Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Útek z väzenia pre iPhone 11 je bližšie ako si myslíte po vydaní vydania OOB Timestamp Exploit

unc0ver útek z väzenia

Pred niekoľkými dňami sme informovali o plánoch vývojára Brandona Azada uvoľniť jadro, ktoré by umožnilo útek z väzenia iOS 13.3 v telefóne iPhone 11. Po oznámení Azadovej sa vývojár spoločnosti Pwn20wnd, veriaci v útek z väzenia, tweetoval, že zaktualizuje svoj nástroj na útek z väzenia, aby priniesol útek z väzenia pre iPhone 11 na masy.

Dnes Brandon Azad splnil svoj sľub a splnil oficiálne prepustený využitie OOB Timestamp pre iOS 13. S využitím OOB Timestamp tfp0 je teraz možné vyvinúť útek z väzenia pre zariadenia iPhone 11 a iPhone 11 Pro so systémom iOS 13.3, Je dôležité poznamenať, že využitie OOB Timestamp využívané Brandonom Azadom už bolo v systéme iOS 13 opravené.3,1 podľa Apple, takže každý, kto má záujem o útek z väzenia, by sa mal uistiť, že používa iOS 13.3 na svojich zariadeniach a vyhnite sa inovácii zariadení iOS na iOS 13.3,1 alebo iOS 13.4 beta.

Využitie hackerov využívajúcich OOB Timestamp môže konečne priniesť útek z väzenia iOS 13 na zariadenia s procesorom A12 (X) a A13 Chip. V súčasnosti máme podporu pre útek z väzenia iOS 13 pre iPhone X alebo skôr prostredníctvom útek z väzenia checkra1n založeného na zneužívaní. S využitím OOB Timestamp využite útek z väzenia iOS 13 na zariadenia ako iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR. 2018 iPad Pros by mali mať možnosť využiť výhody tohto nového využitia.

Po vydaní exploitu hacker iOS Pwn20wnd už začal pracovať na svojom iOS 13.3 útek z väzenia pre iPhone 11 a zdieľal svoj pokrok v porovnaní so svojím Twitter zodpovednosti. Po úspechu Pwn20wnd oznámil, že dokázal do iOS 13 pridať podporu pre iPhone 11 Pro Max.3 jailbreak.

IPhone 11 Pro Max iOS 13 bol úspešne pridaný.3 podpora zneužitia! Teraz môžem pracovať na aktualizácii samotného útek z väzenia. # unc0ver

– Pwn20wnd (@ Pwn20wnd) február 8, 2020

V ďalšom tweetu hacker poznamenal, že nové využitie jadra je „úžasne stabilné“ a „spoľahlivé“ po pridaní podpory zariadenia.

Pwn20wnd tiež poznamenáva, že využitie jadra OOB Timestamp vyžaduje, aby skontroloval každé zariadenie v každej verzii, takže testovanie všetkých verzií systému iOS 13 podľa vývojára nie je preňho prakticky možné. Z tohto dôvodu odporučil tým, ktorí sa zaujímajú o útek z väzenia iOS 13, aktualizáciu na iOS 13.3 ak majú spustenú nižšiu verziu operačného systému, aby výrazne zvýšili svoje šance na získanie útek z väzenia v deň vydania.

Využitie jadra vyžaduje, aby som individuálne skontroloval každé zariadenie v každej verzii, takže by pre mňa nebolo prakticky možné podporovať všetky verzie.

Preto by ste mali aktualizovať na iOS 13.3 okamžite, ak máte nižšiu verziu systému iOS 13.# unc0ver

– Pwn20wnd (@ Pwn20wnd) február 8, 2020

Šanca na iOS 13.3 Útek z väzenia pre všetky zariadenia vrátane iPhone 11 a iPhone XS je veľmi jasný a my by sme mali dostať útek z väzenia s iOS 13.3 v blízkej budúcnosti. Dovtedy je vhodné, aby všetci používatelia, ktorí prejavia záujem, aktualizovali svoje zariadenia na iOS 13.3 aby sa ubezpečil, že môžu použiť nástroj unc0ver na útek z väzenia zo svojich zariadení.