Úniky handheld hernej konzoly Android Lenovo Legion Play

Mobilné hry sú populárne už mnoho rokov a zatiaľ čo väčšina ľudí na nich hrá mobilné hry smartphones, špecializované mobilné herné konzoly sú stále populárne. Niečo zaujímavé uniklo od spoločnosti Lenovo, ktorá je najznámejšia výrobou notebookov a stolných počítačov. Uniknutý produkt sa volá Lenovo Legion Play a ide o prenosnú hernú konzolu so systémom Android objavenú na webovej stránke Lenovo na sérii obrázkov.

Obrázky boli skryté na nemeckých a japonských webových stránkach spoločnosti Lenovo a konzola mala byť zjavne odhalená na výstave Lenovo Mobile World Congress 2021. Produkt však nebol na výstave nikdy odhalený a nie je známe, či bol oneskorený alebo zrušený. Spolu so štyrmi skrytými obrázkami bol aj popis konzoly.

Popis hovorí, že Legion Play bola prvá cloudová herná konzola Android a bola navrhnutá pre hranie AAA. Na jednom z obrázkov je uvedený odkaz na GeForce Now od Nvidie. Legion Play má sedempalcový 16:9 displej s plným vysokým rozlíšením, ktorý podporuje HDR 10. Obsahuje tiež integrované ovládače, duálne reproduktory, duálne vibrácie a veľkú 7000 mAh batériu.

Spoločnosť Lenovo mala na mysli aj program pre vývojárov otvorený pre všetkých vývojárov a v popise sa uvádzalo, že bude čoskoro k dispozícii na vybraných trhoch. Niečo, čo stojí za zmienku, je, že zatiaľ čo popis hovorí, že obrazovka nemá žiadne rámy, na obrázkoch na webovej stránke je rám. Text mohol byť len zástupným symbolom alebo možno dôvodom oneskorenia bola integrácia spomínaného bezrámového displeja.

Obrázky zobrazujú pár analógových joystickov, ramenné tlačidlá, port USB-C na spodnej strane a port pre mikrofón. V tejto chvíli neexistuje žiadny náznak, či Lenovo spustí Legion Play.