V snoch (PS4) o┼żije va┼ía fant├ízia

Vydajte sa na fascinuj├║ci vesm├şr snov a vytvorte, zdie─żajte, sk├║majte a hrajte v┼íetko, ─Źo pon├║ka fant├ízia hier.

Dreams i┼ílo o ambici├│zny projekt spolo─Źnosti Molekula m├ędi├ş, ktor├í bola odhalen├í v priebehu roka 2006 E3 2015 na konferencii Sony, Mnoh├ş div├íci (ako ja, ktor├ş sa zaoberali podujat├şm v jednej z prv├Żch riadkov), boli pote┼íen├ş a boli pln├ę pochybnost├ş o potenci├íli tejto hry. N├ívrh snov sa zdal jednoducho p├┤sobiv├Ż: umo┼żni┼ą hr├í─Źovi vytvori┼ą v┼íetko, ─Źo vyplynulo z jeho fant├ízie. Od tej doby hra zostala dlho v testoch na internete Pred─Źasn├Ż pr├şstup z PS4, ukazuje pou┼ż├şvate─żom v┼íetko, ─Źo tento gigantick├Ż simul├ítor snov dok├ízal pon├║knu┼ą. A teraz, ke─Ć kone─Źne m├┤┼żeme necha┼ą na┼íu fant├íziu vo─żne fungova┼ą s Dreams, sme odf├║knut├ş pre─Ź!

V snoch je mo┼żn├ę vytvori┼ą v┼íetko, ─Źo si dok├í┼żete predstavi┼ą!V snoch je mo┼żn├ę vytvori┼ą v┼íetko, ─Źo si dok├í┼żete predstavi┼ą!

Showmetech mal pr├şstup k k├│pii Dreams pre PlayStation 4 a po nieko─żk├Żch d┼łoch hrania s n├ístrojmi hry a zozn├ímen├ş sa s fantastick├Żmi v├Żtvormi ostatn├Żch hr├í─Źov prin├í┼íame kompletn├║ anal├Żzu toho, ako hra inovuje svet elektronickej z├íbavy t├Żm, ┼że do r├║k pou┼ż├şvate─ża vlo┼ż├ş ├║pln├Ż a intuit├şvny simul├ítor, ktor├Ż mu umo┼żn├ş vytv├íra┼ą, modelujte, testujte a zahrajte si ak├Żko─żvek n├ípad, ktor├Ż v├ím pr├şde na myse─ż!

Ko─żko stoj├ş sn├şvanie?

Keby sme mohli Dreams op├şsa┼ą jedn├Żm slovom, bolo by to ÔÇ×fantastick├ęÔÇť! Celkom t├íto priekopn├şcka v├şzia hrania, tvorby a zdie─żania hern├ęho obsahu a z├íbavy vznikla v s├ęrii Mal├í ve─żk├í plan├ęta je v srdci snov. ─Äalej je nepopierate─żn├ę, ┼że karikaturistick├Ż a zjednodu┼íuj├║ci vzh─żad fran┼í├şzy tearaway in┼ípirovalo tie┼ż umelcov, aby vytvorili z├íkladn├ę prostredia a n├ístroje pre Dreams. Av┼íak op├şsa┼ą tento p├┤sobiv├Ż v├Żtvor spolo─Źnos┼ąou Media Molecule ako iba hru znamen├í podceni┼ą, ─Źo sa v tejto pr├íci dosiahlo. Sny s├║ omnoho viac.

Rovnako ako v s├ęrii Mal├í ve─żk├í plan├ęta, Dreams pon├║ka hr├í─Źovi nieko─żko n├ístrojov na uvo─żnenie ich tvorivostiRovnako ako v s├ęrii Mal├í ve─żk├í plan├ęta, Dreams pon├║ka hr├í─Źovi nieko─żko n├ístrojov na uvo─żnenie ich tvorivosti

V slu┼żbe Dreams m├┤┼żete vytvori┼ą takmer v┼íetko, ─Źo si viete predstavi┼ą. Pomocou sady n├ístrojov, ktor├ę m├íte k dispoz├şcii, m├┤┼żete vytvori┼ą svoje vlastn├ę ├║rovne, anim├ície, filmy, sochy, obrazy, hudbu a ─Ćal┼íie. M├┤┼że sa to zda┼ą ako kli┼í├ę, ale v snoch je hranica toho, ─Źo sa d├í vytvori┼ą, skuto─Źne va┼ía fant├ízia.

Od Molekuly m├ędi├ş sme nemohli o─Źak├íva┼ą menej. Ke─Ć prem├Ż┼í─żame o druhoch vec├ş, ktor├ę by sa mohli robi┼ą v s├ęriov├Żch hr├ích Mal├í ve─żk├í plan├ęta s priate─żsk├Żm Sackboy, obrovsk├Ż skok v kreativite, ktor├Ż spolo─Źnos┼ą urobila so spolo─Źnos┼ąou Dreams, nesmie by┼ą ohromen├Ż. Zatia─ż ─Źo v Little Big Planet ste str├ívili pr├ícou na vytvoren├ş prepracovanej┼íieho prvku, v Dreams je tento objekt pravdepodobne u┼ż jedn├Żm z desiatok vstavan├Żch n├ístrojov, ktor├ę m├┤┼żete kedyko─żvek vlo┼żi┼ą do svojej tvorby.

Hra m├í nieko─żko Hra m├í nieko─żko ÔÇ×uk├í┼żokÔÇť s hrami vytvoren├Żmi spolo─Źnos┼ąou Media Molecule, ktor├ę ukazuj├║ ich pln├Ż potenci├íl na vytvorenie

Pr├íca so v┼íetk├Żmi n├ístrojmi, ktor├ę pon├║ka Dreams, je proces u─Źenia, ktor├Ż umo┼ż┼łuje hr├í─Źovej predstavivosti. Za─Ź├şnaj├║c ├║plne pr├ízdnou sc├ęnou otvor├şte zjednodu┼íen├ę menu, aby ste presk├║mali svoje mo┼żnosti, a po prv├Żkr├ít bude prirodzen├ę, ┼że sa nestrat├şte zo─Źi-vo─Źi mnoh├Żm mo┼żnostiam. Koniec koncov, kde za─Źa┼ą? Na┼í┼ąastie hra prich├ídza s nieko─żk├Żmi p├┤sobivo detailn├Żmi n├ívodmi, ktor├ę pokr├Żvaj├║ v┼íetko od z├íkladn├Żch akci├ş po najkomplexnej┼íie mechanizmy.

Ka┼żd├Ż tutori├íl je ├║plnou lekciou, ktor├í v├ís vedie, ako vyrez├íva┼ą jednoduch├ę tvary, vytv├íra┼ą hudbu, vytv├íra┼ą logiku a ─Ćal┼íie. Je to vysoko odpor├║─Źan├í ─Źas┼ą Dreams, ktor├║ mus├ş hr├í─Ź dokon─Źi┼ą, aby si mohol u┼żi┼ą vesm├şr, ktor├Ż hra pon├║ka v jeho ruk├ích. Pou┼ż├şvanie niektor├Żch n├ístrojov pravdepodobne nie je tak├ę intuit├şvne, ako by ste si mohli myslie┼ą, ale sk├┤r, ako svoju kreativitu nech├íte vo─żne ┼í├şri┼ą, budete potrebova┼ą v┼íetku pomoc, ktor├║ m├┤┼żete z├şska┼ą.

