Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Urobte si svoju jailbroken inštaláciu iOS 13 stabilnejšou pomocou StopCrashingPls

Urobte si svoju jailbroken inštaláciu iOS 13 stabilnejšou pomocou StopCrashingPls 1

Ak ste začali rozlišovať niektoré veľmi zvláštne nestability po útek z väzenia iOS 13, možno nebudete sami. Zdá sa, že vývojár iOS Adam Demansi z HASHBANG Productions rozpoznal podobnú vlnu vzorov ktorý ho naliehal, aby vytvoril opravnú opravu vo forme novo vydaného vyladenia útek z väzenia StopCrashingPls,

Podľa stručného opisu Cydia pre StopCrashingPls bol navrhnutý ako experimentálne riešenie problému havárie jetsamu v iOS 13. Tento zjavný problém sa môže znásobiť niektorými úpravami útek z väzenia, ktoré môžu viesť k nežiadúcemu nabíjaniu batérie a úplnej nestabilite systému.

Urobte si svoju jailbroken inštaláciu iOS 13 stabilnejšou pomocou StopCrashingPls 2

V podrobnejšom popise Demansi ďalej vysvetľuje, že program StopCrashingPls sa pokúša tento problém vyriešiť tak, že zvyčajne démonov narazí do trvalého stavu podobného „bezpečnému miestu“, čo pomáha zaistiť, aby sa do nich nedali načítať vylepšenia útek z väzenia a spôsobiť ďalšia nestabilita. Existuje iba niekoľko výnimiek.

Ak to znie trochu mätúce a my by sme úplne pochopili, či by sa tak stalo, mali by ste si prečítať Demansiho rozšírené vysvetlenie toho, ako problém a potenciálne riešenie fungujú:

Možno si to nevšimnete, aj keď máte takého reportéra havárie Cr4shed nainštalované, ale rôzne procedúry na pozadí (démoni), ktoré spôsobujú mnoho funkcií práce v systéme iOS, majú na systéme iOS 13. veľa zlyhania. Je to spôsobené zmenami funkcie v systéme iOS s názvom Jetsam, ktorá zabraňuje procesom v používaní nadmerných zdrojov (CPU a pamäť).

Vylepšené ovládače jetsam pre iOS 13 sú veľmi tesné. Možno ste to zažili aj bez útek z väzenia. Napríklad pozastavenie hudby, keď je hudobná aplikácia na pozadí, môže zastaviť aplikáciu. Keď nabudúce stlačíte tlačidlo prehrať, namiesto toho prehrá aplikáciu Hudba iOS. Systém iOS je dosť chytrý na to, aby vedel, že neopustí aplikáciu, ktorá prehráva hudbu, ale akonáhle ste ho pozastavili, už nehrá hudbu. Takže to skončí s použitím príliš veľa zdrojov. Táto chyba bola opravená v systéme iOS 13.3, ale iní stále existujú.

Keď dôjde k zlyhaniu SpringBoardu a ďalších systémových procesov, Apple vedieť, koľko pamäte a CPU má každý proces použiť, takže majú zoznam „pravidiel jetsam“, ktoré určujú hranice každého procesu. Boli to veľmi konzervatívne, takže iba najhoršie úniky pamäte alebo nekonečné slučky by boli zachránené zlým stavom pomocou reštartu napájania. S iOS 13 sa zdá, že filozofia Jetsam sa zmenila, pretože systémový démon dokonca prekročí obvyklé využívanie zdrojov. Z tohto dôvodu môže útek z väzenia, ktorý môže neúmyselne použiť nejakú pamäť alebo CPU, spôsobiť veľa zmätku. Niektoré úpravy vyžadujú väčšie využitie zdrojov – to je presne to, čo sú. Bohužiaľ to spôsobuje tieto havárie, pretože iOS si nie je vedomý ich potrieb.

StopCrashingPls je vyladenie, ktoré sa načíta pred akýmkoľvek iným vyladením a potom prerušuje proces vyladenia, takže už nie je možné načítať žiadne vyladenia. Toto vyladenie má tento jednoduchý účel a je veľmi malé. Toto nie je úplné riešenie tohto problému. Procesy ako SpringBoard môžu stále zlyhať kvôli dosiahnutiu limitov jetsam. Na vyriešenie tohto problému je možné vykonať ďalšie zmeny, ale program StopCrashingPls sa zameriava na jednoduché riešenie, ktoré by malo vyriešiť väčšinu problému.

Z toho, čo môžeme získať, bolo možné, že aj nestarailované zariadenia iOS 13 ukázali tieto nestability, ale stáva sa viac problémom na jailbroken telefónoch, pretože vylepšenia jailbreakov sa často spájajú s procesmi, ktoré sú už trochu nestabilné. S ohľadom na to spoločnosť StopCrashingPls uzamkne väčšinu úprav útek z väzenia a pripojí sa k týmto nestabilným procesom.

Demansi tvrdí, že pri používaní StopCrashingPls by útek z väzenia nemal zaznamenať žiadne skutočné prerušenie ich vyladenia útek z väzenia. V tejto súvislosti je potrebné zistiť, aké vylepšenia sa spájajú s týmito nestabilnými procesmi a zhoršujú situáciu.

Tí, ktorí majú záujem vyskúšať službu StopCrashingPlus a pravdepodobne si stabilizujú telefón, môžu Stiahnite si vyladenie zadarmo z vrstvy Chariz prostredníctvom ich preferovaného správcu balíkov. Vzhľadom na povahu vyladenia je určený iba pre zariadenia iOS 13 s jailbroken.

Chystáte sa stiahnuť StopCrashingPls? Dajte nám vedieť prečo alebo prečo nie v nižšie uvedených komentároch.