[Update: Rolling out to all] Spolo─Źnos┼ą Google testuje ikony t├ęm materi├ílu pre filtre vyh─żad├ívania na po─Ź├şta─Źi

Spolo─Źnos┼ą Google minul├Ż rok na jese┼ł spustila materi├ílno-tematick├║ aktualiz├íciu svojho pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania pre vyh─żad├ívanie na po─Ź├şta─Źi, ktor├í pozost├íva z vylep┼íen├ş, ktor├ę teraz vidia v┼íetci pou┼ż├şvatelia, vr├ítane vyh─żad├ívacieho po─ża so zaoblen├Żmi rohmi, viac bieleho a trval├ęho vyh─żad├ívacieho panela. ─Äal┼í├ş krok m├┤┼że by┼ą bezprostredn├Ż, preto┼że vyh─żad├ívac├ş modul testuje pridanie ikon tematick├Żch materi├ílov, ktor├ę s├║ umiestnen├ę ved─ża ka┼żd├ęho filtra ponuky vyh─żad├ívania (napr. Spr├ívy, mapy, obr├ízky at─Ć.) A ┼íkv┼Ľn, ke─Ć je pr├şslu┼ín├Ż filter akt├şvny.

Ak sa na str├ínkach Google.com pou┼żije vyh─żad├ívac├ş filter (napr├şklad predvolen├Ż filter ÔÇ×V┼íetkoÔÇť, ktor├Ż sa zobrazuje na obr├ízku ni┼ż┼íie), pr├şslu┼ín├í ikona v novom teste sa bude zobrazova┼ą pod─ża farieb palety zna─Źiek Google; neakt├şvne ikony filtra s├║ siv├ę.

[Update: Rolling out to all] Spolo─Źnos┼ą Google testuje ikony t├ęm materi├ílu pre filtre vyh─żad├ívania na po─Ź├şta─Źi 1

Najnov┼í├ş test Google s ikonami ved─ża ka┼żd├ęho vyh─żad├ívacieho filtra (hore) oproti aktu├ílnemu rozlo┼żeniu (dole)

Na test sa prv├Żkr├ít pouk├ízalo Twitter pou┼ż├şvate─ż @YoungbloodJoe, ktor├Ż videl zmenu uprostred vyh─żad├ívacej rel├ície.

Farebn├ę pop je pekn├Ż, nev├Żhodn├Ż doplnok k str├ínkam s v├Żsledkami vyh─żad├ívacieho n├ístroja spolo─Źnosti Google a pravdepodobne pou┼ż├şvate─żom u─żah─Ź├ş r├Żchlej┼íie vyh─żad├ívanie filtrov, ktor├ę zauj├şmaj├║ ich aktu├ílny dopyt. Taktie┼ż je v s├║lade s niektor├Żmi najnov┼í├şmi zmenami spolo─Źnosti Google, ktor├ę pri vle─Źen├ş prich├ídzaj├║ s podobn├Żmi ikonami materi├ílu. Niektor├ę z t├Żchto ikon vyh─żad├ívacieho filtra odr├í┼żaj├║ takmer presne naposledy aktualizovan├ę ikony aplik├íci├ş (ako napr├şklad Spr├ívy a N├íkupy). Ako som u┼ż povedal, tento test sa datuje do roku 2010, ke─Ć spolo─Źnos┼ą Google prv├Żkr├ít roz┼í├şrila farebn├ę ikony pre svoj st─║pec na─żavo od mo┼żnost├ş vyh─żad├ívania na po─Ź├şta─Źi. (Trvalo menej ako rok, k├Żm boli odstr├ínen├ş.)

Ke─Ć p├ş┼íem tento pr├şspevok, tieto ikony materi├ílov├Żch t├ęm sa pri otvoren├ş vyh─żad├ívacieho n├ístroja na ┼żiadnom z mojich prenosn├Żch po─Ź├şta─Źov nezobrazuj├║, bez oh─żadu na to, ak├Ż prehliada─Ź pou┼ż├şvam. Zd├í sa, ┼że sa jedn├í o test s pomerne ├║zkou skupinou pou┼ż├şvate─żov, ale ak to vid├şte, dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch.

Zavádza sa viac

[Update: Rolling out to all] Spolo─Źnos┼ą Google testuje ikony t├ęm materi├ílu pre filtre vyh─żad├ívania na po─Ź├şta─Źi 2

Ako zd├┤raznilo mno┼żstvo tip├ęrov, nov├ę rozhranie vyh─żad├ívania Google s ikonami materi├ílu sa roz┼í├şri na viac ─żud├ş vr├ítane v├Ą─Ź┼íiny z n├ís tu na AP. Ak ste tak e┼íte neurobili, nebojte sa, nemalo by to trva┼ą pr├şli┼í dlho, k├Żm to nedostanete teraz.

Sk├║ste postupova┼ą