Unified Remote App pre Android – všetko v jednom je podhodnotenie

Začíname pracovať s jednotným diaľkovým ovládaním je dvojfázová práca. Prvým krokom je stiahnuť aplikáciu do svojho smartfónu alebo tabletu. To je možné vykonať kliknutím na odkaz Google Play a kliknutím na tlačidlo nainštalovať. Aplikácia je malej veľkosti a jej stiahnutie do vybraného zariadenia bude trvať niekoľko sekúnd.

Keď si aplikáciu stiahnete a nainštalujete, môžete ju spustiť z panela s upozorneniami alebo zo zásuvky na aplikáciu. Uvíta vás nasledujúca obrazovka.

To znamená, že musíte ešte nainštalovať server na počítač, ktorý chcete ovládať. To je možné vykonať navštívením stránky https://www.unifiedremote.com a stiahnutím malého softvéru. Nebojte sa, skenoval som, či neobsahuje potenciálne hrozby, a bolo čisté.

Po stiahnutí servera ho nainštalujte do cieľového počítača. Inštalácia softvéru trvá iba chvíľu. Jednoducho vyberte štandardné možnosti a všetko bude fungovať bezchybne. Teraz, keď je server nainštalovaný a spustený, môžete sa vrátiť späť k svojmu smartfónu.

Unified Remote je dodávaný s čistým a užívateľsky prívetivým rozhraním. Považoval som aplikáciu za veľmi dobre spravovanú a prístupnú. Všetky možnosti sú uvedené na hlavnej obrazovke aplikácie. Klepnutím na ikonu môžete ľahko vybrať to, čo potrebujete.

Unified Remote - 2

V ľavom hornom rohu obrazovky je štandardné tlačidlo na bočnom paneli. Stlačte ho a panel sa posunie na obrazovku. Na paneli môžete vybrať rôzne možnosti.

Unified Remote - 4

Na hlavnej obrazovke sa nachádzajú aj rôzne karty, ktoré vám používanie aplikácie môžu veľmi uľahčiť. Teraz, keď je Unified Remote súčasťou mojich každodenných sedení na gauči, oceňujem karty Najpoužívanejšie a Najnovšie. Jediným problémom rozhrania je ikona plnej verzie, ktorá sa nachádza priamo v hornej časti obrazovky.

Vlastnosti

Aplikácia vám umožňuje skúmať súbory vo vašom počítači. Je to veľmi podobné aplikáciám správcu súborov pre Android. Aplikácia vám však namiesto zobrazenia súborov zariadenia s Androidom otvorí okno Windows PC na báze.

Unified Remote - 3

Základné ovládacie prvky vám umožňujú ovládať pohyb kurzora a dokonca písať veci na počítači.

Unified Remote - 5

K dispozícii je tiež diaľkový ovládač médií, ktorý vám pomôže pri prehrávaní médií na počítači. Je to skvelá funkcia, keď sa pozeráte na film a potrebujete upraviť hlasitosť alebo pozastaviť. Ak máte mediálny počítač, táto aplikácia bude dar z nebies.

Zjednotené diaľkové ovládanie - 10

Existuje niekoľko ďalších funkcií, ktoré je možné odomknúť zaplatením za plnú verziu. K funkcii zrkadlenia obrazovky je napríklad prístup iba po zaplatení aplikácie.

Pomocou aplikácie

Používanie Unified Remote je skutočným potešením. Aplikáciu používam už nejaký čas a zakaždým funguje bezchybne. Pri rýchlom pohybe kurzora dochádza k určitému oneskoreniu, ale to je zanedbateľné.

Unified Remote - 6

Ovládanie médií funguje úžasne a môže ovládať veľa hráčov. Na efektívne ovládanie pohybov myši môžete dokonca použiť gestá na trackpade. Som úplne ohromený spôsobom, akým funguje Unified Remote. Vďaka takmer bezproblémovému nastaveniu bola táto aplikácia jednou z najlepších, aké som kedy zažil.

Povolenia

Pretože aplikácia vo vašom zariadení s Androidom nič neukladá, nepotrebuje na svoju činnosť žiadne povolenie. Vďaka tomu je Unified Remote jedným z najbezpečnejších diaľkových ovládačov pre počítače s Androidom. Aplikácia z mojej strany získava palec hore.

Záver

Unified Remote nemusí byť pre vás dôležitý, ale tí, ktorí poznajú hodnotu mediálneho počítača, ho budú úplne zbožňovať. Vďaka tejto aplikácii vám bude život oveľa jednoduchší a bez problémov. Na pozastavenie prehrávania filmu na televízore nebudete potrebovať bezdrôtovú myš alebo klávesnicu. Vďaka tejto aplikácii môže váš televízor a počítač poskytovať zážitok, na ktorý žiadna konzola nedosiahne.

Ak máte problémy s nastavením tejto aplikácie alebo potrebujete pomoc, pokojne sa opýtajte v nižšie uvedených komentároch.