Uniknut├í ÔÇ×funkcia iPhone 13ÔÇť v├ím umo┼żn├ş uskuto─Ź┼łova┼ą hovory alebo textov├ę spr├ívy bez sign├ílu

Nadch├ídzaj├║ci iPhone spolo─Źnosti APPLE m├┤┼że by┼ą schopn├Ż telefonova┼ą prostredn├şctvom satelitu.

Pod─ża spr├ívy agent├║ry Bloomberg umo┼żn├ş t├íto technol├│gia telef├│nu iPhone 13 odosiela┼ą texty a telefonova┼ą bez ak├ęhoko─żvek sign├ílu.

O─Źak├íva sa, ┼że pr├şsne tajn├Ż mobil bude predstaven├Ż Apple do t├Ż┼żd┼łov.

Jeho satelitn├ę mo┼żnosti bud├║ vyhraden├ę pre n├║dzov├ę situ├ície, uviedol Bloomberg.

T├íto funkcia umo┼żn├ş kontaktova┼ą z├íchran├írov v oblastiach so slab├Żm pr├şjmom.

Jeden n├ístroj ├║dajne umo┼żn├ş pou┼ż├şvate─żom odosiela┼ą textov├ę spr├ívy na n├║dzov├ę slu┼żby a n├║dzov├ę kontakty prostredn├şctvom satelitu, ak nemaj├║ sign├íl.

Tieto spr├ívy bud├║ ma┼ą obmedzenie d─║┼żky a bud├║ sa v slu┼żbe iMessage zobrazova┼ą ako siv├ę bubliny, namiesto tradi─Źnej modrej alebo zelenej.

Ke─Ć odo┼ílete spr├ívu n├║dzov├ęmu kontaktu, ├║dajne sa presad├ş, aj ke─Ć bude ma┼ą zapnut├Ż re┼żim Neru┼íi┼ą.

─Äal┼íia funkcia umo┼żn├ş pou┼ż├şvate─żom nahl├ísi┼ą n├║dzov├ę situ├ície.

ÔÇ×Telef├│n sa p├Żta, ak├Ż druh n├║dzovej situ├ície sa deje, napr├şklad ─Źi ide o auto, lo─Ć, lietadlo alebo po┼żiar,ÔÇť uv├ídza Bloomberg.

Budete tie┼ż m├┤c┼ą strie─ża┼ą cez inform├ície, ako je va┼ía poloha a zdravotn├Ż preukaz.

Zatia─ż ─Źo technol├│gia na uskuto─Źnenie satelitn├Żch hovorov bude k dispoz├şcii v zariaden├ş iPhone 13, n├ístroj bude k dispoz├şcii a┼ż bud├║ci rok, uviedol zdroj pre Bloomberg.

Bloombergova spr├íva nasledovala po tvrdeniach od Apple analytik Ming-Chi Kuo, ┼że iPhone 13 bude vybaven├Ż satelitn├Żm pripojen├şm.

D├┤veryhodn├Ż leaker pravidelne odha─żuje podrobnosti o Applepl├íny e┼íte predt├Żm, ako ich spolo─Źnos┼ą ozn├ími.

Kuovo odhalenie nazna─Źovalo, ┼że v novom modeli bud├║ mo┼żn├ę satelitn├ę texty a hovory, zatia─ż ─Źo Bloomberg objasnil, ┼że bud├║ vyhraden├ę pre n├║dzov├ę situ├ície.

Apple Spravidla sa ka┼żdoro─Źne v septembri kon├í udalos┼ą uvedenia zariadenia iPhone na trh, ktor├í sa pou┼ż├şva na odhalenie radu nov├Żch mobiln├Żch telef├│nov a ─Ćal┼í├şch pom├┤cok.

Neo─Źak├íva sa, ┼że iPhone 13 bude ve─żk├Żm vylep┼íen├şm minuloro─Źn├ęho iPhone 12, ale Apple je v┼żdy pln├Ż prekvapen├ş.

O─Źak├íva sa, ┼że tohtoro─Źn├í uk├í┼żka pripadne na 14. septembra, pri─Źom mobiln├ę telef├│ny sa bud├║ celosvetovo dod├íva┼ą o desa┼ą dn├ş nesk├┤r.

├Üniky a klebety nazna─Źuj├║, ┼że sa pracuje na ┼ítyroch modeloch: iPhone 13 Max Pro, iPhone 13 Pro, iPhone 13 a iPhone 13 Mini.

Ceny sa ├║dajne bud├║ pohybova┼ą od pribli┼żne 600 libier/600 dol├írov a┼ż po libry1, 500/$1, 500.

Samozrejme, Apple zatia─ż ofici├ílne neozn├ímil nov├Ż iPhone ani udalos┼ą v septembri 2021, tak┼że zatia─ż v┼íetky povesti berte so ┼ítipkou soli.

┼Żena zdie─ża jednoduch├Ż hack iPhone, ─Źo znamen├í, ┼że ho u┼ż nikdy nezmen├şte

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach by v├í┼í iPhone mohol raz klesn├║┼ą a┼ż o 164 GBP v obchodnej hodnote Apple oznamuje svoj ─Ćal┼í├ş vlajkov├Ż model.

Tesla ozn├ímila, ┼że pracuje na humanoidnom robotovi, ktor├Ż vykon├íva ÔÇ×nudn├ę alebo nebezpe─Źn├ę ├║lohyÔÇť.

WhatsApp pracuje na funkcii, v─Ćaka ktorej by va┼íe spr├ívy mohli zmizn├║┼ą po 90 d┼łoch.

A, Twitter mus├ş vykona┼ą zmeny vo svojom redizajne aplik├ície po tom, ako sa pou┼ż├şvatelia s┼ąa┼żuj├║ na bolesti hlavy a migr├ęny.

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu