Upozornenie na odstr├ínenie OSEM ÔÇ×nebezpe─Źn├ŻchÔÇť aplik├íci├ş pre Android, ktor├ę kradn├║ va┼íe peniaze a ─Ź├ştaj├║ va┼íe texty

V├Żskumn├şci v oblasti kybernetickej bezpe─Źnosti objavili OSEM podvodn├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę kradn├║ texty a hotovos┼ą ich pou┼ż├şvate─żov.

S celkov├Żm po─Źtom 700 000 in┼ítal├íci├ş sa softv├ęr predstavil ako pozadie, vzh─żad kl├ívesnice, h├ídanky, editory fotografi├ş a ─Ćal┼íie aplik├ície s├║visiace s fotoapar├ítom.

Bezpe─Źnostn├Ż gigant McAfee v pondelok na blogu uviedol, ┼że aplik├ície s├║ uveden├ę v zozname Google Play Store v juhoz├ípadnej ├üzii a na Arabskom polostrove.

Spolo─Źnos┼ą Google ich odstr├ínila z obchodu po prijat├ş hl├ísen├ş od spolo─Źnosti McAfee.

ÔÇ×Do obchodu Google Play sa dostala nov├í vlna podvodn├Żch aplik├íci├ş,ÔÇť uviedli vedci Sang Ryol Ryu a Chanung Pak.

ÔÇ×Malv├ęr zabudovan├Ż v t├Żchto podvodn├Żch aplik├íci├ích unesie upozornenia na spr├ívy SMS a potom vykon├í neautorizovan├ę n├íkupy.ÔÇť

Aplik├ície prejd├║ procesom kontroly, ne┼ż sa dostan├║ do Obchodu Play, ale podvodn├şci to obi┼íli jednoducho.

Aby sa dostali mimo dozorcov spolo─Źnosti Google, boli aplik├ície p├┤vodne odoslan├ę ako ÔÇ×─Źist├ęÔÇť aplik├ície a potom bol ┼íkodliv├Ż k├│d pridan├Ż prostredn├şctvom s├ęrie aktualiz├íci├ş.

├Üto─Źn├şci by potom nakupovali pomocou kreditnej karty obete, ─Ź├şm by sa pri tomto postupe vytvorilo obrovsk├ę mno┼żstvo pe┼łaz├ş.

Spolo─Źnos┼ą McAfee naz├Żva malware Android/Etinu.

Aj ke─Ć boli odstr├ínen├ę z Obchodu Play, aplik├ície m├┤┼żu by┼ą st├íle vo va┼íom telef├│ne.

Ak vo va┼íej kni┼żnici aplik├íci├ş ─Ź├şha niektor├Ż z nasleduj├║cich polo┼żiek, nezabudnite ich najsk├┤r odstr├íni┼ą.

com.studio.keypaper2021 com.pip.editor.camera org.my.favorites.up.keypaper com.super.color.hairdryer com.ce1ab3.app.photo.editor com.hit.camera.pip com.daynight.keyboard. tapeta com.super.star.ringtones

Spolo─Źnos┼ą McAfee uviedla, ┼że o─Źak├íva, ┼że aplik├ície ako Etinu bud├║ v bud├║cnosti ÔÇ×na─Ćalej prekvita┼ąÔÇť ├║nosy upozornen├ş prostredn├şctvom SMS.

Americk├í firma odporu─Źila pou┼ż├şvate─żom obchodu Play, aby si d├ívali pozor na povolenia, ktor├ę aplik├ície po┼żaduj├║ pri ich s┼ąahovan├ş.

ÔÇ×Je d├┤le┼żit├ę venova┼ą pozornos┼ą aplik├íci├ím, ktor├ę vy┼żaduj├║ povolenia s├║visiace so spr├ívami SMS a povolenia prij├şma─Źa upozornen├ş,ÔÇť p├ş┼íu vedci.

ÔÇ×Jednoducho povedan├ę, legit├şmne aplik├ície pre fotografie a tapety ich jednoducho nebud├║ po┼żadova┼ą, preto┼że nie s├║ potrebn├ę na spustenie tak├Żchto aplik├íci├ş.

ÔÇ×Ak sa v├ím ┼żiados┼ą zd├í podozriv├í, nedovo─żte ju.ÔÇť

Apple predstavuje ├║plne nov├Ż fialov├Ż iPhone

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Apple experti zverejnili nieko─żko zauj├şmav├Żch podrobnost├ş o rade iPhone 2022.

Facebook testuje aplik├íciu na zoznamovanie s r├Żchlos┼ąou videohovorov s n├ízvom Sparked.

A spolo─Źnos┼ą Google prin├í┼ía funkciu, ktor├í pom├┤┼że pou┼ż├şvate─żom syst├ęmu Android predch├ídza┼ą kol├şzi├ím pri odosielan├ş textov├Żch spr├ív a ch├┤dzi.

V┼íimli ste si v poslednej dobe nejak├ę riskantn├ę aplik├ície pre Android? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch!

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu