├Üpln├ę centrum gest v syst├ęme Android Q beta 3 m├┤┼żete necha┼ą uviaznu┼ą v re┼żime uzamknutia obrazovky

Google pridal obrazovku, ktor├í bola pripojen├í nieko─żko rokov, ale tejto funkcii sa nikdy nevenovala ve─żk├í pozornos┼ą. Uzamknutie obrazovky uzamkne v├í┼í telef├│n do jedinej aplik├ície, ktor├í sa hod├ş, ke─Ć potrebujete necha┼ą telef├│n niekomu in├ęmu a rad┼íej nechceli ├şs┼ą von. V syst├ęme Android Q beta sa vyskytla frustruj├║ca chyba 3 ─Źo ├║plne deaktivuje t├║to funkciu, ke─Ć je povolen├í nov├í navig├ícia gestami.

Mo┼żnos┼ą Q s ├║pln├Żm gesta rozbo─Źova─Źom nahr├ídza dom├íce a zadn├ę tla─Źidl├í z├│nou podobnou iPhone. Pravdepodobne viete, kam to ide; tieto tla─Źidl├í potrebujete na dokon─Źenie pripojenia obrazovky. Re┼żim gest├í v├ís teda zachyt├ş na mont├í┼żnej poz├şcii obrazovky.

Ke─Ć┼że ide o beta verziu, pri zisten├ş takejto chyby m├┤┼że d├┤js┼ą k zvl├í┼ítnym a nekonzistentn├Żm situ├íci├ím. Telef├│n v├ím niekedy umo┼ż┼łuje vr├íti┼ą sa na domovsk├║ obrazovku z prilo┼żenej aplik├ície, nem├íte v┼íak pr├şstup k nastaveniu alebo stavov├ęmu riadku. Pokus o spustenie ─Ćal┼í├şch aplik├íci├ş tie┼ż zlyh├í. Inokedy uviaznete v prilo┼żenej aplik├ícii a nem├┤┼żete sa ani dosta┼ą domov. Bude zauj├şmav├ę zisti┼ą, ako spolo─Źnos┼ą Google rie┼íi t├║to nekompatibilitu v bud├║cich vydaniach.

Z verzie Beta 4 Google m├í pribli┼żne stla─Źil opravu tohto probl├ęmu ├║pln├Żm vypnut├şm pevnosti obrazovky, ke─Ć je nov├Ż naviga─Źn├Ż syst├ęm gest povolen├Ż.

Sk├║ste postupova┼ą