V├Ą─Ź┼íina z nich tvrd├ş, ┼że na COVID-19 nain┼ítaluj├║ a pou┼ż├şvaj├║ portugalsk├║ sledovaciu aplik├íciu

T├ęma mobiln├Żch monitorovac├şch aplik├íci├ş COVID-19 vyvol├íva nieko─żko ot├ízok a zdie─ża n├ízor ─żud├ş v┼íeobecne. Na jednej strane existuj├║ ─żudia, ktor├ş ho pova┼żuj├║ za jednu z najlep┼í├şch foriem kontroly a prevencie chor├┤b. Na druhej strane existuje v┼íak nieko─żko faktorov, ktor├ę u ─żud├ş vyvol├ívaj├║ strach, napr├şklad mo┼żn├Ż kompromis v ochrane s├║kromia t├Żch, ktor├ş tieto n├ístroje pou┼ż├şvaj├║.

Tak┼że v na┼íej poslednej t├Ż┼żdennej ot├ízke sme sa op├Żtali na┼íich ─Źitate─żov, ─Źi by nain┼ítalovali a pou┼ż├şvali portugalsk├║ sledovaciu aplik├íciu na COVID-19. Budeme pozna┼ą v┼íetky v├Żsledky.

V├Ą─Ź┼íina z nich tvrd├ş, ┼że na COVID-19 nain┼ítaluj├║ a pou┼ż├şvaj├║ portugalsk├║ sledovaciu aplik├íciu 1

Nain┼ítalujete a pou┼ż├şvate portugalsk├║ sledovaciu aplik├íciu na COVID-19?

Po vyplnen├ş ot├ízky z minul├ęho t├Ż┼żd┼ła sa zverejnia v┼íetky v├Żsledky.

Dostali sme celkom 28992 odpoved├ş, ale n├ízory voli─Źov s├║ rozdielne. Av┼íak v├Ą─Ź┼íina ─Źitate─żov z 52% hlasov odpovedalo, ┼że ├üNO pou┼żije a nain┼ítaluje portugalsk├║ sledovaciu aplik├íciu na COVID-19 (1.490 hlasov).

Na druhej strane 48% odpovedalo, ┼że NEM├üM v ├║mysle in┼ítalova┼ą a pou┼ż├şva┼ą n├írodn├║ mobiln├║ aplik├íciu na sledovanie a monitorovanie koronav├şrusu (10,402 hlasov).

V├Żsledky grafu

V├Ą─Ź┼íina z nich tvrd├ş, ┼że na COVID-19 nain┼ítaluj├║ a pou┼ż├şvaj├║ portugalsk├║ sledovaciu aplik├íciu 2

Stru─Źne povedan├ę, tieto v├Żsledky posil┼łuj├║ a potvrdzuj├║ u┼ż podozriv├ę a analyzuj├║ n├ízory nieko─żk├Żch ─żud├ş. T├íto ot├ízka nie je jednomyse─żn├í a medzi Portugalcami vyvolala ve─ża kontroverzi├ş.

StayAway COVID: aplik├ícia v portugal─Źine bude ─Źoskoro k dispoz├şcii

Mobiln├ę monitorovacie aplik├ície COVID-19 s├║ sp├┤sob, ako zabr├íni┼ą ┼í├şreniu v├şrusu. Tieto aplik├ície upozor┼łuj├║ infikovan├Żch pou┼ż├şvate─żov a ─Ćal┼íie osoby v ich bl├şzkosti.

Ka┼żd├Ż mobiln├Ż telef├│n vysiela v okol├ş anonymn├ę identifik├ítory a uklad├í identifik├ítory distribuovan├ę mobiln├Żmi telef├│nmi, ku ktor├Żm sa lok├ílne prip├íja. T├íto inform├ícia v├ím umo┼żn├ş zisti┼ą va┼íu bl├şzkos┼ą infikovanej osoby.

Pod─ża portugalskej aplik├ície na sledovanie koronav├şrusu budete nominovan├ş StayAway COVID a ─Źoskoro bude hotov├í.

Ak ste na t├║to ot├ízku neodpovedali, dajte n├ím vedie┼ą, ak chcete nain┼ítalova┼ą a pou┼ż├şva┼ą portugalsk├║ sledovaciu aplik├íciu na COVID-19.

Op├Żtajte sa na na┼íu ot├ízku tento t├Ż┼żde┼ł

Ot├ízka tento t├Ż┼żde┼ł:

Na─Ź├ştava ... Na─Ź├ştava ÔÇŽ

V tejto ─Źasti kladieme ot├ízky o aktu├ílnych, aktu├ílnych a u┼żito─Źn├Żch t├ęmach, aby sme sa dozvedeli o n├ízoroch a trendoch na┼íich ─Źitate─żov vo svete technol├│gi├ş, najm├Ą v na┼íej krajine.

Ak teda chcete vidie┼ą t├ęmu odovzdan├║ na hlasovanie v na┼íich t├Ż┼żdenn├Żch ot├ízkach, zanechajte koment├ír a po┼ílite ho [email┬áprotected]