Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

UFC-Que Choisir začína právne kroky proti SFR a jeho RED balíčkom


Po početných sťažnostiach sa UFC-Que Choisir rozhodol podať sťažnosť na SFR.

V otázke, ” klamlivé obchodné praktiky » týkajúce sa balíkov RED by SFR.

Prečítajte si tiež:
Združenie UFC-Que Choisir spúšťa skupinovú žalobu proti Canal+ za nútený predaj predplatného

SFR RED v hľadáčiku UFCQue Choisir

Pred niekoľkými mesiacmi SFR pre mnohých predplatiteľov zaviedla zvýšenie ceny predplatného RED by SFR. Tieto predplatné sa napríklad zvýšili z 10 na 13 eur a sprevádzalo ich zvýšenie dátovej obálky, avšak bez toho, aby predplatiteľ mal možnosť túto ponuku odmietnuť.

Mnoho ľudí videlo ich ponuku RED by SFR “ vyvíjať sa “(aby som použil výraz skupiny), napriek balíku, ktorého cena mala byť zachovaná” pre život “. Tieto zvýšenia cien sa pohybujú od 30 do 75 % v závislosti od balíka.

Červená od SFR

Toto nútené zvýšenie cien je samozrejme ťažké preniesť na mnohých predplatiteľov. Na výčitky posledne menovaných SFR odpovedá, že balík je nezáväzný, a preto sa môžu zapojiť do súťaže. Očividne je málo tých, ktorí prevezmú iniciatívu ukončiť svoj balík, na radosť SFR, ktorá sa veľmi nezaujíma o zavádzajúci (a nečestný?) charakter svojich praktík, vzhľadom na dodatočné finančné zisky, ktoré každý mesiac získava.

Ale pre asociáciu UFC-Que Choisir, “ praktiky implementované SFR sú jednoznačne zavádzajúce. Spoločnosť SFR vedome zavádzala spotrebiteľov tým, že udržiavanie pôvodnej ceny balíčkov RED by SFR v priebehu času bolo najsilnejším argumentom na presvedčenie spotrebiteľov, aby rozšírili rady svojich predplatiteľov. »

Asociácia sa rozhodla opäť žalovať SFR za „ klamlivé obchodné praktiky “. Pripomeňme, že pred niekoľkými rokmi toto isté združenie vyhralo spor s tým istým SFR, tentoraz o nezákonných a zneužívajúcich doložkách.

package_smartphone1600

Všimnite si, že niektorí operátori nedávno poslali niektorým svojim predplatiteľom správu naznačujúcu blížiace sa zvýšenie cien, opäť sprevádzané zvýšením dátovej obálky. Operátori napriek tomu poskytli dotknutým zákazníkom možnosť odmietnuť ponuku, ktorá im bola predložená, za predpokladu, že svoje odmietnutie jasne vyjadria prostredníctvom svojej zákazníckej oblasti. Ak od zákazníka nie sú žiadne novinky, automaticky sa uplatní zvýšenie ceny.

A vy, stali ste sa obeťou tohto druhu praktík zo strany vášho telefónneho operátora?

zdroj: UFC-Čo si vybrať