Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

T├Żmto sp├┤sobom dostanete upozornenie, ak je va┼ía srdcov├í frekvencia vysok├í alebo n├şzka Apple Watch

Apple Watch správy o srdcovej frekvencii

Pravidelne to po─Ź├║vate v m├ędi├ích: ─żudia, ktor├ş dlhuj├║ svoj ┼żivot Apple Watch, Zvy─Źajne sedia potichu doma alebo v kine a zrazu dostan├║ ozn├ímenie na internete Apple Watch ┼że bola zisten├í zv├Ż┼íen├í srdcov├í frekvencia. Apple potom odpor├║─Źa vyh─żada┼ą lek├írsku pomoc r├Żchlo. Niekedy je to falo┼ín├Ż poplach, ale pravidelne sa tie┼ż objavuje ak├║tny zdravotn├Ż probl├ęm. Je to v┼íetko kv├┤li monitoru srdcovej frekvencie v Apple Watch, ktor├Ż kontroluje v├í┼í srdcov├Ż rytmus ka┼żd├Żch p├ír min├║t.

Varovanie v┼íak m├┤┼żete dosta┼ą aj vtedy, ke─Ć sa v├í┼í srdcov├Ż rytmus n├íhle stane nezvy─Źajne vysok├Żm alebo n├şzkym. V tomto tipe si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą, ako m├┤┼żete nastavi┼ą tak├ęto upozornenie.

Varovanie srdcovej frekvencie: ktor├ę Apple Watch?

Varovanie srdcovej frekvencie funguje iba na Apple Watch s├ęria 1 a nov┼íie (modely pred├ívan├ę od roku 2016). ├Üplne prv├Ż Apple Watch s├ęria 0 od roku 2015 t├íto funkcia nie je k dispoz├şcii.

Vysok├Ż srdcov├Ż rytmus meran├Ż na jednom Apple Watch,

Merania srdcov├ęho rytmu na Apple Watch

Apple Watch obsahuje v┼íetky druhy sn├şma─Źov vr├ítane sn├şma─Źa srdcovej frekvencie. Monitoruje srdcov├Ż rytmus v stanoven├Żch intervaloch alebo nepretr┼żite meria pri cvi─Źen├ş. V┼íetky merania potom n├íjdete v aplik├ícii Zdravie na va┼íom iPhone, ale aj na Apple Watch V aplik├ícii Hartslag n├íjdete v┼íetky u┼żito─Źn├ę inform├ície.

Meranie srdcovej frekvencie zapnut├ę Apple Watch 3

Zv├Ż┼íen├í srdcov├í frekvencia

Pri fyzickej n├ímahe je srdcov├í frekvencia skoro omnoho vy┼í┼íia, ako ke─Ć sed├şte na gau─Źi uvo─żnene. Ale ─Źo ke─Ć sa v├í┼í srdcov├Ż rytmus n├íhle, bez zjavnej pr├ş─Źiny, stane ove─ża vy┼í┼í├şm? Apple Watch potom v├ím m├┤┼że da┼ą varovanie. T├íto funkcia je k dispoz├şcii v syst├ęme WatchOS 4 a aby ste zabr├ínili vystra┼íeniu ─żud├ş z funkcie, mus├şte ju nastavi┼ą ru─Źne.

Takto dostanete spr├ívu so zv├Ż┼íenou srdcovou frekvenciou:

  1. Otvorte v telefóne iPhone aplikáciu Watch.
  2. Cho─Ćte na Spr├ívy> Hart,
  3. koh├║tik Zv├Ż┼íen├í srdcov├í frekvencia a vyberiete hodnotu medzi 100 a 150 ├║dermi za min├║tu.

Vysok├Ż srdcov├Ż rytmus Apple Watch

Neexistuj├║ ┼żiadne v┼íeobecn├ę pokyny pre to, ─Źo je ÔÇ×norm├ílneÔÇť. To sa l├ş┼íi pre ka┼żd├║ osobu. Ak ste zdrav├Ż ─Źlovek bez probl├ęmov so srdcom, m├┤┼żete si zvoli┼ą 120. Pri miernej n├ímahe (nehybn├ę sedenie a tich├í ch├┤dza) neprekro─Ź├ş va┼ía srdcov├í frekvencia zdrav├ęho ─Źloveka r├Żchlo 120. Ak ste ve─żmi fit a va┼ía pokojov├í srdcov├í frekvencia je dos┼ą n├şzka, m├┤┼żete ju dokonca nastavi┼ą o nie─Źo ni┼ż┼íie. Ak je v├í┼í pokojov├Ż srdcov├Ż rytmus z ak├ęhoko─żvek d├┤vodu ─Źasto nad 100, potom by ste mohli sedie┼ą o nie─Źo vy┼í┼íie pri 140 alebo 150.

Napr├şklad, ak ste nastavili prahov├║ hodnotu 120 BPM, Apple Watch spr├íva, ak je va┼ía srdcov├í frekvencia vy┼í┼íia ako 120 ├║derov za min├║tu. St├íva sa to iba vtedy, ke─Ć ste sa pohybovali najmenej 10 min├║t, napr├şklad preto, ┼że sed├şte doma na gau─Źi alebo v ┼íkole na univerzitn├Żch laviciach. Spr├íva sa preto nezobrazuje, ke─Ć cvi─Ź├şte, ale iba v situ├íci├ích, ke─Ć je va┼ía srdcov├í frekvencia nezvy─Źajne vysok├í.

N├şzka srdcov├í frekvencia na Apple Watch

Vzh─żadom k tomu, watchOS 5 M├┤┼żete tie┼ż z├şska┼ą upozornenie na n├şzku srdcov├║ frekvenciu. N├şzka pokojov├í srdcov├í frekvencia je zvy─Źajne zn├ímkou toho, ┼że ste ve─żmi fit, ale nemala by by┼ą pr├şli┼í n├şzka.

Takto dostanete spr├ívu s n├şzkou srdcovou frekvenciou:

  1. Otvorte v telefóne iPhone aplikáciu Watch.
  2. Cho─Ćte na Spr├ívy> Hart,
  3. koh├║tik N├şzka srdcov├í frekvencia a vyberte hodnotu medzi 40 a 50 ├║dermi za min├║tu.

N├şzka srdcov├í frekvencia Apple Watch

Ak je va┼ía srdcov├í frekvencia o viac ako 10 min├║t pod nastavenou prahovou hodnotou, dostanete spr├ívu. To m├┤┼że by┼ą d├┤vod na lek├írsku pomoc. Aj tu neexistuj├║ ┼żiadne norm├ílne usmernenia. V z├ívislosti od va┼íej kond├şcie a osobn├ęho zdravotn├ęho stavu si m├┤┼żete vybra┼ą 40, 45 alebo 50.

Table of Contents