Úplné centrum gest v systéme Android Q beta 3 môžete nechať uviaznuť v režime uzamknutia obrazovky

Google pridal obrazovku, ktorá bola pripojená niekoľko rokov, ale tejto funkcii sa nikdy nevenovala veľká pozornosť. Uzamknutie obrazovky uzamkne váš telefón do jedinej aplikácie, ktorá sa hodí, keď potrebujete nechať telefón niekomu inému a radšej nechceli ísť von. V systéme Android Q beta sa vyskytla frustrujúca chyba 3 čo úplne deaktivuje túto funkciu, keď je povolená nová navigácia gestami.

Možnosť Q s úplným gesta rozbočovačom nahrádza domáce a zadné tlačidlá zónou podobnou iPhone. Pravdepodobne viete, kam to ide; tieto tlačidlá potrebujete na dokončenie pripojenia obrazovky. Režim gestá vás teda zachytí na montážnej pozícii obrazovky.

Keďže ide o beta verziu, pri zistení takejto chyby môže dôjsť k zvláštnym a nekonzistentným situáciám. Telefón vám niekedy umožňuje vrátiť sa na domovskú obrazovku z priloženej aplikácie, nemáte však prístup k nastaveniu alebo stavovému riadku. Pokus o spustenie ďalších aplikácií tiež zlyhá. Inokedy uviaznete v priloženej aplikácii a nemôžete sa ani dostať domov. Bude zaujímavé zistiť, ako spoločnosť Google rieši túto nekompatibilitu v budúcich vydaniach.

Z verzie Beta 4 Google má približne stlačil opravu tohto problému úplným vypnutím pevnosti obrazovky, keď je nový navigačný systém gest povolený.

Skúste postupovať