Uložte parkovacie miesto svojho auta v Mapách Google. Takto to urobíte

Mapy Google: uložte parkovacie miesto

Môžete v Apple Uložte si a pozrite si mapy miest na parkovanie (to dokonca funguje automaticky!), Je to však možné aj v Mapách Google! Takže vždy viete, kde je vaše auto zaparkované, aby ste ho ľahšie našli. To je užitočné najmä vtedy, ak parkujete niekde v podivnom meste, kde ste menej známymi.

Ak chcete používať túto funkciu, potrebujete iba iPhone s najnovšou verziou Máp Google. Na mape sa zobrazí veľké písmeno P s príslušnou adresou a fotografiami oblasti, čo uľahčuje rozpoznanie miesta. Parkovacia funkcia služby Mapy Google funguje na telefóne iPhone dvoma spôsobmi: automaticky alebo ručne.

Nastavte polohu parkovania automaticky v Mapách Google

Ak chcete automaticky používať miesto na parkovanie v Mapách Google, potrebujete vo svojom aute zábavný systém s pripojením Bluetooth alebo USB. Akonáhle navigujete pomocou Máp Google a ste pripojení k svojmu vozidlu cez Bluetooth alebo USB, vaše parkovacie miesto sa automaticky uloží, hneď ako opustíte vozidlo. Funguje to rovnako ako v prípade Apple Karty. Z tohto dôvodu môžete automaticky zaznamenať polohu v oboch aplikáciách.

Funkcia musí byť zapnutá:

  1. Otvorte Mapy Google a vľavo hore klepnite na tlačidlo ponuky.
  2. zvoliť nastavenie,
  3. Choďte na Navigačné nastavenia,
  4. Nastavte prepínač Uložiť miesto na parkovanie k.

Automaticky uložte parkovacie miesto Máp Google.

Vďaka tomuto nastaveniu sa vaše parkovacie miesto automaticky pridá na mapu ihneď po opustení vozidla. Po opätovnom naštartovaní vozidla a pripojení cez Bluetooth alebo USB sa parkovacie miesto z karty znova odstráni.

Parkovacie miesto uložte ručne v Mapách Google

Ak vo svojom automobile nemáte Bluetooth alebo káblový audio systém, môžete svoje parkovacie miesto tiež manuálne uložiť v Mapách Google. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

  1. Po zaparkovaní auta otvorte Mapy Google.
  2. Klepnite na modrú bodku vašej aktuálnej polohy.
  3. Potom zvoľte Nastaviť ako parkovacie miesto,

Parkovacie miesto v Mapách Google ručne uložte.

Vaša aktuálna poloha sa teraz uloží ako parkovacie miesto, po ktorom sa na mape umiestni veľké modré P. To vám umožní ľahko rozpoznať parkovacie miesto.

Zobraziť parkovacie miesto v Mapách Google

Po uložení parkovacieho miesta si môžete ľahko zaparkovať svoje zaparkované auto:

  1. Otvorte Mapy Google.
  2. V dolnej časti mapy nájdete lištu s textom Uložené parkovacie miesto, Nižšie je tiež uvedené, koľko minút bolo miesto uložené. Klepnite na toto.

Zobraziť parkovacie miesto služby Mapy Google.

Tu môžete vykonať viac akcií. Miesto môžete zdieľať prostredníctvom iMessage, WhatsApp alebo inej aplikácie, stiahnuť prostredie a zobraziť adresu. Nájdete tu aj fotografie z funkcie Streetview, aby ste videli, ako vyzerá okolie. Bohužiaľ nie je možné pridať poznámku alebo urobiť fotografiu vášho vlastného auta.

Prečítajte si všetko o podobnej parkovacej funkcii Apple Karty na konci nižšie!