Už nemáte falošné recenzie? Amazon predstavuje nový systém hodnotenia výrobkov!

Už nemáte falošné recenzie? Amazon predstavuje nový systém hodnotenia výrobkov! 1

Falošné recenzie nájdete na Amazon stále sa koná. Malo by sa to však skončiť čo najskôr, pretože prepravný gigant vyhlásil vojnu za falošné recenzie. Spoločnosť urobila veľkú zmenu, ktorá by mohla pomôcť minimalizovať takéto falošné hodnotenie Vox webová stránka hlásené.

Takto nový systém funguje

Už minulý rok Amazon Takmer tajné hodnotenie jedným kliknutím pre recenzie produktov. To umožňuje kupujúcim výrobkov dať hviezdičke hodnotenie bez toho, aby zákazník musel napísať hodnotenie. Táto malá zmena už viedla k zvýšeniu všeobecnej spätnej väzby od zákazníkov. Toto je jednoznačne výhoda v súťaži o online nakupovanie. hlasno Amazon by predovšetkým generovali nové produkty, skôr spätnú väzbu od zákazníkov. Pre dodávateľov a predajcov novej značky by to mohlo byť požehnaním. Pozorovatelia odvetvia špekulujú, že ďalším nepriamym dopadom by mohlo byť významné zvýšenie reálnych ocenení. To by sťažilo zviditeľnenie falošných recenzií na webe alebo relatívne zníženie ich relevantnosti.

Ako sa zvyšuje počet recenzií, zákazníci môžu vidieť väčšie množstvo a tým presnejšie hodnotenie, uviedol Patrick Miller, spoluzakladateľ spoločnosti Flywheel Digital, agentúry zameranej na hlavné spotrebiteľské značky, pokiaľ ide o predaj. Amazon podporuje Vox. Pre značky to znamená, že kluby a predajcovia zaoberajúci sa čiernym klobúkom budú mať menší vplyv, pretože by sa mal znížiť podiel falošných hodnotení v zákonných hodnoteniach.

Problém s falošnými hodnoteniami produktov

Nová funkcia hodnotenia prichádza v čase, keď falošné recenzie produktov získavajú viac mediálnej, regulačnej a regulačnej pozornosti Amazon sám o sebe, pretože čoraz viac spotrebiteľov nakupuje online. Minulý rok Federálna obchodná komisia predložila svoj prvý prípad zaplatených falošných ocenení, v ktorom bola proti vám vznesená sťažnosť Amazon- Predajca, ktorý si kúpil falošné päťhviezdičkové recenzie za doplnok na chudnutie, bol vysporiadaný. Amazon za posledných päť rokov podal najmenej päť súdnych sporov s falošným preskúmaním. Na jednej strane falošné pozitívne recenzie môžu ľahko viesť k nákupu nižšieho tovaru a nedôvere medzi kupujúcimi. Ale v niektorých kategóriách môže byť veľmi nebezpečný aj lichotivý prehľad o zlém alebo chybnom produkte.

Nie každý môže hodnotiť

Jediným kliknutím sa od zákazníkov žiada, aby ohodnotili produkt medzi jednou a piatimi hviezdičkami. Výhoda: Táto funkcia je k dispozícii iba zákazníkom, ktorí skutočne nakúpili hodnotenú položku, takže sú overenými zákazníkmi. S novým hodnotiacim systémom Amazon našli spôsob, ako získať viac reálnych recenzií na platforme, a tak bojovať proti falošným recenziam. z nasledujúcich dôvodov: Amazon stále umožňuje písomné preskúmanie produktov neoverenými kupujúcimi, t. j. zákazníkmi, ktorým nie je možné dokázať, či skutočne kúpili hodnotený článok. Rýchlosť a jednoduchosť vyhodnocovania jedným kliknutím však znamená, že stále viac a viac overených zákazníkov poskytuje spätnú väzbu na položku, ktorú si kúpili. V budúcnosti to bude pre podvodníkov oveľa drahšie, pretože by museli zmeniť viac falošných recenzií.

Čím viac zákazníkov, ktorí si kúpili produkt, poskytne spätnú väzbu, tým presnejšie hodnotenie hviezdičkami odráža skúsenosti všetkých kupujúcich Amazon-Speaker Angie Newman tiež Voxbez priameho odkazovania na falošné recenzie. Uvádza podrobnosti o tom, ako sa na konci produktu počíta celé hodnotenie hviezdičkami Amazon nie cena. Nemal by to byť jednoduchý priemer, ale strojovo naučený model. Zohľadňujú sa aj faktory, ako je aktuálnosť alebo overený nákup.

Napriek tomu by bolo možné obísť overený nákup, takže podvodníci by často neboli verejní Facebook-Skupiny kupujúcich s prísľubom ich víťazstva Amazon-Vráťte peniaze cez PayPal, akonáhle ste dostali kladné hodnotenie článku. V novom systéme by si podvodníci museli kúpiť viac pochvalnej spätnej väzby.