Úniky Huawei Mate 40, Mate 40 Pro ukazujú, čo môže byť posledné svojho druhu

Tento rok kladivo tvrdo padlo na spoločnosť Huawei a nie je isté, ako dlho bude schopný udržať si rovnú tvár uprostred politického a ekonomického útoku. O niekoľko dní sa pokúsi ukázať, že je to ako obvykle, pretože debutuje v sérii Huawei Mate 40 a zatiaľ čo Mate 40 Pro aspoň vyzerá a znie dostatočne prémiovo, môže to byť tiež jeden z posledných prémiových telefónov s Androidom, ak nie posledný. Spoločnosť Huawei bude vyrábať, pokiaľ sa veci nezmenia v jej prospech.

Nie je to tak, že by Huawei prestal vyrábať smartphones, samozrejme, len aby sa nemuseli podobať na telefóny Huawei, ktoré si mnohí obľúbili. Podľa takmer komplexnej správy WinFuture pobeží Mate 40 Pro na najnovšom HiSilicon Kirin 9000, osemjadrovom 5nm procesore s podporou 5G, ktorý podľa benchmarkov prekonáva Qualcomm Snapdragon 865. Vzhľadom na obmedzenia obchodu a exportu, HiSilicon nemusí byť schopný vyrábať takéto čipy už po vyčerpaní dodávok svojich komponentov.

Správa tiež ukazuje nepopierateľne prémiový dizajn telefónu, prinajmenšom vpredu, s displejom, ktorý sa takmer úplne zakrivuje po stranách a vytvára ilúziu, že tam nie sú žiadne fazety. Zadná strana obsahuje kruhový náraz fotoaparátu, ktorého veľká veľkosť je skutočne iba na zobrazenie. Sú tam iba tri fotoaparáty, ku ktorým sa pripája to, čo sa považuje za laserový AF systém, a ďalší pomocník automatického zaostrovania.

Pokiaľ ide o dizajn, Huawei Mate 40 môže vyzerať podobne, až na jeden evidentný rozdiel. Ako dráždi samotný Huawei, telefón bude mať skôr osemhranný dizajn fotoaparátu než kruhový. Kurióznejšia je však povesť, že model nižšej triedy tam mohol mať natlačených najmenej šesť senzorov.

Očakáva sa, že telefóny budú dodávané so systémom Android 10 namiesto najnovšieho vydania, a to predovšetkým preto, že spoločnosť Huawei je príliš zaneprázdnená prípravou systému Android 11 na nové telefóny. Samozrejme, tieto nie sú dodávané s aplikáciami a službami Google Play a len málo ľudí mimo Číny by si dokázalo predstaviť, že by na takom zariadení utratili majetok. Pokiaľ sa, samozrejme, nechcú ohnúť dozadu len kvôli tomu, čo by mohlo byť opäť jednou z najlepších kamier pre smartfóny na trhu.