[Update: Wear 3300] A nakoniec, Qualcomm môže dodať procesor smartwatch, ktorý sa nedá nasávať

Podľa správy od WinFuture, Qualcomm plánuje novú čipovú sadu pre zariadenia Wear OS, aj keď existujúci Wear 3100 sa na niektorých zariadeniach sotva zhmotnil. Pripravovaný silikón bude obsahovať 64-bitovú podporu, 12nmový uzol, procesorové jadrá Cortex A53 a údajne je prevádzkovaný pod jedným z dvoch potenciálnych mien: „Snapdragon Wear 429“ alebo „Snapdragon Wear 2700“. Stručne povedané, vyzerá to, že platforme môže skutočne poskytnúť slušný výkon.

V porovnaní s tým súčasný model Wear 3100 spoločnosti Qualcomm používa 32-bitový dizajn s procesorovými procesormi založenými na A7 a väčším 28 nm uzlom. Keď Qualcomm minulý rok odhalil 3100, tvrdil, že použitý väčší uzol bol zámerné rozhodnutie o úspore energie a že čip by pracoval dlhšiu dobu efektívnejšie v režime nízkej spotreby. (V skutočnosti by dokonca existoval energeticky úsporný „športový režim“, ktorý sa nikdy nenaplnil.) Čokoľvek by vnútorná logika spoločnosti Qualcomm mala ísť s väčším uzlom v minulom roku, táto zvesť by naznačovala, že pre toto rozhodnutie zmenila smer.

WinFuture hovorí, že súčasné testovacie platformy (WTP2700 a WTP429W) sú spárované s prehrávacou LPDDR3 RAM a 8 GB S hardvérom sú spojené aj úložiská EMMC a ďalšia funkcia „Track3“, ktorá je špekulovaná v spojení s mechanizmom šetriacim energiu – potenciálne spojená s ďalšími heterogénnymi počítačovými mechanizmami, ktoré prenášajú niektoré údaje na iné čipy s menším výkonom / jadrámi.

Názov „Wear 429“ a ďalšie uvedené technické údaje naznačujú, že tento nový čip môže byť vylepšenou alebo odizolovanou verziou platformy mobilných telefónov Snapdragon 429, ktorá má rovnakú veľkosť uzlov, hlavné vzory a objavila sa v niektorých telefónoch s Androidom zameraných na nedávne obdobie. a tablety. Vďaka tomu môže podporovať rýchlosti hodín až do 20,0 GHz, a to podstatne vyššie 10,2 GHz v prístroji Wear 3100.

Väčšina súčasných zariadení Wear OS používa starú platformu Wear 2100 a bola vydaná iba hŕstka s novým zariadením Wear 3100. Vzhľadom k tomu, že zariadenia Wear 429 / Wear 2700 sú k dispozícii iba prostredníctvom tejto fámy, môžeme v obchode počkať, kým dorazí na všetky zariadenia Wear OS – za predpokladu, že systém Wear je stále k dispozícii.

Vývojári XDA objavili na fóre Code Aurora záväzok, ktorý môže odkazovať na meno a základný procesor tohto čipu. Bude to pravdepodobne Snapdragon Wear 3300 a bude používať 12nm Snapdragon 429 od polovice roku 2018. V porovnaní s 28nm čipom v Wear 3100 by to pomohlo spotrebovať batériu.