Varjo Aero vás pripraví na ultrarealistický metaverz VR

Náhlavná súprava Varjo Aero VR pripravuje pre spotrebiteľov ich špičkový hardvér – zvyčajne vyrobený pre podnikové trhy, ktoré majú VEĽA peňazí. Neznamená to, že headset je cenovo dostupný – vyjde vás okolo 1990 USD, teda takmer dvetisíc dolárov – ale budete vedieť, kam išli vaše peniaze. Každé z vašich dvoch očí dostane svoj vlastný Mini LED LCD s rozlíšením 2880 x 2720 pixelov – to je naozaj veľa.

Je zvláštne, že táto náhlavná súprava nemá možnosti obnovovacej frekvencie obrazu 120 Hz – iba 90 Hz. Každý displej je kalibrovaný na jas 120 NIT a 99 % sRGB, 95 % DCI-P3, ale len 90 Hz obnovovanie. Samozrejme, vynahradzujú to na mieru vyrobenými asférickými šošovkami s premenlivým rozlíšením s čistotou „od okraja po okraj“ a bez odrazov alebo lúčov duchov.

Táto náhlavná súprava poskytuje 115-stupňové horizontálne zorné pole a 134-stupňové diagonálne zorné pole s „12 mm očným reliéfom“. Nájdete tu tiež špičkovú kalibráciu pre vaše oči s technológiou automatického nastavenia IPD so vstavaným motorom len na tento účel. Podporovaný rozsah IPD s týmto headsetom je 57-73 mm.

Nositelia v tomto headsetu nájdu aj aktívne chladenie pre dlhotrvajúce pohodlie. Náhlavná súprava funguje s čistiteľnými polyuretánovými tvárovými vankúšikmi, ktoré sa dajú ľahko vymeniť, rovnako ako a 3-presne prispôsobená čelenka (s jedným z tých sťahovacích koliesok vzadu).

Zvuk je riešený štandardne 30,5 mm konektor pre slúchadlá a pár slúchadiel do uší (s mikrofónom) (súčasť balenia). Toto zariadenie pracuje so sledovaním polohy, ktoré poskytuje SteamVR 2.0/1.0, takže s týmto ste vo vesmíre Valve / Steam.

Táto náhlavná súprava pracuje s 200Hz sledovaním očí (v náhlavnej súprave) s „podstupňovou presnosťou“. To funguje s 1-kalibrácia bodiek pre vykresľovanie v tvare bodky podľa tvorcov tohto produktu.

Varjo Aero je k dispozícii na objednávku práve teraz prostredníctvom webovej stránky Varjo. Prvé zásielky začnú „do konca roka 2021“ a cena bude 1 990 USD „plus daň“. To nezahŕňa ceny dopravy.

Toto zariadenie je pripravené na použitie s Varjo Teleport VR, platformou pre spoluprácu medzi náhlavnými súpravami – to bude nakoniec stáť predplatné. Toto zariadenie tiež pripravuje používateľa na Varjo Reality Cloud, platformu, ktorá bude podporovať streamovanie obsahu z cloudu – keď bude všeobecne dostupná. A pamätajte, že toto je spoločnosť, ktorá dodala jazdný simulátor Volvo – aby ste vedeli, že sú pripravení spolupracovať s veľkými šéfmi tohto odvetvia.