Uff! Roblox sa napriek f├ímam nevyp├şna

Poves┼ą o vypnut├ş Robloxu op├Ą┼ą zdvihla jeho ┼íkared├║ hlavu, ale zd├í sa by┼ą bezpe─Źn├ę poveda┼ą, ┼że je to len f├íma. Podobn├í f├íma sa hovorila o ukon─Źen├ş Minecraftu v tomto roku. Odkia─ż teda t├í poves┼ą poch├ídza? M├┤┼że to ma┼ą nie─Źo do ─Źinenia s t├Żm ÔÇ×ouf!ÔÇť zvuk, ktor├Ż vyd├ívaj├║ postavy, ke─Ć v hre zomr├║.

Ch├Żr o tom, ┼że sa Roblox vypne, s├║vis├ş s ├║dajn├Żm s├║dnym sporom

PiunukaWeb dal dohromady nieko─żko d├┤kazov o ├║dajnom s├║dnom procese proti Robloxovi. Zd├í sa, ┼że zdrojom klebiet o ukon─Źen├ş ─Źinnosti spolo─Źnosti Roblox je tvrdenie o prezidentovi a gener├ílnom riadite─żovi spolo─Źnosti Intellivision Tommy Tallaricovi, ktor├Ż ├║dajne spolo─Źnos┼ą ┼żaluje.

├Üdajn├í ┼żaloba sa skon─Źila! zvukov├ę postavy vyd├ívaj├║, ke─Ć zomr├║ v Robloxe. Zvuk zrejme vznikol v hre s n├ízvom Mesi├í┼í, ktor├í vy┼íla v roku 2000 a bola vytvoren├í spolo─Źnos┼ąou Tallarico. T├íto spr├íva vy┼íla najavo minul├Ż rok a odvtedy sa sna┼ż├ş z├şska┼ą n├íhradu za pou┼ż├şvanie zvuku v hr├ích na platforme.

Zd├í sa, ┼że tento tweet nazna─Źuje, ┼że Roblox sa vypne, a d├íva ho do s├║vislosti so situ├íciou, ktor├í sa t├Żka vypnutia! Zvuk a Tallarico:

┼Żaloba bola zamietnut├í

Tallarico v┼íak na poves┼ą o vypnut├ş robloxa neraz reagoval, a to aj prostredn├şctvom tohto tweetu. Povedal, ┼że spolo─Źnos┼ą ne┼żaluje o 100 mili├│nov dol├írov. Pon├║kol spolo─Źnosti, ┼że ju pred├í! zvuk, ale zatia─ż to odmietlo. V ur─Źitom okamihu m├┤┼że podnikn├║┼ą pr├ívne kroky, ale povedal, ┼że to nebude za 100 mili├│nov dol├írov:

Aj keby Tallarico ┼żalovala Robloxa, nesp├┤sobilo by to zatvorenie spolo─Źnosti. Ch├Żr o ukon─Źen├ş prev├ídzky Robloxu je zjavne prehnan├Ż, preto┼że spolo─Źnos┼ą mala hodnotu $2.5 miliardy k septembru 2018 pri jeho poslednom nav├Ż┼íen├ş kapit├ílu. S├║dny spor o 100 mili├│nov dol├írov, ak by to bola pravda, by pre Robloxa nebol koniec sveta.