Týmto spôsobom dostanete upozornenie, ak je vaša srdcová frekvencia vysoká alebo nízka Apple Watch

Apple Watch správy o srdcovej frekvencii

Pravidelne to počúvate v médiách: ľudia, ktorí dlhujú svoj život Apple Watch, Zvyčajne sedia potichu doma alebo v kine a zrazu dostanú oznámenie na internete Apple Watch že bola zistená zvýšená srdcová frekvencia. Apple potom odporúča vyhľadať lekársku pomoc rýchlo. Niekedy je to falošný poplach, ale pravidelne sa tiež objavuje akútny zdravotný problém. Je to všetko kvôli monitoru srdcovej frekvencie v Apple Watch, ktorý kontroluje váš srdcový rytmus každých pár minút.

Varovanie však môžete dostať aj vtedy, keď sa váš srdcový rytmus náhle stane nezvyčajne vysokým alebo nízkym. V tomto tipe si môžete prečítať, ako môžete nastaviť takéto upozornenie.

Varovanie srdcovej frekvencie: ktoré Apple Watch?

Varovanie srdcovej frekvencie funguje iba na Apple Watch séria 1 a novšie (modely predávané od roku 2016). Úplne prvý Apple Watch séria 0 od roku 2015 táto funkcia nie je k dispozícii.

Vysoký srdcový rytmus meraný na jednom Apple Watch,

Merania srdcového rytmu na Apple Watch

Apple Watch obsahuje všetky druhy snímačov vrátane snímača srdcovej frekvencie. Monitoruje srdcový rytmus v stanovených intervaloch alebo nepretržite meria pri cvičení. Všetky merania potom nájdete v aplikácii Zdravie na vašom iPhone, ale aj na Apple Watch V aplikácii Hartslag nájdete všetky užitočné informácie.

Meranie srdcovej frekvencie zapnuté Apple Watch 3

Zvýšená srdcová frekvencia

Pri fyzickej námahe je srdcová frekvencia skoro omnoho vyššia, ako keď sedíte na gauči uvoľnene. Ale čo keď sa váš srdcový rytmus náhle, bez zjavnej príčiny, stane oveľa vyšším? Apple Watch potom vám môže dať varovanie. Táto funkcia je k dispozícii v systéme WatchOS 4 a aby ste zabránili vystrašeniu ľudí z funkcie, musíte ju nastaviť ručne.

Takto dostanete správu so zvýšenou srdcovou frekvenciou:

  1. Otvorte v telefóne iPhone aplikáciu Watch.
  2. Choďte na Správy> Hart,
  3. kohútik Zvýšená srdcová frekvencia a vyberiete hodnotu medzi 100 a 150 údermi za minútu.

Vysoký srdcový rytmus Apple Watch

Neexistujú žiadne všeobecné pokyny pre to, čo je „normálne“. To sa líši pre každú osobu. Ak ste zdravý človek bez problémov so srdcom, môžete si zvoliť 120. Pri miernej námahe (nehybné sedenie a tichá chôdza) neprekročí vaša srdcová frekvencia zdravého človeka rýchlo 120. Ak ste veľmi fit a vaša pokojová srdcová frekvencia je dosť nízka, môžete ju dokonca nastaviť o niečo nižšie. Ak je váš pokojový srdcový rytmus z akéhokoľvek dôvodu často nad 100, potom by ste mohli sedieť o niečo vyššie pri 140 alebo 150.

Napríklad, ak ste nastavili prahovú hodnotu 120 BPM, Apple Watch správa, ak je vaša srdcová frekvencia vyššia ako 120 úderov za minútu. Stáva sa to iba vtedy, keď ste sa pohybovali najmenej 10 minút, napríklad preto, že sedíte doma na gauči alebo v škole na univerzitných laviciach. Správa sa preto nezobrazuje, keď cvičíte, ale iba v situáciách, keď je vaša srdcová frekvencia nezvyčajne vysoká.

Nízka srdcová frekvencia na Apple Watch

Vzhľadom k tomu, watchOS 5 Môžete tiež získať upozornenie na nízku srdcovú frekvenciu. Nízka pokojová srdcová frekvencia je zvyčajne známkou toho, že ste veľmi fit, ale nemala by byť príliš nízka.

Takto dostanete správu s nízkou srdcovou frekvenciou:

  1. Otvorte v telefóne iPhone aplikáciu Watch.
  2. Choďte na Správy> Hart,
  3. kohútik Nízka srdcová frekvencia a vyberte hodnotu medzi 40 a 50 údermi za minútu.

Nízka srdcová frekvencia Apple Watch

Ak je vaša srdcová frekvencia o viac ako 10 minút pod nastavenou prahovou hodnotou, dostanete správu. To môže byť dôvod na lekársku pomoc. Aj tu neexistujú žiadne normálne usmernenia. V závislosti od vašej kondície a osobného zdravotného stavu si môžete vybrať 40, 45 alebo 50.