V novej 5G sieti T-Mobile som použil OnePlus 7T Pro McLaren 5G – tu je to, čo som sa naučil

OnePlus 7T Pro McLaren 5G (áno, toto je jedno naozaj dlhé meno) je prvý 5G telefón v T-Mobile, o ktorý by sa mal niekto zaujímať. A ja by som tvrdil, že je to prvý 5G telefón v Amerike, o ktorom by mal niekto uvažovať, pretože je to skutočne dobrý telefón, ktorý by ste sem inak nemohli prísť. Je to tiež prvý telefón v USA, ktorý používa 5G sieť, ktorá bude skutočne k dispozícii pre väčšinu Američanov: 600 MHz 5G T-Mobile pokrýva vyše 200 miliónov ľudí, čo znamená, že je pravdepodobnejšie, že nebudete mapa pokrytia.

Posledných pár dní som strávil s McLaren 5G tu na technickom samite Qualcomm Snapdragon v Maui, kde T-Mobile poskytol množstvo reportérov na testovanie siete. Aj v relatívne izolovanom letovisku je 5G T-Mobile 5G už rozsvietené. A kvôli úplnému odhaleniu je nepravdepodobné, že moje skúsenosti so sieťovou rýchlosťou zmapujú vaše: T-Mobile nás testoval vo výnimočne ideálnych podmienkach (antény sú na streche hotela, v ktorom žijeme) v neobvykle prázdnej sieti (nikto to zjavne nepoužíva). , Na základe mojich skúseností a toho, čo môžete očakávať od 5G v USA v nasledujúcich rokoch, si však myslím, že je potrebné zdieľať skutočné a dôležité závery.

Aký veľký, rýchly a výkonný je T-Mobil 600MHz 5G?

Najprv si povedzme o sieti (ak je to bolestne nudné, môžete prejsť na časť telefónu). Sieť 600 MHz 5G T-Mobile je jediná taká inštalácia, ktorá v súčasnosti žije v Spojených štátoch. T-Mobile vlastní veľkú časť svojich 600 MHz frekvenčných pásiem do 5G: so súčasnou sieťou 4G LTE nedochádza k zdieľaniu spektra, takže zákazníci v novej 5G sieti nezdieľajú šírku pásma s existujúcimi zákazníkmi T-Mobile (tu v Maui , T-Mo má 75% dostupnej šírky pásma pridelenej 5G). To znamená, že v porovnaní so sieťou 600 MHz LTE mohli spočiatku vidieť vážne zvýšenie rýchlosti. T-Mobile nakoniec spojí obe siete s technológiou nazývanou Dynamic Spectrum Sharing (DSS). To znamená, že 4G aj 5G jednotky môžu používať rovnaké väčšie spektrum súčasne, ale neočakávajú, že DSS dorazí neskôr v roku 2020. Momentálne si zákazníci 5G T-Mobile momentálne pre seba dostávajú trochu spektra samotné, ale veľkosť tohto bitu závisí od toho, koľko šírky pásma 600 MHz existuje vo vašom regióne. Tu v Maui je to najvýhodnejšia konfigurácia: 40 MHz celková dostupná šírka pásma, z čoho je teraz 30 MHz určených pre 5G (10MHz je vyhradených pre 4G na všetkých 600 MHz trhoch).

V novej 5G sieti T-Mobile som použil OnePlus 7T Pro McLaren 5G - tu je to, čo som sa naučil 1

Ak máte toto spektrum pre seba, len niekoľko sto metrov od najbližšej veže? Áno, je rýchlo. V niekoľkých zvlášť výhodných testoch som praskol 250 Mbps, aj keď podľa mojich skúseností boli typickejšie rýchlosti 150 až 200 Mbps. Nahrávania vykonávali oveľa menej pôsobivo: vo všeobecnosti 15 až 20 Mb / s, hoci niektorí ďalší testeri zaznamenali výrazne horšie výsledky a pokiaľ ide o tieto čísla, výrazne lepšie výsledky ako ja. Pravdepodobne T-Mobile a OnePlus stále majú určité nastavenie. V skutočnosti spoločnosť T-Mobile hovorí, že zákazníci môžu vo všeobecnosti očakávať mierne zisky: zvýšenie sadzby o 20% o 5G 600 MHz v porovnaní so sieťou 4G. Zatiaľ čo rýchlosť 5G môže byť vyššia ako pôvodne, klesá, keď T-Mobile začne predávať viac 5G telefónov a sieť sa nasýti.

Pokiaľ ide o silu signálu, keďže sieť T-Mo pracuje na takej nízkej frekvencii, jej veže sa dostanú veľmi tresku za dolár, pokiaľ ide o množenie aj prienik. Toto je časť dôvodu, prečo bol T-Mobile schopný rozvinúť túto sieť s takou zjavnou rýchlosťou a šírkou: na relatívne plochej rovine môže jedna 600 MHz 5G anténa pokryť polomer v dolnej dvojcifernej míle (je rozšírená). a ľahko dosiahnuť signál aj cez budovy, lístie a iné prekážky (je to prienik). Toto sú hlavné výhody stratégie T-Mobile: pokryje oveľa viac zákazníkov s 5G ako ktorýkoľvek iný operátor a pravdepodobne týmto operátorom potrvá, kým ich dobehnú. Ak tu však cítite „ale“, vaša intuícia je na svojom mieste. K dispozícii je pomerne veľká.

„Ale“: T-Mobile nemôže zmeniť fyziku

Zatiaľ čo 5G bolo prijaté pre svoje šialene vysoké rýchlosti, veľká časť tohto humbuku sa točila okolo sietí milimetrových v súčasnosti distribuovaných spoločnosťami Verizon a AT&T (av oveľa menšom meradle T-Mobile). Tieto siete sú naozaj veľmi zmysluplné iba vo veľkých mestských centrách a na rôznych miestach, ale sú to siete, ktoré ponúkajú multigigabitové rýchlosti, ktoré spoločnosť Qualcomm a jej partneri v posledných rokoch medializovali.

Sieť T-Mobile s frekvenciou 600 MHz funguje všade okolo 20,000MHz nižšia ako vaša typická sieť milimetrových vĺn a má asi desatinu dostupnej šírky pásma (tj skutočne používaný frekvenčný rozsah) pre tieto siete. Šírka pásma je to, čo nakoniec určuje maximálnu rýchlosť siete. Sieť Verizon 5G mmWave má v danom mieste bunky šírku pásma až 400 MHz. Jeden z nich má 600 MHz 5G T-Mobile maximum pri šírke pásma 40 MHz (v niektorých regiónoch je to len 20 MHz). Môžete vidieť, ako to dáva veci do perspektívy.

V novej 5G sieti T-Mobile som použil OnePlus 7T Pro McLaren 5G - tu je to, čo som sa naučil 2

Z tohto dôvodu môžete niekedy počuť, keď sa operátori a sieťové spoločnosti pri diskusii o 5G zaoberajú konceptom „tlmiča“, najmä s odkazom na milimetrovú vlnu. Pretože väčšina z ultravysokých frekvencií používaných v mmWave je úplne neobsadená, je oveľa ľahšie udeliť licenciu na extrémne široké šírky pásma, ktoré ponúkajú oveľa vyššiu rýchlosť a priepustnosť. Pri oveľa nižších frekvenciách, ktoré operuje sieť T-Mobile, je k dispozícii oveľa menšie spektrum, čo znamená oveľa užšiu šírku pásma.

Keď bude k dispozícii viac revízií špecifikácie 5G a vyspelejšie sieťové vybavenie, bude pravdepodobne spoločnosť T-Mobile schopná vytlačiť z tejto siete ďalšiu efektívnosť a rýchlosť, ale nikdy to nebude gigabitový plus na oblohe, v ktorý dúfate. Je pravdepodobné, že bude vyžadovať 5G, ktoré pracuje na strednom pásme spektra (a to aj vtedy, pravdepodobne iba vtedy, keď sa dá agregovať s inými signálmi), čo je typ siete, ktorú Sprint využíva. A ako sa ukázalo pri doterajšom testovaní, dokonca ani Sprints neponúkajú žiadnu hrubšiu strednú pásmovú sieť, ktorá stále ponúka také rýchlosti, ktoré vašu čeľusť kladú na zem. Určite sú rýchle (videl som testy prichádzajúce pri rýchlosti 300 Mb / s), ale je zrejmé, že máme pred sebou dlhú cestu, kým 5G je skutočne transformačná skúsenosť, ktorú si dopravcovia chcú, aby sme si mysleli, že to bude.

