Upozornenie! Bonus 5 000 dolárov, ktorý koluje na WhatsApp, je…

Whatsapp podvod

Každý v určitom okamihu videl tie zvláštne správy WhatsApp, ktoré vám údajne dávajú veľké množstvo peňazí a ukázalo sa, že ide o podvod. Mnohí z nás ich však ignorujú a tvária sa, že sa do aplikácie na odosielanie správ nič nedostalo. Tentoraz však existuje bonus 5 000 dolárov, ktorý koluje na WhatsApp a mali by ste vedieť, že ide o podvod.

Podľa správy Walmart rozdáva kupón v hodnote 5 000 dolárov na oslavu svojho výročia. Okrem toho obsahuje odkaz na webovú stránku pochybného pôvodu, kde sa vás pokúsia oklamať.

Nový podvod WhatsApp vo forme bonusu 5 000 dolárov

Whatsapp 5000 podvod

Reťazec začal v Argentíne a rýchlo začal obiehať v Latinskej Amerike a iných častiach sveta. Pretože toto je Walmart, populárna obchodná franšíza, ľudia prepadnú tomuto odkazu bez ohľadu na následky.

oko, tieto posolstvá upravujú ich tvorcovia, keď skáču z krajiny do krajiny. Z tohto dôvodu je tiež pravdepodobné, že údaj o dlhopisoch bude zmenený na eurá, aby bol na európskom území dôveryhodnejší.

Kybernetická bezpečnostná firma ESET zachytila ​​túto hrozbu, v ktorej sa objavuje údajná jubilejná akcia. Ako ospravedlnenie slúži prieskum a po jeho vyplnení vás ubezpečia, že ste získali bonus. Pred dosiahnutím ocenenia vás však web prinúti zdieľať odkaz s 20 kontaktmi.

Po zdieľaní odkazu vás web požiada, aby ste si vybrali jeden “darčeková krabička“Aby som dostal bonus.” Akoby toho tiež nebolo dosť bude vyžadovať platobné údaje na overenie vašej totožnosti. Bezpochyby je to všetko prestrojenie na podvádzanie čo najväčšieho počtu ľudí.

5000 dolárov podvod Whatsapp

Podozrivé mesačné predplatné

Nakoniec vás podvod zavedie do služby s názvom Funpros, v ktorej budete sa musieť zaregistrovať a zaplatiť predplatné vo výške 29,95 $ mesačne. Ako si pravdepodobne predstavujete, celých 5 000 dolárov je kryt, aby ste mohli zaplatiť za toto pochybné mesačné predplatné alebo ukradnúť vaše osobné údaje.

Ktokoľvek poskytol svoje platobné údaje (zvyčajne žiadajú o kreditnú alebo debetnú kartu), najlepšie urobíte zavolajte do banky a oznámte situáciu, aby ste sa vyhli poplatkom. Podvody WhatsApp sú bolesťou v krku a musíte urobiť čokoľvek, aby ste sa s nimi vysporiadali.