─îi u┼ż ide o ma─żbu, sochu, hru alebo anim├íciu, neexistuj├║ ┼żiadne obmedzenia toho, ─Źo v hre m├┤┼żete zostavi┼ą─îi u┼ż ide o ma─żbu, sochu, hru alebo anim├íciu, neexistuj├║ ┼żiadne obmedzenia toho, ─Źo v hre m├┤┼żete zostavi┼ą

Na┼í┼ąastie s trochou praxe budete ─Źoskoro hladko prech├ídza┼ą re┼żimom tvorby snov! Tr├ívi┼ą ─Źas u─Źen├şm, ako manipulova┼ą s touto krabicou z├ízrakov, ke─Ć v├ím hra odme┼łuje u┼żito─Źn├Żmi zru─Źnos┼ąami pri vytv├íran├ş ─Źoraz komplikovanej┼í├şch hier a sc├ęn. Je to nepopsate─żn├í sk├║senos┼ą s odmenou, aby ste prekonali niektor├ę prek├í┼żky a vytvorili funk─Źn├║ hru, ktor├║ m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą a poveda┼ą, ┼że je va┼ía. E┼íte som nedosiahol ├║rove┼ł, v ktorej som schopn├Ż zlo┼żi┼ą zlo┼żitej┼íiu hudbu a anim├ície, ale u┼ż som schopn├Ż vytvori┼ą jednoduch├║ sc├ęnu s podrobn├Żm scen├írom a postavu s vlastnou hernou mechanikou!

Aby bol proces vytv├írania intuit├şvnej┼í├ş, Dreams pon├║ka prehr├íva─Ź r├┤zne re┼żimy ovl├ídania: m├┤┼żete pou┼żi┼ą sn├şma─Ź pohybu DUALSHOCK 4 alebo iba anal├│gov├ę tla─Źidl├í a smerov├ę tla─Źidl├í. Okrem toho, ak m├íte PS Move, pomocou t├Żchto ovl├ídac├şch prvkov budete m├┤c┼ą o┼żivi┼ą svoje v├Żtvory. Nakoniec som sa c├ştil pohodlnej┼íie pomocou pohybov├ęho senzora Dualshock 4 a niektor├ę tla─Źidl├í. Nie─Źo, ─Źo m├┤┼że tento z├í┼żitok urobi┼ą trochu frustruj├║cim a spo─Źiatku pr├şli┼í hust├Żm, je mno┼żstvo mo┼żnost├ş v ka┼żdej ponuke a mal├Ż text s jeho popismi nepom├íha. Trv├í chv├ş─żu, k├Żm si zvyknete na mo┼żnosti hry a kde sa nach├ídzaj├║.

Dreams pon├║ka intuit├şvne n├ívody, ktor├ę v├ím umo┼żnia u─Źi┼ą sa od najz├íkladnej┼í├şch a┼ż po najzlo┼żitej┼íie pojmyDreams pon├║ka intuit├şvne n├ívody, ktor├ę v├ím umo┼żnia u─Źi┼ą sa od najz├íkladnej┼í├şch a┼ż po najzlo┼żitej┼íie pojmy

Navy┼íe, navig├ícia v trojrozmernom priestore m├┤┼że by┼ą zlo┼żit├í, najm├Ą od v├í┼ího ┼íkriatok (mal├í gu─ża, ktor├í sl├║┼żi ako kurzor a ktor├║ si m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą), pravdepodobne vychy─żuje v├í┼í pohyb. M├┤┼żete ju kedyko─żvek vystredi┼ą, aby ste mali lep┼íiu kontrolu, ale aj to je proti tekutej povahe hry. Napriek drobn├Żm probl├ęmom je prezent├ícia a pou┼żite─żnos┼ą nie─Źoho tak komplexn├ęho p├┤sobiv├í. Nie je to ka┼żd├í hra, ktor├í dok├í┼że hr├í─Źovi pon├║knu┼ą to─żko a st├íle ho schopn├í nau─Źi┼ą ho tak jasne pracova┼ą.

Dajte kr├şdla va┼íej fant├ízii

Rovnako p├┤sobiv├ę ako n├ístroje, ktor├ę Dreams pon├║ka pou┼ż├şvate─żovi, s├║─Źas┼ąou toho, ─Źo rob├ş tento titul tak v├Żnimo─Źn├Żm, je jeho zameranie na komunitu a spolupr├ícu. Koneckonc┼», ako sa pou┼ż├şva na vytvorenie z├íbavnej hry alebo na vytvorenie kr├ísneho diela, ak ho nem├íte k dispoz├şcii? Ke─Ć niekto nie─Źo zverejn├ş Dreamiverse – online platforma, v ktorej s├║ ulo┼żen├ę v┼íetky v├Żtvory pou┼ż├şvate─żov – je k dispoz├şcii pre v┼íetk├Żch, ktor├ş ju m├┤┼żu vyu┼ż├şva┼ą a pou┼ż├şva┼ą.

