[Update: Available for all] Spotify je teraz k dispozícii na Strednom východe av severnej Afrike, ak máte pozvanie

Začiatkom tohto roka sa hovorilo, že Spotify príde na MENA (Blízky východ a severnú Afriku) niekedy v Q4 2018. Zdá sa, že špekulácie sú pravdivé, keďže Spotify sa teraz začala v hŕstke krajín MENA – ale iba pre krajiny s pozvanými.

Teraz sa zdá, že Spotify žije v Libanone, Jordánsku, Spojených arabských emirátoch, KSA, Ománe, Kuvajte, Katare, Bahrajne, Egypte, Tunisku, Maroku a Alžírsku. Medzi chýbajúce krajiny patria Irak, Sýria, Jemen, Lybia a Mauritánia. V súčasnosti sa vyžaduje registrácia.

Spotify bude mať na týchto nových trhoch veľkú konkurenciu. Anghami, regionálna streamovacia služba so sídlom v Libanone, už má vyše 55 miliónov používateľov. Deezer sa vyskytuje aj v niekoľkých krajinách MENA, ako aj v streamingovej službe Huawei.

Spotify je teraz k dispozícii pre všetkých v uvedených krajinách. Niektorí používatelia dostali e-maily s oznámením, že sa teraz môžu zaregistrovať, ale aj keď ste tak neurobili, nájdete ju v Obchode Play vo vašej krajine. K dispozícii je bezplatná služba s reklamami, ako aj predplatné Premium, pričom náklady na ňu stoja asi $5 vo všetkých krajinách. Môžete získať aplikáciu a zaregistrovať sa priamo z nej alebo prejsť na spotify.com a začať. Ďakujem, Eduardo Andrade!

Spotify: Vypočujte si novú hudbu, podcasty a piesne

Spotify: Vypočujte si novú hudbu, podcasty a piesne

Skúste postupovať