Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ukážka DUNE 2020 vydaná s BANGOM

Ukážka DUNE 2020 vydaná s BANGOM 1

Dnes sa pozeráme na prvý trailer k najnovšej adaptácii eposu DUNE od Franka Herberta. Tento film je druhou najambicióznejšou iteráciou filmu, pričom najambicióznejšou verziou zostáva Jodorowského duna, film, ktorý v skutočnosti nikdy nebol vytvorený.* Túto novú verziu scenára DUNE napísal Jon Spaihts, Denis Villeneuve (tiež režisér), a Eric Roth.

V tejto iterácii DUNE hrá Rebecca Ferguson ako Lady Jessica. Chani stvárnila Zendaya a Duncana Idaha stvárnil obludný Jason Momoa. Nájdete tu Oscara Isaaca ako vojvodu Leta Atreidesa a Davea Bautistu ako Glossa ‘Beast’ Rabban. Josh Brolin si zahral Gurneyho Hallecka.

V zmesi je aj Javier Bardem ako Stilgar, zatiaľ čo David Dastmalchian hral úlohu Piter De Vries. Kľúčovú časť Paula Atreidesa zajal jeden Timothée Chalamet. Časť Gaius Helen Mohiam stelesnila Charlotte Rampling, zatiaľ čo Sharon Duncan-Brewster stvárnila Liet-Kynes.

Najvýraznejšiu úlohu baróna Vladamira Harkonnena stvárnil rovnako epický Stellan Skarsgård. Doktora Wellingtona Yueha zabil Chen Chang a Thufira Hawata si zahral Stephen McKinley Henderson. Nižšie uvidíte upútavku na tento trailer, pretože upútavky sú teraz dôležitejšie ako filmy – je rok 2020!

*Ak máte chuť na dokumentárny film, aký ste ešte nevideli, pozrite sa na film „Jodorowského duna“ z roku 2013/2014. Je to absolútne majstrovské dielo a môže byť lepšie ako akýkoľvek skutočný projekt spojený s vesmírom DUNE. V tomto dokumente uvidíte skutočné šialenstvo, ktoré je potrebné na úspešné zobrazenie podstaty DUNE!

Očakáva sa, že DUNE (2020) vyjde 18. decembra 2020. Dátum vydania v roku 2020 však nie je nikdy istý – tak uvidíme!