Re┼żim tvorby a ├║prav DreamShaping pon├║ka nieko─żko n├ístrojov, ako premeni┼ą svoje sny na realituRe┼żim tvorby a ├║prav DreamShaping pon├║ka nieko─żko n├ístrojov, ako premeni┼ą svoje sny na realitu

Predstavte si napr├şklad, ┼że staviate mesto a potrebujete borovicu na umiestnenie na centr├ílnom n├ímest├ş. M├┤┼żete si vytvori┼ą svoju vlastn├║ verziu, je v┼íak pravdepodobn├ę, ┼że niekto u┼ż tento objekt vytvoril. T├Żmto sp├┤sobom mus├şte jednoducho vyh─żad├íva┼ą medzi polo┼żkami, ktor├ę spr├şstupnili ostatn├ş pou┼ż├şvatelia, a r├Żchlo ich umiestni┼ą do v├í┼ího mesta, ─Ź├şm sa cel├Ż proces zr├Żchli. T├íto kni┼żnica objektov je cenn├Żm zdrojom pre za─Ź├şnaj├║cich hr├í─Źov. Ke─Ć som sa sna┼żil postavi┼ą z├ívodn├║ dr├íhu pre svoju postavu, pou┼ż├şval som r├┤zne objekty vytvoren├ę in├Żmi pou┼ż├şvate─żmi.

Napriek tomu je Dreamiverse ove─ża viac ako borovica alebo in├ę prvky scen├ęrie. Okrem DreamShaping, kde vytvor├şte, je tu DreamSurfing, kde m├┤┼żete hra┼ą, po─Ź├║va┼ą, testova┼ą a dokonca vyjadrova┼ą svoj n├ízor na tis├şce v├Żtvorov v komunite. S to─żk├Żmi vecami, ktor├ę m├┤┼żete vidie┼ą a robi┼ą, vytvorila Media Molecule kateg├│rie, ktor├ę u─żah─Źuj├║ r├Żchly pr├şstup k najnov┼íiemu obsahu, najob─ż├║benej┼í├şm snom, v├Żtvorom, ktor├ę sa va┼íim priate─żom p├í─Źili, alebo dokonca k vo─żbe v├Żvoj├írov. Je n├ívykov├ę a mimoriadne z├íbavn├ę prejs┼ą v┼íetok obsah vytvoren├Ż ostatn├Żmi hr├í─Źmi.

V DreamSurfingu m├┤┼żete h─żada┼ą v┼íetko, ─Źo chcete v gigantickom vesm├şre kreaci├ş DreamsV DreamSurfingu m├┤┼żete h─żada┼ą v┼íetko, ─Źo chcete v gigantickom vesm├şre kreaci├ş Dreams

Pestros┼ą a kvalita toho, ─Źo komunita doteraz vyrobila, je p├┤sobiv├í. ─îi u┼ż ide o vysoko detailn├ę sochy alebo dobre vykonan├ę interakt├şvne z├í┼żitky, je tu takmer nekone─Źn├ę mno┼żstvo stvoren├ş, ktor├ę m├┤┼żete presk├║ma┼ą. Bohu┼żia─ż, nie v┼íetko bude ma┼ą tento model. To je v┼íak nevyhnutn├ę pri pr├íci s tvormi vytvoren├Żmi takou ve─żkou komunitou hr├í─Źov.

