Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

„Úžasná grafika na PS5“ a „skvelý zvuk v novom Xboxe“

Do premiéry PlayStation 5 a Xbox Series X zostali iba tri štvrtiny. Vývojové štúdiá už vytvárajú niektoré hry pre nové konzoly. Do médií prenikajú najmä veľmi priaznivé názory na obe platformy.

Nástupcovia konzol Xbox One a PlayStation 4 sa v obchodoch objaví len na tohtoročné pozdravy. Existuje veľa náznakov, že obidve konzoly budú oveľa efektívnejšie ako ich predchodcovia a ponúknu grafický výkon vyjadrený v teraflopoch s dvojcifernou hodnotou a oveľa účinnejšie základné procesory, ako aj veľmi rýchle ukladanie. Existuje tiež veľa náznakov, že to budú podobné zariadenia, líšiace sa nuanciami, ponukami hier a služieb.

O nich už vieme dosť veľa. Najmä Xbox Series X, ktorý má grafický čip využívajúci architektúru RDNA 2 so zrýchleným zariadením na sledovanie lúčov, procesor jadra Zen 2, Úložisko SSD a množstvo softvérových riešení na ďalšie zlepšenie technických možností konzoly. Zen 2 a SSD bude tiež používať PlayStation 5, grafické usporiadanie konzoly Sony tiež urýchlilo sledovanie lúčov. Obe konzoly tiež ponúkajú zrýchlenie súvisiace s konverziou zvuku.

Neuveriteľne šikovné textúry na PlayStation 5

„Úžasná grafika na PS5“ a „skvelý zvuk v novom Xboxe“ 1

Podľa Svätej Lucia, vedúci ateliéru LKA zodpovedného za hru prvej osoby Martha je Dead, textúry na PlayStation 5 Vyzerajte vždy najlepšie, vrátane rozlíšenia 4 kB. Tvrdí, že jeho programátorom sa v hre podarilo aplikovať textúry s hustotou 4096px / m. Môžeme teda úplne zabudnúť na rozmazaný text, takže technika maskujúca rozlíšenie textúry výklenku z pôvodnej časti nášho televízora. Namiesto rozmazaných štvorcov máme na obrazovke vždy veľmi podrobné faktúry.

Martha je mŕtva, tvrdí Darco, bude to hra, ktorá ponúka kvalitnú grafiku pre fotorealizmus. Poznamenáva, že tomuto pomáha nielen surový výpočtový výkon konzoly, ale aj jej schopnosť implementovať grafické scény techník sledovania lúčov. Táto poznámka je veľmi zaujímavá, pretože stále nevieme, ako efektívne sa bude v konzolách implementovať sledovanie lúčov. Stále máme podozrenie, že ceny grafických kariet GeForce RTX budú veľmi základnou a primitívnou implementáciou tejto techniky. Názory ako je uvedené vyššie však dávajú nádej na oveľa lepšie.

Séria Xbox X je údajne účinnejšia ako PlayStation 5, ale chválili sa za zvuk

„Úžasná grafika na PS5“ a „skvelý zvuk v novom Xboxe“ 2

Podľa informácií z mnohých zdrojov má byť konzola spoločnosti Microsoft o niečo technicky vyspelejšia ako konzola Sony, aj keď stále nejde o oficiálne informácie (spoločnosť Sony sa zatiaľ nechce pýšiť technickými podrobnosťami komponentov PlayStation) 5) ani nevieme, za predpokladu, že je pravda, či bude výhoda významná. V súčasnosti je však Microsoft kvôli štúdiu Ninja Theory verejne prednášaný na fórach VGC o budovaní zvukových hier pre nový Xbox.

Ako sa hovorí, teoreticky, Xbox Series X nemôže robiť nič lepšie, pokiaľ ide o zvuk, ako Xbox One, ktorý už podporuje priestorový zvuk, vrátane Dolby Atmos. Zvukové konverzácie však zaberajú čas procesora konzoly a medzitým Xbox Series X obsahuje vyhradený fyzický integrovaný obvod pre výpočty súvisiace s akustikou. Podľa predstaviteľov štúdia takáto grafická karta pre zvuk (t. J. Zvukovú kartu – pozn. Autorov) uvoľňuje veľa zdrojov, a tak znižuje obmedzenia pri vytváraní samotnej hry, ktorá má viac času procesora pre seba a zároveň môže generovať viac zvukov súčasne. pre všeobecný výkon.

Xbox X Series a PlayStation ceny 5 zatiaľ nie sú známe.