Únik Intel Core i9-10900K naznačuje, že CPU je pripravený riadiť poplatok proti Ryzen 3000

Keď sme sa blížili k jeho uvedeniu na trh, procesor Intel Core i9-10900K utrpel ďalší únik záznamu (ktorému predchádzalo možné odhalenie na konci apríla), a tento nový výsledok by mohol pomôcť zmierniť obavy, že čipy Comet Lake by mohli bojovať iba proti línii zostavy AMD Ryzen.

Geekbench skóre odhalené 5 Autor: Tum_Apisak, ktorý je zdrojom mnohých štandardov, ktoré unikli Twitter,

Intel Core i9-10900KASRock Z490M Pro4Geekbench 5https: //t.co/N1sa1Qb5pKfor Comparei9-9900KShttps: //t.co/dnurLWL9JR27. marca 2020

Nadchádzajúcej hlavnej lodi i9-10900K sa podarilo dosiahnuť jediný výsledok 1.437 a na viacjadrovom CPU to bolo 11,390 (samozrejme, za predpokladu, že táto referenčná hodnota nie je vyrobená nejakým spôsobom).

V porovnaní s procesorom, ktorý uspeje, Core i9-9900K, je to celkom veľká podpora – zasiahla 1340 v jednom jadre a 8788 vo viac jadre (aj keď nie v identickom systéme, takže to musíme mať na pamäti veľmi silno – môžu existovať množstvá a špecifikácie Napríklad pre systémovú pamäť).

Pokiaľ však ide o viacjadrové zariadenie s týmto špeciálnym porovnaním, tešíme sa na takmer 30% -ný nárast výkonu s nadchádzajúcim procesorom 10. generácie.

Áno, to je pôsobivé, ale potom by sme očakávali, že samozrejme prekoná bývalú vlajkovú loď Comet Lake. Ide o to, že niektoré z predchádzajúcich únikových ukazovateľov naznačujú, že by sme sa nemuseli moc relatívneho posilnenia dostať, takže sa zdá, že to vyvoláva niektoré z týchto obáv (spolu s obavami, že by sa spoločnosť Intel mohla pravdepodobne snažiť skrotiť spotrebu energie z 10900 K, ako sme už počuli) Tiež o hrozne).

Keď sa blížime k verzii procesora, je prirodzene logické, že akýkoľvek výsledok s vynechanou referenčnou hodnotou je viac v súlade s výkonom, ktorý by sme mohli očakávať od verzie s konečnou verziou CPU (na rozdiel od technických vzoriek, ktoré sú do istej miery brzdené včasnými verziami kremíka).

Získajte ďalších 14 nanometrov

Vzhľadom na to, že 10900 K má o 25% viac jadier ako 9900 K (10 vs. 8), Bez ďalších faktorov by ste očakávali takmer rovnaké zvýšenie výkonu viacerých jadier – takže 30% ukazuje, že spoločnosti Intel sa stále podarilo vytlačiť viac zo 14nm procesu. Zvýšenie maximálneho limitu by sa, samozrejme, mierne zvýšilo 5 GHz až 5,1 GHz (podľa zvrhnutej zvesti) môže v tomto ohľade pomôcť, ale nemusí úplne vysvetliť ďalší výkon, ktorý sa predpokladá v dôsledku dodatočných vylepšení Intel 14nm s Comet Lake.

Vylepšenia by v tomto bode mali byť čoraz ťažšie vzhľadom na to, aké ťažké je (a na dlhú dobu) Intel 14nm. Toto je ďalší dôvod, prečo sa ľudia trochu zaujímajú o aký výkon by sme mohli dosiahnuť pri stolných procesoroch 10. generácie v porovnaní so súčasnými ponukami.

To všetko samozrejme zostáva špekuláciami, takže by sme sa nemali vyhýbať žiadnej z týchto teórií, ale aspoň posledné ukazovatele boli pozitívnejšie ako niektoré z predchádzajúcich príspevkov, ktoré sme počuli.

Spoločnosť Intel musí vyrobiť niečo špeciálne, aby pomohla bojovať proti úspechu produktu Ryzen 3000 v počítačovej aréne, ktorá sa v oblasti AMD posunula vpred. A samozrejme, Ryzen 4000 nie je až tak ďaleko, s väčším potenciálnym ziskom pre AMD, čo by mohlo znamenať, že Intel by mohol konať v oblasti tvorby cien (ceny CPU klesli v poslednej dobe inde).

Táto možnosť je v rozpore so skutočnosťou, že nie je známe, že spoločnosť Intel začína od začiatku konkurenčnými cenami v novej produktovej rade, ale ako vždy uvidíme, kedy sa Comet Lake skutočne uvedie na trh.

Prostredníctvom zariadení Tom