Ty OnePlus 8 Máte problémy s hraním Netflixu v HD?

nejaký oneplus 8 majú problémy s hraním netflixu v HD

Niekoľko používateľov vlastniacich OnePlus 8 Pro nedávno oznámili, že ich mobil nedokáže prehrávať HD videá zo streamovacích platforiem, ako sú Netflix a Amazon Prime Video. Zrejme tento problém začal ovplyvňovať túto vlajkovú loď po prijatí aktualizácie na verziu 15.5.5 a vo verzii 15 to nie je opravené.5.6. Takže zatiaľ a čakáme na riešenie, používatelia OnePlus 8 Pro dokáže prehrávať iba videá v SD kvalite zo streamovacích platforiem.

Ďalej vysvetľujeme prečo je tento problém a aké je riešenie, ktoré OnePlus ponúka na svojom oficiálnom fóre.

OnePlus 8 Pro nemôže hrať Netflix v HD kvôli úrovni Widevine

Displej Oneplus 8 pro lepší ako mojich 10 pro

Ako bolo oznámené Android Authority, tento problém súvisí s Widevine, systémom ochrany DRM od spoločnosti Google. Tento systém umožňuje spoločnostiam, ktoré ponúkajú prémiový obsah náchylný na pirátstvo (napríklad Netflix a iné streamovacie služby) chrániť ich pred neodberateľmi. vo všeobecnosti smartphones podporujú najvyššiu úroveň zabezpečenia vo Widevine, ktorá sa nazýva „L1“, na prenos obsahu s vysokým rozlíšením (HD) na rôznych platformách.

Z akéhokoľvek dôvodu však zariadenia OnePlus 8 Pro, ktorý pracuje s Oxygen OS 10.5.5 alebo novšie ich úroveň zabezpečenia bola znížená na úroveň zabezpečenia Widevine na úrovni ‘L3«, Čo deaktivuje kvalitu streamovania HD. Inými slovami, nové aktualizácie znehodnotili telefóny používateľov. Môžete to skontrolovať sami pomocou aplikácie DRM Info, ktorá vám povie Widevine úroveň vášho Androidu.

Informácie o DRM

Ak aplikácia indikuje, že váš mobil má Widevine úroveň „L3“, tak si môžete Netflix zahrať v maximálnom rozlíšení 960 x 540 pixelov, bez možnosti aktivácie HDR. Zatiaľ nevieme, prečo OnePlus znížil úroveň ochrany DRM svojho OnePlus 8 Pro, keďže spoločnosť v tejto súvislosti nevydala žiadne vyhlásenie. Na oficiálnych fórach OnePlus iba hovorí tým, ktorých sa to týka, aby poslali telefóny do továrne, čo by bolo generické riešenie, ktoré pravdepodobne bude fungovať (ale chvíľu zostanete bez mobilu).

Dúfajme, že v najbližších dňoch OnePlus získa skutočné riešenie tohto problému používatelia prichádzajú o svoju úžasnú mobilnú obrazovku. V každom prípade, v prípade akýchkoľvek noviniek v tejto súvislosti vás budeme čo najskôr informovať.