Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Valve: „Nehovorili sme o polčase, pretože sme na poločase aktívne nepracovali“

Polčas rozpadu sa vracia v priebehu niekoľkých mesiacov a zatiaľ čo dobrodružstvo VR vo Valve nie je polčas rozpadu 3The Half-Life: Dátum vydania Alyxu nám prinesie prvý správny príbeh príbehu za desať rokov. Ale prečo bol Valve po celú dobu tak tajný, pokiaľ ide o prelomovú sériu hier FPS? Podľa vývojárov je to jednoducho preto, že o nich nemali čo hovoriť.

"Half-Life nie je ako Fight Club – nikdy neexistovalo prvé pravidlo" o tom nikdy nesmieme hovoriť! "V poslednom desaťročí,“ hovorí Valve v Reddit AMA. „Skutočná odpoveď je veľmi jednoduchá: O polčase sme už dlho nehovorili, pretože sme aktívne hrali na polčase.“

Kusy a kúsky hier, ktoré by sa mohli stať polčasom rozpadu 3 v priebehu rokov presiakli, ale všetko sa týkalo konceptov a prvých prototypov – nič, čo by naznačovalo, že plne realizovaný herný koncept urobil z neho správnu výrobu. Napriek všetkým špekuláciám (a memom) sa zdá, že nový A-pol sa nikdy skutočne nerozbehol, až Alyx.

Polovičný život 2: Epizóda 3 očividne dostali správnu správu príbehov, ktorú slávne odhalil bývalý spisovateľ Valve Marc Laidlaw v podobe mierne zmenenej fikcie fanúšikov. "Nikdy sme nedokázali zistiť, odkiaľ pochádzajú zvesti o páde s Marcom," hovorí Valve niekde inde v AMA, "pretože tomu nie je pravda."

YouTube  náhľady

V skutočnosti Laidlaw konzultovala s Valve na Alyxe. "Počas vývoja HL bol veľmi štedrý so svojím časom: Odpovedal na mnohé otázky od Erika, Jay a Seana, keď pritĺkali príbeh." Ako vždy v prípade Marca, pošleme mu e-mail a pošle nám odpoveď a potom zhruba 40 ďalších odpovedí na jeho vlastný e-mail. “

Spoločnosť Valve si tiež zostáva istá, že spoločnosť Alyx začne podľa plánu v marci, pretože „Predtým, ako sme hru oznámili, necháme uplynúť čas Valve“.