predpisoch, aby zabezpečila, že výrobcovia budú oveľa prehľadnejšie, pokiaľ ide o aktualizácie zabezpečenia inteligentných zariadení – a ich vplyv na spotrebiteľov.“

Nahrávanie videa

Video nie je k dispozícii

Kliknutím prehráte Kliknutím prehráte

Video sa začne v 8Cancel

Hrať teraz

Vláda už oznámila plány nových zákonov, ktoré prinútia výrobcov, aby zlepšili bezpečnostné štandardy modulov gadget pripojených na internet, vrátane stanovenia minimálnej doby, počas ktorej bude zariadenie dostávať aktualizácie zabezpečenia.

Spoločnosť Google neodpovedala na žiadosť o komentár k správe.

Ktoré? výskum uviedol, že vo všeobecnosti platí, že čím je zariadenie staršie, tým väčšie je riziko jeho zraniteľnosti hackermi.

Predchádzajúce štúdie však naznačili, že majitelia telefónov v Európe a USA držia svoje zariadenia dlhšie, s menšími krokmi v inovácii každý rok a rastúcou cenou smartphones citované ako kľúčové dôvody pre pravidelnejšiu aktualizáciu.