Ubuntu Web Remix, open source alternatíva, ktorá môže súťažiť s…

ubuntu webová súťaž google chrome

Jeden z Kľúčom k takémuto zrýchlenému technologickému rozvoju v posledných desaťročiach je konkurencieschopnosť. Keď spoločnosti súťažia o to, ktorá z nich je schopná prezentovať lepší produkt a zaujať najväčší podiel na trhu, najviac z toho profitujú používatelia, pretože kvalita a rozmanitosť služieb a produktov sa budú vyvíjať a rásť veľkou rýchlosťou.

A z toho nie je vyňatý žiadny sektor, v prípade Google Chrome OS sa zdalo, že to bude dlho jediná reálna možnosť vo svojej kategórii. Ale znova konkurencia vždy skončí tak, že sa objavia nové možnosti. A samozrejme, skutočne zaujímavá možnosť, ktorá by dokázala obstáť v systéme Chrome OS, nemohla pochádzať z iného zdroja ako od Ubuntu, ktoré spojilo sily s FireFox, aby vyvinuli produkt podobný Chrome OS, ale s rozdielmi, ktoré vám môžu poskytnúť väčšiu všestrannosť a výhodu.

Hovoríme samozrejme o Ubuntu Web Remix, jeden z nových neoficiálnych návrhov Ubuntu, ktorý pritiahol najväčšiu pozornosť. A) Áno Milovníci Linuxu buďte opatrní, pretože určite nebudete nespokojní s novinkami, ktoré prináša.

Všetky novinky, ktoré prichádzajú s Ubuntu Web Remix

webový prehliadač ubuntu linux firefox chrome súťaž

Jednou z najdôležitejších vecí na tomto novom projekte OpenSource je to prichádza na obrázku ISO, čo znamená, že na rozdiel od systému Chrome OS, ktorý sa dodáva s obrázkom IMG, toto je možné nainštalovať cez USB a do virtuálnych počítačov.

To je skvelé, pretože to znamená aby ste to dokázali, nie ste viazaní na konkrétnu značku, ako sa to donedávna stávalo pri OS Chrome a Chromebookoch. Povedzme teda, že to môžete otestovať na starom počítači alebo na svojom súčasnom počítači, ako chcete.

Okrem toho, keďže ste open source, je prirodzené, že máte väčšiu slobodu testovať / vytvárať / upravovať. Ubuntu Web Remix využíva webové aplikácie a tiež plánuje zachovať kompatibilitu s aplikáciami pre Android, takže budete mať prístup k jednému z najbohatších zoznamov aplikácií, ktoré v súčasnosti existujú. A samozrejme, ako sme už spomenuli, pri prehliadaní internetu sa spolieha na prehliadač FireFox.

Ubuntu Web Remix môžete otestovať už dnes

ubuntu webový remix stiahnuť skúste pc chrome os

Ak ste technologický nadšenec alebo len zo skutočnej zvedavosti chcete otestovať, ako funguje Ubuntu Web Remix, máte šťastie, pretože prvá stabilná verzia (20.04.1) Teraz je k dispozícii:

Ubuntu Web Remix | Stiahnuť ▼

Radi by sme vedeli, čo si myslíte, ak to dôkladne vyskúšate. Ako mnohí z nás, aj tu vyvstala otázka, či sa tento OS nakoniec nestane skutočnou hrozbou pre Chrome OS. V záujme používateľov oboch návrhov dúfajme.

Čo je viac, Ako sa k tomu postaví Google, ak je to tak, poskočí Chrome OS vo funkciách a použiteľnosti v priebehu času? Iba čas ukáže.