Ukrajinsko-rusk├Ż konflikt nebude ma┼ą negat├şvny vplyv na v├Żrobu ─Źipov

Ukrajinsko-rusk├Ż konflikt nebude ma┼ą negat├şvny vplyv na v├Żrobu ─Źipov 2

Rusk├í oper├ícia proti Ukrajine sa prirodzene dot├Żka mnoh├Żch kraj├şn a odvetv├ş okrem dvoch kraj├şn. Pod─ża hlavn├Żch v├Żrobcov ─Źipov a Asoci├ície polovodi─Źov├ęho priemyslu (SIA) to v┼íak nezhor┼í├ş pretrv├ívaj├║ci nedostatok ─Źipov ani nenaru┼í├ş glob├ílny dod├ívate─żsk├Ż re┼ąazec polovodi─Źov. Nov├ę sankcie vo─Źi Rusku navy┼íe nebud├║ ma┼ą na tento sektor v├Żrazn├Ż vplyv.

ÔÇ×Neo─Źak├ívame ┼żiadny vplyv na n├í┼í dod├ívate─żsk├Ż re┼ąazec,ÔÇť povedal pre Bloomberg hovorca spolo─Źnosti Intel. Na┼ía strat├ęgia glob├ílneho dod├ívate─żsk├ęho re┼ąazca minimalizuje na┼íe potenci├ílne riziko lok├ílneho naru┼íenia.ÔÇŁ povedal.

Ukrajina dod├íva ne├│nov├Ż plyn spolo─Źnostiam ako ASML a Micron. Hoci s├║ firmy v krajine d├┤le┼żit├ę pre v├Żrobcov ─Źipov, hovor├ş sa, ┼że v r├┤znych krajin├ích s├║ r├┤zni dod├ívatelia. Nepokoje v krajine sp├┤sobia ur─Źit├ę probl├ęmy, ale v├Żrobcovia polovodi─Źov ─Źasto skladuj├║ materi├íly, ktor├ę potrebuj├║, a maj├║ mo┼żnosti v dod├ívate─żskom re┼ąazci. Preto aj ke─Ć dod├ívate─ż nedod├í v┼íetko v─Źas, nepreru┼í├ş to prev├ídzku t├Żchto v├Żrobcov.

Ukrajinsko-rusk├Ż konflikt nebude ma┼ą negat├şvny vplyv na v├Żrobu ─Źipov 3

GlobalFoundries, ktor├í m├í tov├írne ne─Ćaleko New Yorku, Singapuru a Dr├í┼ż─Ćan v Nemecku a vyr├íba ─Źipy pre desiatky z├íkazn├şkov vr├ítane AMD a Intelu, uviedla: ÔÇ×V GlobalFoundries neo─Źak├ívame ┼żiadne priame riziko. Nie sme ├║plne im├║nni vo─Źi glob├ílnym hladomorom.ÔÇť urobil vyhl├ísenie.

ASML a Micron na druhej strane uviedli, ┼że nedostatok dod├ívok na Ukrajine nesp├┤sob├ş ve─żk├ę probl├ęmy, preto┼że ne├│nov├Ż plyn sa predt├Żm dal zaobstara┼ą od in├Żch partnerov. Na druhej strane John Neuffer, gener├ílny riadite─ż a prezident Asoci├ície polovodi─Źov├ęho priemyslu (SIA), povedal: ÔÇ×Polovodi─Źov├Ż priemysel m├í ┼íirok├║ ┼ík├ílu z├íkladn├Żch materi├ílov a dod├ívate─żov plynu, tak┼że si nemysl├şme, ┼że by s t├Żm boli spojen├ę nejak├ę bezprostredn├ę rizik├í preru┼íenia dod├ívok. s Ruskom a UkrajinouÔÇť.

USA aj Spojen├ę kr├í─żovstvo vo ┼ítvrtok ozn├ímili, ┼że zak├í┼żu predaj r├┤znych high-tech produktov, od jednoduch├Żch ─Źipov po pr├║dov├ę motory, do Ruska a pozastavia v├Żvozn├ę licencie pre Rusko. V┼íetky podrobnosti o z├íkaze zatia─ż neboli zverejnen├ę. SIA sa v┼íak domnieva, ┼że nov├ę pravidl├í kontroly v├Żvozu nebud├║ ma┼ą v├Żznamn├Ż vplyv na polovodi─Źov├Ż priemysel, ke─Ć┼że Rusko je mal├Żm spotrebite─żom ─Źipov.

Related Articles

Back to top button