Je prekvapuj├║ce, ┼że zatia─ż najv├Ą─Ź┼íie mno┼żstvo obsahu, ktor├Ż vytvorili ostatn├ş hr├í─Źi v snoch, s├║vis├ş s verziami sl├ívnych hier od nintendo ako mario a Zelda, Niektor├ş s├║ rovnako dobr├ş ako origin├íly a niektor├ş nad┼íenci, ktor├ş sl├║┼żia iba na smiech hr├í─Źa. Dreams sa okrem toho nezameriava na kvalitu v├Żtvorov svojich pou┼ż├şvate─żov, ale na poskytnutie nov├ęho sp├┤sobu, ktor├Żm sa ─żudia m├┤┼żu vyjadrova┼ą.

Verte mi: t├íto anglick├í kaviare┼ł bola vytvoren├í pomocou n├ístrojov Dreams!Verte mi: t├íto anglick├í kaviare┼ł bola vytvoren├í pomocou n├ístrojov Dreams!

Jednou z najlep┼í├şch vlastnost├ş tohto multiplayerov├ęho aspektu Dreams je pozit├şvnos┼ą jeho komunity. Dokonca aj v najz├íkladnej┼í├şch v├Żtvoroch n├íjdete koment├íre podporuj├║ce a povzbudzuj├║ce tvorcu a tento uv├ştac├ş postoj vid├şte v┼íade v komunite. Spolo─Źensk├ę funkcie s├║ dokonale integrovan├ę, v─Ćaka ─Źomu je hra neuverite─żne pozit├şvnym priestorom na vyjadrenie va┼íej kreativity ak├Żmko─żvek sp├┤sobom.

Ak ste boli zvedav├ş na silu n├ístrojov Dreams, Media Molecule vytvorila pr├şbeh s n├ízvom Umeleck├Ż sen, povinn├í hra pre ka┼żd├ęho hr├í─Źa Dreams. Rozpr├íva pr├şbeh hudobn├şka, ktor├Ż vypadol so svojimi kolegami a vezme hr├í─Źa na autoreflexn├║ cestu cez Artovu myse─ż. Je to len p├ír hod├şn, ale uistite sa, ┼że m├íte v┼íetky funkcie ┼ít├║dia. Kone─Źn├í sekvencia hry, v ktorej sa Art stret├íva so svojou kapelou, je p├┤sobiv├í svojou audiovizu├ílnou kvalitou.

T├íto hra m├í ur─Źite trochu tmav┼í├ş n├ídych ako v klasickej ┼ít├║diovej produkcii, ale inteligencia a em├│cie vych├ídzaj├║ z tohto hudobn├ęho dobrodru┼żstva. M├í to v┼íetko: kliknite na bod n ', platformy a streleck├ę sekcie, akcie, fantasy, sci-fi, skr├ítka zbierka mechanikov, ktor├í demon┼ítruje potenci├íl na vytvorenie snov! Je ├║┼żasn├ę, ako m├┤┼że obsah vytvoren├Ż ├║plne vo vesm├şre Dreams ma┼ą tak├║ vynikaj├║cu kvalitu ako ostatn├ę hry ve─żk├Żch spolo─Źnost├ş.

Sny: nekone─Źn├ę sny

Sny s├║ kombin├íciou nieko─żk├Żch prvkov, ktor├ę prekvapivo vytvorili recept na ├║spech: mimoriadne siln├ę n├ístroje na vytvorenie toho, ─Źo prech├ídza hlavou; soci├ílna sie┼ą podivn├Żch a ├║┼żasn├Żch stvoren├ş; a priate─żsk├í komunita pripraven├í prija┼ą to, ─Źo v nej zdie─żate. Je to tie┼ż kr├ísny pr├şklad v├Żvoj├íra, ktor├Ż rozpr├íva skvel├Ż pr├şbeh na predstavenie pou┼ż├şvate─ża svojej hre. To, ─Źo medi├ílna molekula dosiahla, je prekvapuj├║ce a vytv├íra stru─Źn├Ż, zrozumite─żn├Ż a mimoriadne dobre zorganizovan├Ż kone─Źn├Ż v├Żsledok.

─îi u┼ż s komunitn├Żmi hrami alebo s va┼íimi vlastn├Żmi v├Żtvormi, sny s├║ jedine─Źn├ę dobrodru┼żstvo!─îi u┼ż s komunitn├Żmi hrami alebo s va┼íimi vlastn├Żmi v├Żtvormi, sny s├║ jedine─Źn├ę dobrodru┼żstvo!