Telefón: Je McLaren 5G pripravený do budúcnosti?

V novej 5G sieti T-Mobile som použil OnePlus 7T Pro McLaren 5G - tu je to, čo som sa naučil 3

Nie je pochýb o tom, že je ľahké vidieť výzvu (VLOŽTE DO DLHÉHO NÁZVU) 5G. OnePlus 7 Pro je fantastický telefón, 7T Pro robí nejaké vylepšenia a vydanie McLaren kladie na tortu trochu námrazy, pričom T-Mobile poskytuje dekoráciu 5G. Za 900 dolárov si myslím, že je to najlepší 5G telefón na trhu. Je to omnoho lepšia hodnota ako ktorákoľvek z ponúk spoločnosti Samsung a vynechanie pripojenia mmWave je v zásade zanedbateľné. Sieť mmWave spoločnosti T-Mobile je taká malá, že je matematicky zanedbateľná a pravdepodobne zostane v dohľadnej budúcnosti. Nezastavuj to.

Dizajn nebude pre každého (nemôžem povedať, že je pre mňa!), Ale je to očividne zarážajúce a jedinečné. Pokiaľ ide o skúsenosti s 5G, nemal som vôbec problém udržiavať pripojenie k sieti T-Mobile počas môjho testovania a signál 5G sa ľahko prenikol hlboko do veľkého hotela, v ktorom žijem. Pravdepodobne to bol najspoľahlivejší mobilný hotspot, o ktorý ste sa mohli pýtať, keď som tam bol. Ak však chcete získať ďalšie kompletné myšlienky, pozrite si našu úplnú recenziu telefónu neskôr v tomto mesiaci.

V novej 5G sieti T-Mobile som použil OnePlus 7T Pro McLaren 5G - tu je to, čo som sa naučil 4

Pokiaľ ide o obavy týkajúce sa budúcej kompatibility so sieťou 5G od spoločnosti T-Mobile? Aj keď zlúčenie Sprint ide relatívne rýchlo, zistil som, že McLaren 5G je plne kompatibilný s Sprint 25 GHz 5G sieť, čo znamená fúziu alebo nie, tento telefón použije všetky 5G dostupné účastníkom T-Mobile. A na rozdiel od spoločností Verizon a AT & T 5G je 5G od spoločnosti T-Mobile to, čo môžete skutočne použiť hneď teraz (a znova, ak dôjde k zlúčeniu, tak sú to aj Sprints). Iste, nebude to ponúknuť šialené najvyššie rýchlosti, ale aspoň získate výhodu, že ste v menej preplnenej sieti (aspoň na chvíľu) s aspoň určitým zlepšením výkonu. Naozaj si myslím, že je to úplne platný dôvod na kúpu tohto telefónu. Trúfam si povedať, že je dokonca legitímne atraktívny. Oveľa lepšie je kúpiť telefón pre 5G sieť, ktorú môžete dnes použiť, ktorú musíte vymeniť za dva roky, ako kúpiť telefón pre 5G sieť, o ktorej si nie ste istí, že sa vôbec dostanete na prvé miesto.

Existuje tiež len skutočnosť, že program OnePlus práve teraz vyrába niektoré z najlepších produktov v tomto odvetví a prémia 5G, ktorú za tento produkt zaplatíte 12 GB / 256 GB- monštrá sa zdajú byť v zásade zanedbateľné. Môžete si tiež urobiť srandu z falošných AT & T 5, Všetci vaši priatelia sú zaseknutí, čo je podľa môjho názoru v zásade každá príležitosť. Takže, áno: OnePlus 7T Pro McLaren 5G je prvý 5G telefón, ktorý by si mal niekto kúpiť. Aspoň ak sa ma pýtate.

V novej 5G sieti T-Mobile som použil OnePlus 7T Pro McLaren 5G - tu je to, čo som sa naučil 5