├Üdajn├ę ob├şdenie ├║tek z v├Ązenia m├┤┼że pom├┤c┼ą jailbreakerom vyhn├║┼ą sa objaveniu v aplik├ícii [U]

├Üdajn├ę ob├şdenie ├║tek z v├Ązenia m├┤┼że pom├┤c┼ą jailbreakerom vyhn├║┼ą sa objaveniu v aplik├ícii [U] 1

Ka┼żd├Ż, kto pou┼ż├şva jailbroken iPhone alebo iPad ako svoj ka┼żdodenn├Ż vodi─Ź, pravdepodobne za┼żil probl├ęmy s tzv. Detekciou ├║tek z v├Ązenia. Je to hlavne pr├şpad, ke─Ć v├Żvoj├ír aplik├ície do svojej aplik├ície implementuje nejak├Ż pasca, ktor├í zist├ş, ─Źi je v├í┼í telef├│n uv├Ąznen├Ż, a potom odpovie jedn├Żm z dvoch sp├┤sobov: 1) odmietnut├şm pr├şstupu pou┼ż├şvate─ża k aplik├ícii na uv├Ąznenom telef├│ne; alebo 2) zak├íza┼ą pou┼ż├şvate─żovi pou┼ż├şva┼ą potenci├ílne p├íry hackerov tret├şch str├ín.

Objavenie ├║tek z v├Ązenia bolo (prinajmen┼íom) boles┼ą pre pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş si u┼ż├şvaj├║ slobody, ktor├ę im umo┼ż┼łuj├║ oslobodi┼ą ich telef├│ny od Apple Control, a tento pocit sa zhor┼íuje, ke─Ć zist├şte, ┼że ├║─Źet jednej z va┼íich ob─ż├║ben├Żch hier m├í zak├ízan├Ż pr├şstup k tejto hre na v├Ąznen├í jednotka. Tieto probl├ęmy vyvolali po┼żiadavky na obch├ídzky z v├Ązenia, ktor├ę vedie komunita, najm├Ą jeden na z├íkladnej ├║rovni, ktor├Ż by bol ove─ża robustnej┼í├ş ako tradi─Źn├Ż druh.

aktualiz├ícia: Projekt bol odstr├ínen├Ż, preto┼że sa zd├í, ┼że v├Żvoj├ír nie je dostato─Źne ist├Ż na to, aby mohol pokra─Źova┼ą vo v├Żvoji.

├Üdajn├ę ob├şdenie ├║tek z v├Ązenia m├┤┼że pom├┤c┼ą jailbreakerom vyhn├║┼ą sa objaveniu v aplik├ícii [U] 2

Na┼í┼ąastie pre t├Żch, ktor├ş zostali trpezliv├ş, sa zd├í, ┼że kone─Źne bol verejnosti prepusten├Ż ├║nik z v├Ązenia na z├íkladnej ├║rovni. Cit├ícia zdie─żan├ęho pr├şspevku na / r / ├║tek z v├Ązenia, nov├Ż jailbreakov├Ż obtok jailbreak na z├íkladnej ├║rovni vytvoril Twitter user @ XsF1re a tvrd├ş, ┼że je dnes schopn├Ż ob├şs┼ą ak├Żko─żvek zn├ímy sp├┤sob zis┼ąovania ├║tek z v├Ązenia v pr├şrode.

Toto s├║ skuto─Źne odv├í┼żne tvrdenia a je samozrejm├ę, ┼że nem├íme ┼żiadny sp├┤sob, ako otestova┼ą z├íkladn├║ ├║rove┼ł premostenia ├║tek z v├Ązenia proti ÔÇ×existuj├║cemu objaveniu ├║tek z v├ĄzeniaÔÇť. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia napriek tomu uviedli, ┼że m├┤┼żu hra┼ą popul├írne tituly, ako je napr├şklad Call of Duty mobile, Fortnite, Pok├ęmon GO a PUBG okrem in├ęho, ÔÇőÔÇőrovnako ako pou┼żitie bankov├Żch aplik├íci├ş, z ktor├Żch ka┼żd├í je zvy─Źajne mimo limitov pre v├Ąz┼łov.

Pr├şspevok odpor├║─Źa, aby pou┼ż├şvatelia odin┼ítalovali a prein┼ítalovali v┼íetky aplik├ície na detekciu ├║tek z v├Ązenia sk├┤r, ako ich za─Źn├║ pou┼ż├şva┼ą na svojich mobiln├Żch telef├│noch, preto┼że je mo┼żn├ę, ┼że tieto aplik├ície m├┤┼żu uklada┼ą do vyrovn├ívacej pam├Ąte detekciu ├║tek z v├Ązenia. Odstr├ínenie a op├Ątovn├í in┼ítal├ícia aplik├ície by mala po nain┼ítalovan├ş obtoku ├║tek z v├Ązenia odstr├íni┼ą a znovu vytvori┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą.

V s├ęrii tweets, @ XsF1re hovor├ş, ┼że jailbreak bypass z├íkladnej ├║rovne funguje najlep┼íie na v├Ązenskej sieti checkra1n. Uv├ídza sa, ┼że obtok z ├║tek z v├Ązenia bude nestabiln├Ż na ├║tek z v├Ązenia bez dozoru a ┼że na Chimere nebude v├┤bec fungova┼ą:

├Üdajn├ę ob├şdenie ├║tek z v├Ązenia m├┤┼że pom├┤c┼ą jailbreakerom vyhn├║┼ą sa objaveniu v aplik├ícii [U] 3

─îo sa oplat├ş, tento konkr├ętny jailbreakov├Ż obchvat na z├íkladnej ├║rovni je v ranom ┼ít├ídiu v├Żvoja v osobnom arch├şve v├Żvoj├íraa vzh─żadom na to st├íle existuje dostato─Źn├Ż priestor na zlep┼íenie podpory r├┤znych aplik├íci├ş a stability.

Pozn├ímka: T├ş, ktor├ş sa rozhodn├║ vysk├║┼ía┼ą z├íkladn├║ ├║rove┼ł ├║tek z v├Ązenia vonku, to robia na svoje vlastn├ę riziko. Tento pr├şspevok sl├║┼żi iba na informa─Źn├ę ├║─Źely a nezaru─Źuje imunitu v├Ąz┼łov pred pou┼żit├şm v pr├şpade, ┼że si aplik├ícia n├íhle uvedom├ş, ┼że ste svoj telef├│n zasekli. Varovali v├ís.

Je obzvl├í┼í┼ą zauj├şmav├ę vidie┼ą, ┼że m├┤┼że existova┼ą potenci├ílne spo─żahliv├Ż sp├┤sob, ako zabr├íni┼ą detekcii ├║tek z v├Ązenia nav┼żdy. Z tohto d├┤vodu bud├║ ma┼ą z├íujem o projekt v├Żvoj├íri pozorne sledova┼ą aktualiz├ície.

Ste nad┼íen├ş, ─Źo sa stane s t├Żmto obtokom z ├║tek z v├Ązenia na z├íkladnej ├║rovni? Diskutujte v koment├íroch ni┼ż┼íie.