Už žiadne MicroUSB alebo Lightning! EÚ chce USB…

Európska únia chce, aby bolo USB c štandardizované

Hoci všetko vyzerá ružovo, priemysel o smartphones a iné prenosné elektronické zariadenia má aj svoju temnú stránku. Dnes sa vyrába toľko zariadení, ktoré sa vyhadzujú, že sa už stávajú vážnym ekologickým problémom. Z tohto dôvodu zákonodarcovia Európskej únie S úmyslom znížiť elektronický odpad navrhli štandardizovať nakladací port mobilných telefónov, tabletov a iných prenosných zariadení.

Nešpecifikovali síce, ktorý nabíjací port bude štandardom, no všetko nasvedčuje tomu, že si vyberú USB C pre jeho kapacitu rýchleho nabíjania a pre prítomnosť vo väčšine súčasných zariadení. Ak bude tento návrh schválený, všetci výrobcovia by museli na svojich zariadeniach používať USB Cpočítajúc do toho Apple ktorých telefóny využívajú konektor Lightning.

Apple nechcete používať USB C na svojich mobiloch

nabíjačka na iphone

Výhody používania jedného typu nabíjacieho portu na všetkých zariadeniach sú zrejmé. Používatelia mohli použite rovnakú nabíjačku na nabíjanie rôznych zariadení a tým pádom by sme nemuseli mať pre každú inú nabíjačku. To by bolo nielen veľmi pohodlné na každodennej báze a prospešné pre naše vrecká, ale tiež by to výrazne pomohlo znížiť elektronický odpad.

Avšak, keďže Apple nerozmýšľajú rovnako. Pred rokom sa spoločnosť Apple vyslovila proti štandardizácii nákladných prístavov, pretože to považujú za takéto nariadenie “Skôr by som zmrazil inovácie, ako by som ich podporoval”, by zvýšilo množstvo elektronického odpadu a poškodilo používateľov.

nabíjanie mobilného usb

povedať to, Apple zapamätaj si hneď teraz s konektormi Lightning sa predalo viac ako 1 miliarda zariadení. Nehovoriac o veľkom množstve produktov tretích strán, ktoré využívajú zásuvný konektor. Apple. Preto zbavenie sa konektora, akým je Lightning, by tiež generovalo elektronický odpad a ovplyvnilo by používateľov Apple.

V každom prípade o tom rozhodne Európsky parlament na najbližšom zasadnutí, ktoré Apple musí dodržiavať. Nezabúdajme na to Niektoré MacBooky a iPady už používajú USB C nabíjačky, tak to by nebolo prekvapujúce Apple Nakoniec som to vzdal. Každopádne dúfajme, že pre používateľov a životné prostredie padne priaznivé rozhodnutie.

Zdroj | Makrumory