Bohu┼żia─ż, nie ka┼żd├Ż sen je dokonal├Ż. HomeSpace, ktor├í sl├║┼żi ako rozbo─Źova─Ź na navrhovanie n├ípadov a rozv├şjanie va┼íej fant├ízie pred ich zaveden├şm do praxe, sa m├┤┼że zda┼ą zbyto─Źne zbyto─Źn├í. ─îasy na─Ź├ştania s├║ zvy─Źajne ve─żmi r├Żchle, ale v├Żkon sa l├ş┼íi od jedn├ęho sna k druh├ęmu v z├ívislosti od ich zlo┼żitosti. Tie┼ż, pokia─ż u┼ż nie ste sk├║sen├Żm v├Żvoj├írom hier, bude chv├ş─żu trva┼ą, k├Żm vytvor├şte vysoko kvalitn├ę umeleck├ę dielo.

Napriek tomu je mo┼żn├ę ignorova┼ą negat├şvne body hry, ke─Ć si uvedom├şme, ┼że Dreams je hra, ktor├í sa bude ─Źasom vyv├şja┼ą. Moment├ílne na konzole nie je ni─Ź, ─Źo by vyzeralo ako Dreams. Reprezentuje medi├ílnu molekulu vo svojej v├Ż┼íke a ┼ít├║dio splnilo svoj s─żub hr├í─Źom, ktor├Ż im umo┼żnil vytvori┼ą, ─Źo chc├║. Je to absol├║tne jedna z najlep┼í├şch hier na konzole, preto┼że ukazuje nielen silu PS4, ale silu obrovskej komunity hr├í─Źov, ktor├ş sa neboja sk├║ma┼ą a hra┼ą sa so svojou tvorivos┼ąou.

Ste pripraven├ş splni┼ą svoje sny?Ste pripraven├ş splni┼ą svoje sny?

─îo si mysl├ş┼í o snoch? Ak ste boli zvedav├ş na to, aby ste svoju kreativitu pracovali v tomto fantastickom vesm├şre (alebo, kto vie, u┼ż ste tam hrali a stavali nejak├ę v├Żtvory), zanechajte svoj n├ízor v koment├íroch!

Dreams

9,5/ 10

zhrnutie

Aj ke─Ć to bolo dlh├ę obdobie v├Żvoja, dlh├ę ─Źakanie na Dreams to st├ílo za to. T├íto hra predstavuje pre ─żud├ş ├║plne nov├Ż sp├┤sob, ako vytv├íra┼ą a zdie─ża┼ą svoje v├Żtvory so svetom. Medi├ílna molekula vytvorila sadu intuit├şvnych n├ístrojov na pou┼żitie a soci├ílnu platformu, kde hr├í─Źi m├┤┼żu spolupracova┼ą a sk├║ma┼ą predstavivos┼ą ostatn├Żch. Dreams je bezprecedentn├Żm prvkom vo svete hier a jednou z najinovat├şvnej┼í├şch hier za posledn├ę roky. Je to stvorenie, ktor├ę mus├şte za┼żi┼ą, aby ste si mohli pozrie┼ą v├Ż┼íku, ktor├║ sny m├┤┼żu dosiahnu┼ą, ke─Ć v├ím daj├║ kr├şdla na lietanie.

Pros

  • N├ístroje pon├║kaj├║ takmer neobmedzen├║ tvoriv├║ slobodu
  • DreamSurfing je z├íbavn├ę objavova┼ą
  • Art's Dream je pre hr├í─Źa ├║┼żasn├Żm predstaven├şm
  • Vynikaj├║ca prezent├ícia a vypracovan├ę n├ívody

nev├Żhody

  • Rozlo┼żenie ovl├ídac├şch prvkov m├┤┼że by┼ą ┼ąa┼żk├ę
  • Domovsk├Ż priestor je slabo vyu┼ż├şvan├Ż priestor